امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصلاح مزاج
با سلام به همه دوستان عزیز
یه راهنمایی در زمینه طب سنتی برای اصلاح مزاج می خواستم.
متاسفانه من بلغم، سودا وصفرا را با هم دارم
بنابراین وقتی مثلا موز، گلابی، طالبی و... که گرمی وبرای بلغم وسودا مفید هستند را استفاده می کنم صفرا می شم. فعلا درمان با شربت اخلاط ثلاثه را شرو ع کردم و واقعا نمی دونم که چی بخورم. تنها چیزی که می شه خورد عسل، سیب وبادام هست که متعادل هستند.منتظر راهنمایی های شما عزیزان هستم.

confused2
تا شقایق هست زندگی باید کرد.love28
 تشکر شده توسط : omidvar
(2011/08/08, 01:54 PM)successful نوشته است: با سلام به همه دوستان عزیز
یه راهنمایی در زمینه طب سنتی برای اصلاح مزاج می خواستم.
متاسفانه من بلغم، سودا وصفرا را با هم دارم
بنابراین وقتی مثلا موز، گلابی، طالبی و... که گرمی وبرای بلغم وسودا مفید هستند را استفاده می کنم صفرا می شم. فعلا درمان با شربت اخلاط ثلاثه را شرو ع کردم و واقعا نمی دونم که چی بخورم. تنها چیزی که می شه خورد عسل، سیب وبادام هست که متعادل هستند.منتظر راهنمایی های شما عزیزان هستم.

confused2
من فكر ميكنم هليله ميتونه مفيد باشه بايد با يه پزشك متبحر طب سنتي
صحبت كني و زير نظر اون درمان رو پيش ببري
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : successful , omidvar
راستش همین کار را کرده بودم ولی پزشک معروف مذکور بیشتر از اینکه به فکر درمان باشه به فکر فروش داروهای سنتی بود.هر 20 روز حدود 70 تومان هزینه داروها می شد که متاسفانه همهشون هم کارساز نبودند!
تا شقایق هست زندگی باید کرد.love28
 تشکر شده توسط : omidvar
رژیم خدادادی را کامل رعایت کن و نگران هیچ چیز نباش. یه مدت کوتاه تا بدن به این تغییر عادت کنه ممکنه کمی اذیت بشی اما زیاد طول نمیکشه که بدن عادت میکنه (کمتر از یک ماه)
وقتی که غذای سرخ کرده، سس، رب، ماکارونی، گوجه فرنگی، بادمجان و ... که در رژیم ممنوع اعلام شده نخوری دیگه مشکل صفرا و سودا هم نخواهی داشت. اگر خربزه و طالبی هم ناراحتت میکنه تا مدتی اینها را هم نخور.
دلیل اصلی صفرا مشکل کبدی هست که داروهای شیمیایی که برای ام اس تجویز میشند این مشکل را بوجود می آورند ولی در رژیم خدادادی تمام مواد مورد نیاز کلیه اندامها در نظر گرفته شده و در صورت رعایت دقیق تمام مشکلاتت برطرف خواهد شد.
در ضمن، هر ناراحتی کوچکی که در اثر خوردن یک ماده غذایی رخ میده نشاندهنده غلبه یک خلط نیست و برخی نشانه ها مشترک هستند.
اینها بخشی از تجربیات خودم بودند که از زمان رعایت رژیم با اون مواجه بودم.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : successful , ostad2000 , Ali 324

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان