امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
الگو های ذهنی آفریننده ی بیماری ام اس
خانم لوییز هی که مبتلا به سرطان بود و با نیروی فکر و درمان های گیاه خواری بر سرطان پیشرفته ی رحم خود غلبه کرد و الان یه انجمن فعال رو در همین زمینه اداره میکنه توی کتاب شفای زندگی چند علت احنمالی بوجود آورنده ام اس رو نام برده.
من اون علت های احتمالی رو اینجا مینویسم . تا دوستان جواب بدن که فکر میکنند کدوم یکی از این علامت ها در اونها قبل از به وجود اومدن ام اس یا در حال حاضر وجود داره ، یا اصلا وجود داره یا نه؟
(البته نمیدونم این تاپیک رو باید اینجا میزدم یا توی بخش پرسش و پاسخ ؟مدیران لطفا راهنمایی کنید)

- سرسختی ذهنی
- اراده ی پولادین
- سنگدلی
- ترس
- انعطاف ناپذیری

اگه جواب بدید شاید بتونیم علت ذهنی رو هم پیدا کنیم
برای رسیدن به چیزی که تا بحال به آن نرسیده ای ، باید کسی باشی که تا بحال نبوده ای.
 تشکر شده توسط : Matilat , simin , Hasty , هانیه
(2010/10/08, 12:22 AM)soofya نوشته است: - سرسختی ذهنی
- اراده ی پولادین
- سنگدلی
- ترس
- انعطاف ناپذیری

اين سرسختي ذهني چي هست؟
من نه سنگدلم ( تازه برعكسشه به عقيده ي خودم )
نه ترسو ام
نه انعطاف نا پذير ( خيلي معمولي انعطاف پذيريم ) فقط يكم لجبازم
اراده هم بستگي داره در چه ضمينه اي باشه
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : Hasty , naarin.p
فکر کنم باید یه توضیحاتی رو اضافه کنم :
- سرسختی ذهنی یعنی اصرار به بودن در یک شرایط و اصرار بر اعتقادات و شاید هم مشغول کردن بیش از حد فکر روی یک موضوع(البته به نظر من ).
- سنگدلی هم به معنی هیتلر بودن نیست به معنی اینه که وقتی تصمیم به اجرای کاری میگیری منافع خودت رو ترجیح بدی و خیلی هم دل نسوزونی واسه همه .
- ترس هم که مشخصه به معنای ترسو نیست به معنای ترس از شرایطه . ترس از بیماری ، ترس از محیط ناشناخته ، ترس از بیان احساسات ، ترس از روابط جدید و ترس از ناتوانی، ترس از وابستگی ، ترس از دست دادن ،ترس از ناتوانی و .... هرکدوم از اینا و موارد مشابه به معنای ترسه.
- انعطاف ناپذیری گاهی به معنای لجبازیه و گاهی به معنای سرسختی و منعطف نبودن در برابر تغییر شرایط و دنبال کردن یک رویه ی ثابت
- اراده هم که کاملا مشخصه.
برای رسیدن به چیزی که تا بحال به آن نرسیده ای ، باید کسی باشی که تا بحال نبوده ای.
 تشکر شده توسط : Matilat , simin , هانیه

اين رو دارم شايد يه تعبيرش لجبازي باشه ولي خيلي حاد نيستsmiling

- اراده ی پولادین

نه زياد

- سنگدلی

دل گنگيشكي،سعي ميكنم به هيچ كس ضرر نرسونم

- ترس

يه كمي

- انعطاف ناپذیری

نسبتا انعطاف دارم
فان مع العسر يسرا
به هیج وجه
- اراده ی پولادین
دارم
- سنگدلی
به هیج وجه
- ترس
تا حد معقولش دارم زیاد نه
- انعطاف ناپذیری

کاملا انعطاف پذیرم

- سرسختی ذهنی
من هميششه سعي مي كردم مسائل رو به نحو احسن حل كنم حتي در خواب .
(2010/10/08, 02:38 AM)soofya نوشته است: - سرسختی ذهنی یعنی اصرار به بودن در یک شرایط و اصرار بر اعتقادات و شاید هم مشغول کردن بیش از حد فکر روی یک موضوع(البته به نظر من ).
خب من اسم اينو ميذارم كمال طلبي كه فك كنم توي قسمت اشتراكات ام اسيا به اين نتيجه رسيديم كه تقريبا همه مان داريمش . مثال ميزنم . من يا نبايد كاري رو انجام بدم ، يا اگه انجامش ميدم بايد به بهترين نحو باشه. البته از بعد از ام اسم خيلي سعي كردم با اين حالت مبارزه كنم و به حد نرمال برسونمش . چون هيچ كس نميتونه همه كارا رو به بهترين نحو انجام بده و حساسيت بيش از حد در اين باره فقط به خود فرد فشار ميارهconfused confused
- سنگدلی هم به معنی هیتلر بودن نیست به معنی اینه که وقتی تصمیم به اجرای کاری میگیری منافع خودت رو ترجیح بدی و خیلی هم دل نسوزونی واسه همه .
به جرات ميتونم بگم نه تنها اينجور نيستم كه دقيقا برعكسشم . شايد يكي از بدترين خصوصيات فرديم اينه كه هميشه بقيه برام مقدم تر از خودم هستن و يه جورايي خودمو زياد نديد ميگيرم و خب بازم از بعد از ام اسم سعي كرده ام با اين خصوصيت هم مقابله كنمagreement2 .
- ترس هم که مشخصه به معنای ترسو نیست به معنای ترس از شرایطه . ترس از بیماری ، ترس از محیط ناشناخته ، ترس از بیان احساسات ، ترس از روابط جدید و ترس از ناتوانی، ترس از وابستگی ، ترس از دست دادن ،ترس از ناتوانی و .... هرکدوم از اینا و موارد مشابه به معنای ترسه.
ترس از قرار گرفتن در شرايط جديد و تغيير روند فعلي و ... رو هم خيــــــــــــلي داشته ام . فك كنم الان يكم متعادلتر شدهwink2
- انعطاف ناپذیری گاهی به معنای لجبازیه و گاهی به معنای سرسختی و منعطف نبودن در برابر تغییر شرایط و دنبال کردن یک رویه ی ثابت
اينم كه تقريبا همون بالاييه است . خب كمابيش دارمشconfused2
- اراده هم که کاملا مشخصه.
معموليSmile (52)ه
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : هانیه
این الگوهای ذهنی خیلی فردی تعریف میشن .
من که فکر کنم همشونو دارم البته به غیر از اراده ی پولادین .این مساله یه جورایی ربط داره به شرایط .
- سرسختی ذهنی: همیشه ذهنم درگیر بود. مدت زیادی نیست که تونستم تعادلی ایجاد کنم.

- اراده ی پولادین: خیلی دیر تصمیم میگیرم اما در تصمیمی که میگیرم به طور کامل راسخ هستم و هیچ چیز نمیتونه نظرم را عوض کنه.

- سنگدلی: کاملا برعکس. همیشه به خاطر منافع دیگران از خواسته های خودم میگذشتم.

- ترس: از تاریکی و حشرات و حیوانات هیچوقت نترسیدم اما از تصویرهای ذهنی که برای خودم میساختم همیشه میترسیدم. خیلی زیاد..

- انعطاف ناپذیری: این صفت را دارا بودم و هنوز هم هستم.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : Hasty
به جز سندگی فکر کنم همش و دارم .... شاید اونم دارم نمیدونم
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : paeazan , Hasty

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست