امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتودنسی و MS?
دوستان عزیز آیا ارتودنسی و MS با هم ضدیتی دارند؟ کسی که MS داره میتونه ارتودنسی کنه یا نه؟
دوست عزيز من قبل اين كه ام اس بگيرم دندونامو ارتودنسي كردم
ولي فكر نمي كنم ام اس ربطي به ارتودنسي داشته باشه، من حتي موقعي كه ميخواستم دندونم رو عصب كشي هم بكنم به دكتر نگفتم كه ام اس دارم.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
من تا حالا نشنیدم همچین وسایلی برای ام اس مضر باشه ... یعنی اصلا نمیتونه ربطی داشته باشه
.....
ولی بازم بهتره که از یه متخصص بپرسی
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : hamid
laughing3
بابا اين چه حرفيه كه ميزني؟
خيلي جدي گرفتي ام اسو ها !
ببين من دو سال ( از 11 سالگي تا 13 سالگي ) دندونام ارتودنسي بودن
الانتم حدودا 2 ، 3 هفته اس بخاطره چرخش يكي از دندونام 6 تا شونو براكت بسته ام
باور كن ام اس از يه سرماخوردگي ساده هم ساده تره ، اگر انقدر ازش نترسي و جديش نگيري
نميگم بيخيالش بشيا ! نه !
ولي ايندقر ازش نترس !
ام اس لولو نيست!
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : TootFarangi
ممنون از دوستان بخاطر پاسخها و راهنمائیهائی که دادند. خانم anaram من اگر خودم بودم زیاد برام این چیزا مهم نبود ولی خودتون خوب میدونید که اینها رو بخاطر کی و برای چی میپرسم پس انتظار دارم کمی هم شرایط بنده رو مدنظر بگیرین و با کنایه صحبت نکنید.
مجدداً از تمامی دوستان بخاطر جوابهائی که دادند تشکر و سپاسگزاری میکنم.
 تشکر شده توسط : شفا یافته , sara , anaram , pariya
من وقتی بار اول چشمم تار شد (حمله اول )سریع بستریم کردند و بهم گفتند بدو برو سیمهای دندونتو دکتر اورتودنسیت برات بازکنه که ام آر آیت سیاه افتاده.دو روز به عید مونده بود دکترم میگفت رفته سفر عین بد بختا با شلوار ام ار آی اومده بودم دم مطبش .میدونستم داره الکی میگه .واقعا" دلم شکسته بود و یواشکی اشک میریختم که چرا اینقدر بی وجدانه بهش می گم ام آر ای دارم دم عیده و دکترا بستن ام ار ای داره تعطیل میشه نمی اد براکتها رو از دندونم جدا کنه.خلاصه یه دکتر پیدا کردیم و کارمو انجام داد.دکتر خودمم بعدا" دلش برام سوخت و دوباره مجانی براکت گذاشت البته بعد از چند ماه که ام ار ای دومم انجام شد و مطمئن بودیم تا چند ماه ام آر آی لازم ندارم
اگه اوتودنسی می کنید حواستون باشه وقتی سیم ثابت دارید وسطش نمیتونید ام ار ای بدید.
شاد و پر انرژی باشید.Smile
 تشکر شده توسط : anaram , paeeze
(2010/07/05, 12:54 AM)Khosro_M نوشته است: ممنون از دوستان بخاطر پاسخها و راهنمائیهائی که دادند. خانم anaram من اگر خودم بودم زیاد برام این چیزا مهم نبود ولی خودتون خوب میدونید که اینها رو بخاطر کی و برای چی میپرسم پس انتظار دارم کمی هم شرایط بنده رو مدنظر بگیرین و با کنایه صحبت نکنید.
مجدداً از تمامی دوستان بخاطر جوابهائی که دادند تشکر و سپاسگزاری میکنم.

اوا
كي با كنايه حرف زد خسرو جان
من قبلنم بهت گفته ام
توي اين شرايط اونيكه بايد آرامش بده به طرف و موضوع رو براش آبون كنه ، تويي
من احساس ميكنم تو خودت بيش از حد ترسيدي و مضطربي
من اصلن هدفم كنايه زدن نيست !
ميخوام بهت بگم آروم باش
اتفاقي نيوفتاده
زندگيه همچنان در گذره !
بقول شاعر
همه چي آرومه ...
پس تو هم آروم باش ، اونو هم آروم كن
(2010/07/05, 05:50 PM)sadaf نوشته است: من وقتی بار اول چشمم تار شد (حمله اول )سریع بستریم کردند و بهم گفتند بدو برو سیمهای دندونتو دکتر اورتودنسیت برات بازکنه که ام آر آیت سیاه افتاده.دو روز به عید مونده بود دکترم میگفت رفته سفر عین بد بختا با شلوار ام ار آی اومده بودم دم مطبش .میدونستم داره الکی میگه .واقعا" دلم شکسته بود و یواشکی اشک میریختم که چرا اینقدر بی وجدانه بهش می گم ام آر ای دارم دم عیده و دکترا بستن ام ار ای داره تعطیل میشه نمی اد براکتها رو از دندونم جدا کنه.خلاصه یه دکتر پیدا کردیم و کارمو انجام داد.دکتر خودمم بعدا" دلش برام سوخت و دوباره مجانی براکت گذاشت البته بعد از چند ماه که ام ار ای دومم انجام شد و مطمئن بودیم تا چند ماه ام آر آی لازم ندارم
اگه اوتودنسی می کنید حواستون باشه وقتی سیم ثابت دارید وسطش نمیتونید ام ار ای بدید.

آره خب . وقتي ميري ام آر آي نبايد چيز فلزي اي همراهت باشه !
خب برا.كتها هم كه فلزين !
بنابر اين منم توصيه ي صدفو ميكنم اونم اينكه قبل از گرفتن ام آر آي يا براكتاتو وا كن ، بعد دوباره ببند يا اگه ارتودنسي رو شروع نكردي آ اول با پزشكت صحبت كن ببين فعان فعانا ( تويه اين يكي ، دو ماه ) ام آر آي لازم داري يا نه؟
اگه آره كه يكم صب كن ، اگر نه كه بسم الله كن و براكتاتو ببند و هر وقت نياز به ام آر آي بود ، برو براكتاتو باز كن wink2
( با تو نبودم خسرو ها !)
آنارام باشید
آقا خسرو من هم دندونام رو ارتودنسی کردم
ولی اون موقع خودم از بیماریم اطلاعی نداشتم
ولی مبتلا بودم
البته من حمله تا به حال نداشتم
فکر نمی کنم که مشکلی داشته باشه
ولی به خاطر اینکه خیالتون راحت بشه
و البته پزشکشون هم درمان رو بهتر در نظر بگیرن باهاشون یه صحبتی حتما داشته باشین.
آها
راستی من هم به اصرار خودم برای انجام ام آر آی از دکترم خواستم که خیلی زودتر ارتودنسی رو برداره
و ایشون هم انقدر من اصرار کردم که برداشت
بعد هم تا یک سال به دلایلی که توضیحش زیاده ام ار ای انجام ندادم
الان هم متاسفانه پلاک های متحرک رو نمی ذارم.
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
دوستان عزیز تصمیم آخر رو دکتر گرفت و گفت چون عمل AVM داشتید نمیتونید در حال حاضر ارتودنسی، کاشت دندان و یا مواردی این چنین رو انجام بدید و نهایتاً از ارتودنسی تا اطلاع ثانوی خبری نیست و متأسفانه دکتر اجازش رو نداد.
آقا خسرو به دکترتون اعتماد داشته باشین
مطمئنا اگه گفته نمی تونید یعنی فعلا باید یه مدت صبر کنید
بهتر به خدا ارتودنسی انقدر عذاب داره که نگو.
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست