امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انسان موفق با آگاهی و ایمان به درستی کاری،آنرا پیش میبرد
#1
به آن غذا دست نزن وگرنه کتک می خوری!

جی۵ لاین: دانشمندان در حال آزمایشی بر روی میمون ها بودند. آنها ۱۰ میمون را در قفسی قرار دادند و بالای قفس یک خوشه موز گذاشتند. برای رسیدن به خوشه موز یک نردبان داخل قفس قرار گرفته شده بود. میمونها بعد از مدتی متوجه خوشه موز شدند. یکی از آنها به سرعت به بالای نردبان رفت تا موز را بردارد اما به محض قرارگرفتن پای او روی پله پنجم آب سردی بر روی تمام میمون ها ریخته شد. همه میمون ها به گوشه ای رفتند و تا زمان خشک شدن اقدامی نکردند. بعد از مدتی دوباره یکی دیگر از میمون ها به سوی موزها رفت و این بار هم با قرار گرفتن پای آن میمون بر روی پله پنجم نرده بان همه میمون ها خیس شدند. این قضیه چند بار تکرار شد و هر بار میمون ها خیس می شدند. بعد از مدتی میمون ها هیچ اقدامی برای برداشتن موز نکردند و اگر میمونی میخواست به سمت موزها بروند میمون های دیگر او را کتک می زدند و مانع از رفتن او به سمت موزها می شدند.

دانشمندان یکی از آن ۱۰ میمون را از قفس خارج کرده و یک میمون تازه بجای او گذاشتند. میمون تازه هم به محض حرکت به سمت موزها از دیگر میمون ها کتک می خورد. به همین شکل یک به یک میمون های قدیمی از قفس خارج و میمون جدید جایگزین آنها می شدند تا اینکه هر ۱۰ میمون با میمون جدیدی تعویض شده بودند با این حال هیچ میمونی جرات نزدیک شدن به موز را نداشت چون توسط دیگران تنبیه می شد. دانشمندان نردبان داخل قفس را هم با نردبانی معمولی تعویض کردند و جالب آنکه باز اگر میمونی تازه وارد به سمت نردبان می رفت توسط دیگران تنبیه می شد و کتک می خورد!

گاهی ما انسان ها هم مانند این میمون ها بدون آنکه از مسئله ای آگاهی داشته باشیم دیگران را انجام آن کار منع می کنیم! انسان موفق کسی است که برای انجام کارها آگاهی لازم را داشته و با ایمان به درستی آن پیش برود!


منبع:جی۵ لاین . کام g5line.com
آتیه آفرینان ایران
بازنویسی: حوریه جعفری
بازنگری و انتشار: حمید توکلی کرمانی[/align]
خدا مرا مورد لطفش قرارداده...
 تشکر شده توسط : 111reza , leili-asmaneh , nilo0far , ساناز66 , elham 66 , paeazan , شیوا29 , مریم۷۲ , سمیرا67 , حنانه74 , mahdiye1989
#2
فکر کنم همون شرطی شدن باشهicon_cryicon_cryیعنی اکه کاری رو انجام بده وتشویق بشه دوباره ناخودآگاه(ذهن های بدون اختیارمثل حیوانات)تکرارش میکنه،وبرعکس اگه انجام بده وتنبیه بشه دیگه تکرارش نمیکنه
وتنها خداست که از نشان دادن خورشیدش هرروز صبح حتی به آنها که اهل دیدن هم نیستند هرگز خسته نمیشود.
من اگه به چیزی ایمان نداشته باشم هرگز نمیتونم به دیگری انتقالش بدم چه درست باشه وچه نباشهwink2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : حنانه74 , mahdiye1989 , Exhautless
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  10 چيزي كه همه انسان‌ها از آن مي‌ترسند! yaro 18 11,571 2018/03/17, 05:04 PM
آخرین ارسال: Maryam95
Heart اوقات فراغت به سبک آدم موفق‌ها paeazan 0 2,268 2013/12/01, 02:30 AM
آخرین ارسال: paeazan
  چرا موفق نیستم؟ tanha 3 3,193 2013/07/09, 12:00 PM
آخرین ارسال: viskoکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان