امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعضای خانواده چطوری میتونن به بهبود روحیه بیمار کمک کنن؟
یه دنیا ممنون از راهنماییهاتونicon_question
خوشحالم که با شما آشنا شدم.
یا من اسمه دوا و ذکره شفاء
 تشکر شده توسط : شهرزاد , najva , zohaa
سلام
منم که سال72 دکتر بهم گفن ام اس داری بهش گفتم خوب بگید کی میمیرم اونم جواب داد این جور چیزارو تومیسدونی من نمیدونم کی میمیری!!!!!!!!!!
 تشکر شده توسط : شهرزاد , dr.dentist , Hasty , zohaa
اگر شما قوی برخورد کنید او هم قوی خواهد شد. سعی کنید دید ترحم آمیز نداشته باشید و با همون رفتار گذشته القا کنید که هیچ اتفاقی نیفتاده و نخواهد افتاد.

من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : dr.dentist , Hasty , najva , zohaa
دکتر جان همونطور که دوستای خوبم اشاره کردند فقط بستگی به روحیه شما داره .

شما فقط میتونید به بیمارتون روحیه بدهید و کمکش کنید .
 تشکر شده توسط : Hasty , najva , dr.dentist , zohaa
بریدش بیرون.
من ایقدر حال می کردم برم سفر یکی دو هفته ای ولی متاسفانه وقت نشد ببرن منو confused
راستش من خیلی دوست داشتم برم کوه خوب اون اولا میرفتم الآنم میرم کم و بیش ولی دوست داشتم به جای فلان دوستم بابام همراهم بیاد که متاسفانه این بابای من به قول شما تو این کتابا تا یک عکس ویلچری می بینه اشکاش جمع میشه فکر می کنه منم ... بعد بایس بشینم من بهش روحیه بدم laughing3
دوست جان ها گفتن. ببریدش تو جمع دوستان ام اس .
اگر دوست می داره به دوستاش بگه مانعش نشید. چون به هر حال آدم تو زندگیش یک سری دوستانی داره که دوست می داره باهاشون درد و دل کنه.
ولی بیشترین تاثیر در روحیه فرد اینه که ببریدشون جایی که همه مث خودشون هستن. باور کنید خیلی آروم میشن Blush
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : Hasty , شفا یافته , dr.dentist , MFhealth , zohaa
کاش اینا رو خانواده ها هم می دونستن.تا یه خورده عصبی میشی و ساز مخافشون رو میزنی بهت نگن داری از شرایطت سو استفاده میکنی
خداوندا ، قرارم باش
یارم باش
جهان ، تاریکی ِ محض است
میترسم ؛ کنارم باش . . .
 تشکر شده توسط : Hasty , آرزو , نازلی , شفا یافته , dr.dentist , zohaa
دکتر جان منم که جای اون بیمار باشم نگران آینده هستم من اولین بار که 20 وخورده ای سال قبل یک پزشک عمومی بدون هیچ آزمایشی گفت ام ای داری وترجمه طب هریسون شاخه بیماریهای مغز واعصاب رو داد بمن گفت بخون بدونی بیماریت چیه البته من همیشه از ایشون ممنونم چون از همون بار اول بدترین حالت رو بمن گفت ومنم قبول کردم که شاید بزودی حتی ممکنه بمیرم اما حالا تا هستم باید از زندگیم لذت ببرم......نکته دیگه اینکه من به محبت از طرف اطرافیانم نیاز دارم نه ترحم..تا جائیکه بتونم کارهامو خودم انجام میدم اما اگه مثلا دخترم تو کارها کمکم میکنه تا کمتر خسته بشم خیلی خوشحال میشمicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : آرزو , نازلی , شفا یافته , ساغر , dr.dentist , zohaa
هرکسی که به ام اس مبتلا میشه از لحاظ روحی یه مراحلی را طی میکنه تا با ام اس کنار بیاد، ولی مهم اینه که با چه سرعتی این مراحلو طی کنه.

خود من اول اطلاعاتمو درباره ام اس از طریق اینترنت و کتابهایی که انجمن میداد افزایش دادم. یافتن سایت ام اس سنتر و ارتباط با دوستان خیلی بهم کمک کرد همچنین خیلی دوست دارم در جلسات انجمن ام اس شهرمون شرکت کنم.
انتظاری که از خانوادم و دوستان مطلع ار بیماریم دارم اینه که:
مثل بقیه باهام رفتار بشه (ضمن رعایت حالم، ترحم و توجه بیجا نباشه). مثلا خونوادم، بین من و برادرم در محبت کردن و استفاده از مزایا فرقی نگدارند (ولی در انجام برخی کارهای سنگین انتطارات از من کمتر باشه) و برا یه کار ساده و سبک نگن تو نمیتونی...Sad
 تشکر شده توسط : نازلی , baran1390 , shahrzad.s , شفا یافته , dr.dentist , zohaa
ممنونم دوستای خوبم. من همه سعیم رو میکنم تا کارهایی که گفتین انجام بدم.icon_question
راستی این هفته دارم میرم زیارت. برای سلامتی همتون دعا میکنم.
یا من اسمه دوا و ذکره شفاء
 تشکر شده توسط : najva , شفا یافته , happy , zohaa
بیماران ام اس نیازمند حمایت عاطفی خانواده ها
روانشناس و مدیر روانشناسی دانشگاه کردستان، تخریب روانی و رنج های درونی بیماران ام اس را از مشکلات روحی بیماران بیان کرد و گفت: خانواده ها باید به نیازهای روانی و عاطفی بیماران ام اس توجه کنند.

به گزارش خبر نگار باشگاه خبر نگاران سنندج ،دکتر امانی در همایش روز جهانی ام اس در سنندج، فضای حاکم بر خانواده را مهم ترین عامل رشد و پرورش عاطفی و روانی افراد دانست و گفت: خانواده منسجم، به مثابه چتری است که بیمار ام اس را از آسیب ها حفظ می کند.

وی افزو: ناکامی در دستیابی به موفقیت، طلاق، بحران اقتصادی و تعارضات خانوادگی تاثیر منفی بر بعد روانی بیماران ام اس دارد.

وی خانواده را کانون هیجان و چتر التیام بخش دردها توصیف کرد و افزود: 80 تا 87 درصد فشار روانی و خانوادگی بر بیماران ام اس حاکم است.

امانی، مورد توجه بودن و احساس ارزشمندی را مهم ترین نیاز روانی افراد بیان کرد و افزود: عدم توجه خانواده به بعد عاطفی بیمار ام اس، تاثیر
منفی بر روحیه آنها دارد.

وی بر خدمات روان درمانی و گروه درمانی در راستای امید به زندگی این بیماران تاکید کرد/س
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , ابراهیم , movahedi , arezooo82 , minoshka , earth , nahid

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ندادن تست حافظه در وضعیت ام اس بیمار ابهامی ایجاد می کند؟ hessam 11 3,837 2019/12/29, 08:10 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 20,480 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  کپسول Wellwoman برای بیمار ام اس ضرر داره؟ paeazan 5 33,458 2015/10/28, 08:05 AM
آخرین ارسال: glassheart
  عدم بهبود درد زونا Omidoops 0 1,763 2015/08/30, 07:10 PM
آخرین ارسال: Omidoops
  شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده Ferfer 79 49,930 2015/07/28, 11:37 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  همراهی با بیمار Vahid.1974 3 2,715 2015/01/05, 02:58 PM
آخرین ارسال: sayeh n
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,604 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
  چطوری میشه خنک شد؟ sargol 5 7,639 2013/09/04, 04:47 PM
آخرین ارسال: برگ 7
  سوال راجع به بهبود ام اس omid882 42 22,939 2011/05/12, 01:18 PM
آخرین ارسال: TootFarangi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست