امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار آنفلوآنزا نوع A
#1
وزارت بهداشت خبرداد:
تهيه پيش نويس دستورالعمل آنفلوآنزاي نوع «آ» ويژه دانشجويان ,
عدم دسترسي به واكسن آنفلوآنزاي «آ» تا پيش از آغاز سال۲۰۱۰


معاون مركز مديريت بيماري‌هاي واگيردار وزارت بهداشت، از تهيه پيش نويس دستورالعمل آنفلوآنزاي نوع «آ» ويژه دانشجويان در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: اين دستورالعمل در بخش‌هاي مختلف وزارت بهداشت از جمله اداره جوانان بررسي و به وزارت بهداشت و علوم ارايه خواهد شد.

دكتر نبوي در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با بيان اينكه با همكاري آموزش و پرورش و بهزيستي هم برنامه مشتركي ويژه دانش آموزان تهيه شده است، افزود: بدين ترتيب نحوه برخورد با موارد خاص آموزش داده مي‌شود.

وي با اشاره به پاندمي ويروس آنفلوآنزاي نوع «آ» موارد شناسايي شده اين نوع بيماري در كشور را غالبا وارداتي و به ندرت ناشي از انتقال محلي برشمرد و گفت: با سرد شدن هوا همه گيري انواع ويروس‌هاي تنفسي رايج مي‌شود.

معاون مركز مديريت بيماري‌هاي واگيردار وزارت بهداشت، ادامه داد: در هفته نخست موج اول اين بيماري در كشور انگلستان از يك‌صد هزار نفر مبتلا 10 درصد به آنفلوآنزاي نوع «آ» H1N1 و 90 درصد به ساير عفونت‌هاي ويروسي تنفسي مبتلا شدند؛ اين در حالي است كه در كشور آمريكا 60 درصد موارد ابتلا H1N1‌ و مابقي به ساير عفونت‌هاي تنفسي ويروسي مبتلا شده بودند.

نبوي با بيان اينكه در نيم‌كره شمالي در فصول سرد سال حدود يك ‌صد كشور گرفتار انواع عفونت‌هاي تنفسي از جمله آنفلوآنزاي نوع آ مي‌شوند، گفت: هم اكنون واكسن آنفلوآنزاي فصلي وارد داروخانه‌هاي بخش خصوصي شده است كه تجويز آن براي مبتلايان به ضعف سيستم ايمني، برونشيت و بيماري‌هاي زمينه‌اي قلبي و ريوي توصيه مي‌شود.

وي با بيان اينكه ميزان توليد واكسن فصلي فقط 5 درصد جمعيت دنيا را شامل مي‌شود، افزود: واكسن آنفلوآنزاي نوع «آ» هم تا ژانويه و فوريه سال جديد ميلادي (2010) مجوز انتشار پيدا نمي‌كند.
� � =======================================================

با اعلام دومين مورد فوت در اثر آنفلوانزاي «آ» در كشور , معاون سلامت وزير بهداشت:
تاخير در بازگشايي و تعطيلي مدارس به علت شيوع آنفلوانزاي نوع «آ» منتفي است

معاون سلامت وزير بهداشت، درباره نگراني تاخير بازگشايي مدارس و شيوه تعطيلي مدارس براساس شيوع بيماري گفت:‌تعطيلي كلي مدارس و تاخير در بازگشايي مدارس منتفي است و در صورت نياز، تعطيلي به صورت موردي انجام مي‌شود.
دكتر سيد حسن امامي رضوي، در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» ايسنا، با اعلام ابلاغ دستورالعمل مقابله با آنفلوآنزاي نوع آ ويژه دانش آموزان به مدارس اظهار كرد: در خصوص مترو و اماكن پر تراكمي كه از ميزان تردد فراواني برخوردار هستند هنوز با مشكلي روبرو نشده‌ايم اما در نظر داريم دستورالعملي خاص را براي اين اماكن تهيه كنيم تا در صورت گرفتاري شمار فراواني از افراد تصميم گيري شود و يا با شيوه اطلاع رساني مناسب مانع از گسترش بيماري شويم.

همچنين بنا براعلام اين مقام مسوول، تعداد موارد فوتي بيماري آنفلوانزاي نوع A در كشور به دو نفر رسيد.

وي افزود: پيش از اين زن 36 ساله اهل آذربايجان شرقي كه مبتلا به بيماري شديد ريوي و معتاد نيز بود بر اثر تماس با فرد آلوده به آنفلوآنزاي نوع آ به اين بيماري مبتلا شد كه به علت ضعف سيستم ايمني جان خود را از دست داد.

معاون سلامت وزير بهداشت خاطرنشان كرد: اين هفته هم پيرمرد 96 ساله‌اي به علت كهولت سن و ضعف ايمني بدن با پنوموني شديد در بيمارستان بستري و نتيجه نمونه‌گيري مثبت ارزيابي شد كه با وجود دريافت درمان مناسب به علت ضعف سيستم ايمني فوت كرد.

براساس آخرين اعلام وزارت بهداشت، با گذشت حدود چهار ماه از زمان شروع اپيدمي جهان‌گير بيماري آنفلوانزا نوع A، تاكنون اين بيماري در 177 كشور جهان انتشار يافته و بيش از 200 هزار نفر در جهان به اين بيماري مبتلا شده و بيش از 1800 نفر بر اثر اين بيماري جان خود را از دست داده‌اند. همچنين در كشور ما نيز تاكنون 285 نفر به اين بيماري مبتلا شده‌اند.


� � منبع خبر:خبرگزاری دانشجویان ایران - ايسنا� � ۱۱ شهريور ۱۳۸۸

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
#2
اميد به دستيابي به واكسن جديد تا پاييز امسال افزايش يافت Smile Smile Smile Smile

پژوهشگران اعلام كردند كه بر اساس آخرين گزارش‌ها، يك واكسن آنفلوآنزاي خوكي كه هم اكنون در انگليس تحت آزمايش است نتايج موفقيت آميزي داشته است.

دانشمندان در طول آزمايش‌ها مشاهده كردند كه تنها پس از تزريق يك دوز از اين واكسن جديد در بدن داوطلبان تحت آزمايش، واكنش قوي سيستم ايمني در برابر ويروس اين بيماري ايجاد شده است.

به گفته كارشناسان و مقامات بهداشتي اين كشور، پس از موفقيت در آزمايشات اوليه، آزمايش‌هاي بعدي در مقياس‌هاي بزرگتر هم اكنون در سراسر جهان در حال انجام است.

دانشمندان دانشگاه ليسستر در انگليس اظهار داشتند كه در اين تحقيقات 100 فرد سالم را كه براي اين آزمايش ها داوطلب شده بودند آزمايش كردند تا واكنش سيستم ايمني بدن آنها را به واكسن جديد بررسي كنند.

سرپرست اين تيم تحقيقاتي تصريح كرده است كه در 80 درصد از داوطلبان واكنش قوي و مطلوب سيستم ايمني بدن در برابر ويروس پس از تزريق يك دوز از واكسن مشاهده شده است.

همچنين پس از تزريق دوز دوم در 90 درصد اين افراد مصونيت قوي در برابر ويروس H1N1 بروز كرد.

وي خاطر نشان كرد: نتايج اين آزمايش ها نشان مي دهد كه يك دوز اين واكسن براي محافظت در برابر آنفلوآنزاي خوكي يا H1N1 كافي است.

با اين يافته اميد به دستيابي به اين واكسن تا پاييز امسال افزايش يافت و همچنين آزمايشات بعدي روي شمار بيشتري از افراد از جمله كودكان آغاز شده است.


توزيع رايگان واكسن آنفلوآنزاي خوكي در مدارس نيويورك

مقامات نيويورك اعلام كردند: واكسن آنفلوآنزاي خوكي پس از توزيع به صورت رايگان در اختيار مدارس اين ايالت قرار مي‌گيرد.

اين اقدام با هدف آماده سازي و مقابله با شيوع مجدد اين بيماري با فرا رسيدن فصل پاييز در آمريكا انجام مي‌شود.

پيش بيني مي‌شود كه امكان توليد اين واكسن تا اواسط يا اواخر ماه اكتبر (در ماه‌هاي مهر و آبان) براي استفاده عموم فراهم شود.

نيويورك يكي از ايالت‌هاي امريكا است كه تعداد زيادي مدرسه دارد و به همين دليل احتمال شيوع ويروس H1N1 در اين ايالت زياد است.

مقامات آمريكايي اعلام كردند: اين اقدام گسترده در نيويورك مي‌تواند روي ساير ايالات تاثير مطلوبي در امر پيشگيري داشته باشد.

مسوولان بهداشتي آمريكا تخمين زده‌اند كه با فرا رسيدن فصل سرما بيش از يك ميليون نفر در شهر نيويورك به اين ويروس آلوده خواهند شد و بيش از 50 نفر جان خود را بر اثر اين بيماري از دست خواهند داد.

كميسيونر بهداشتي نيويورك اعلام كرد كه اين شهر انتظار دارد در ماه اكتبر امسال 2/1 ميليون دوز از واكسن آنفلوآنزاي خوكي را دريافت كند.

‌اين واكسن در حال حاضر هنوز تحت آزمايش و تجزيه و تحليل است و در صورتي كه كارايي و ايمني آن مورد تاييد قرار گيرد، انتقال آن از سوي دولت آمريكا به دپارتمانهاي بهداشتي كشور آغاز خواهد شد.

سلامت نیوز� 88/6/14چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
#3
سلام به همه
به دليل اينكه حرفم خيلي خيلي مهمه يه اين تاپيك رو ايجاد كردم

دوستان شوهر خاله من رئيس اتاق عمل هست . ديشب كل فاميل رو جمع كرد و يه هشدار فوق جدي داد كه من همشو عيننا اينجا ميگم
از طرف بيمارستان ها يك كنفرانس خيلي محرمانه صورت گرفته كه فقط پرسنل درجه بالا حضور داشتند . اين كنفرانس راجع به موج جديد بيماري انفلونزا كه از مهر ماه قرار است وارد كشور بشه بود .
طبق پيشبينيها تا حدود 2 سال بعد 24 ميليون نفر يعني حدود 1/3 در كشور دچار انفلونزا خوكي ميشن كه بالاي 100 هزار نفر به مرگ ميانجامد كه درصد مرگ و مير در بچه ها و افراد مسن زياد هست .
واكسني هم كه تو پست هاي قبل ناهيد عزيز زحمت كشيد خبرشو گذاشت تو كنفرانس بحث شد
فقط تعداد اندكي واكسن موجود است كه قراره براي پرسنلي كه به مداواي بيماران ميپردازن استفاده بشه كه همونم كم است و بقيه واكسن ها 100% تقلبي و سودجويي مادي هست .
يه سري كيت هم وارد كشور شده بود براي تشخيص بيماري كه همش تو همين چند وقته كه بيماري جدي شروع نشده بود مصرف شد و تموم شد .
قضيه انقدر جدي هست كه مسجد بيمارستان رو پارتيشن بندي كردن از الان و اماده بستري شدن بيماران در اون مكان هست

اين ويروس تا 24 ساعت در هواي ازاد زنده ميمونه يعني اگه ديوار . در . جايي الوده باشه و شما ظرف 24 ساعت دستتون رو اونجا بزاريد و وارد دهنتان كنيد دچار بيماري ميشيد
حتي المكان دستتون رو به جايي نزنيد . بغل كسي كه سرماخورده و عطسه ميكنه به هيچ وجه نشينيد .
دستتون رو بعد از اينكه از بيرون اومديد حتما بشوريد با اب و صابون ( تا جايي كه ميتونيد اين كار رو در روز زياد انجام بديد )موقع سرماخوردگي از اين ماسك هاي دو جداره استفاده كنيد.
تا جايي كه ميشه زياد در مكان هاي عمومي نباشيد.

اينا دقيقا حرف هاي زده شده در كنفرانس بود
خلاصه موضوع خيلي جديه . تمام بيمارستان ها در اماده باش كامل هستن ولي وقتي شروع بشه عمرن نتونن جوابگو باشن
اطلاع رساني هم كه اصلا انجام نميشه مثل هميشه برن اعترافات دروغي نشون بدن
اميدوارم تموم پيشبينيها غلط باشه ولي با اين وجود فكر نميكنم . به نزديكانتون اطلاع بديد

خيلي مواظب خودتون باشيد
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
#4
من یک هفتست دارم خودمو میکشم و به همه میگم هی حرفمو شوخی میگیرین
من ۲ هفته قبل تو اداره بهزیستی تو همین کنفرانس ویدوئیه محرمانه بودم که شوهرخاله شما هم تو تهران تشریف بردن
من آمار نمیدادم چون دوست نداشتم استرس داشته باشیم ... ولی حالا که تو گفتی بهتره بگم شوهر خالتم همه چیز و بهت نگفته ...
بی برو برگرد از این ۲۴ میلیون نفر ۱ درصد منجر به مرگ میشه ... یعنی ۲۴۰ هزار نفر ... و یک سری آماره دیگه که اگه قرار بود پخش بشه اصلا اسم کنفرانس رو محرمانه نمیذاشتن
حمید هر چی میگه حتما باید رعایت بشه .. بخصوص برای ما ام اس هااااا خیلی خطرناکه ...
فقط میتونم بگم هر کی مریضه یا یه مشکلی داره خیییییییلی باید مراقب باشه تا آلوده به این ویروس نشه ... چون اگه ویروس توسط یه ویروس دیگه تغییر ماهیت بده ... اصلا معلوم نیست چه اتفاقی میافته ... یعنی حتی کارشناسا به خودشون جرات پیشبینی این وضع رو هم نمیدن .....
خلاصه خانوم هاااااااااا آقایاااااااان فعلا تا اطلاع ثانوی هر چقدر میتونین مرض وسواس بگیرین ...
این واکسنی هم که ناهید گفته پیشگیری نمیکنه ... فقط باعث میشه مقاومت بدنمون بالا بره و سیستم ایمنی بدن فعال تر باشه... سیستم ایمنی بدن ماها هم که ماشالا شورشو در آورده و بیش حد فعاله ....
Wink Wink Wink Wink Wink
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

#5
سلام دوستان گل
من آن موقع که چند پست درباره آنفلوانزای خوکی گذاشتم از دیدن این خبرها برخود لرزیدم . درمردادماه سمیناری بوده که خبرهای اون رو من در دو� سایت دکتر ظهرابی و پاشاکی.دیدم از طرفی می خواستم بعضی مطالب هشدار دهنده رو برای سایت ارسال کنم و از طرفی می ترسیدم خبر همه گیری و آمار تلفات احتمالی و ..... موجب نگرانی کسانی بشه که خبرها رو ندیدن. چون خودم حدود یک هفته فقط به اون فکر می کردم و دنبال خبرهای اون بیماری بودم نه ام اس که پیش اون هیچی نیست. از ام اس که نمی میریم ! Smile (16) :-[
اما� تو پست آنفلوانزایی که گذاشته بودم خبر توزیع واکسنش تو مدارس نیویورک و انگلیس بود . پس امیدی هست به ما هم برسه� ! :-X :-X
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
#6

شیوع و مبتلایان در ایران به همراه آمار مرگ و میر


...دكتر گویا درسمینار آنفلوآنزای خوكی که در انستیتو پاستور ایران برگزار شد، با اشاره به ورود آنفلوانزای خوكی به فاز 6 پاندمی افزود: طبق برآوردها طی دو سال، احتمالا حدود 10 میلیون و 500 هزار نفر تا 24 میلیون در كشورمان به این نوع آنفلوآنزا مبتلا می شوند که از این تعداد 525 هزار تا یك میلیون و 225 هزار نفر نیاز به بستری دارند و برآورد می‌شود حدود 105 هزار تا 245 هزار نفر جان خود را از دست بدهند.

آنفلوآنزای خوكی از حوالی نوروز در قاره آمریكای شمالی و مركزی و سپس به تدریج در دیگر نقاط جهان گسترش یافت و در حال حاضر در فاز 6 پاندمی این آنفلوآنزا به سر می‌بریم.

پاییز امسال از لحاظ آنفلوآنزای خوكی بسیار هولناك خواهد بود و احتمال دارد در آینده با افزایش تعداد بیماران مبتلا به این نوع آنفلوآنزا در كشور مواجه شویم. این امر گریز ناپذیر است به طوری که سرعت گسترش جغرافیایی این بیماری چهار برابر پاندمی سال 1917 برآورد می شود.

قدرت انتقال آنفلوآنزای خوكی 2 تا 3 برابر آنفلوآنزای فصلی است. رییس مركز مدیریت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت می گوید: دلیلی ندارد برای وقوع پاندمی منتظر زمستان باشیم. در مجموع دیرترین زمان بروز پاندمی در پاییز خواهد بود اما در زمان پاندمی این بیماری حدود 98 درصد افراد بیمار خدمات بهداشتی درمانی را از خارج از بیمارستان‌ها دریافت خواهند كرد و پیش بینی می‌شود حدود 5 درصد مبتلایان نیاز به بستری داشته باشند. همچنین حدود یك تا دو درصد كل افراد مبتلا فوت خواهند كرد و این در حالی است كه این عدد بسته به شدت بیماری و ارائه خدمات متغیر خواهد بود.

رییس مركز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، شایع‌ترین عارضه آنفلوآنزای خوكی را ذات الریه عنوان كرد و گفت: به این منظور موارد ذات الریه را در تمام بیمارستان‌های كشور بررسی می‌كنیم. از طرف دیگر مواردی كه به علت آنفلوآنزای خوكی جان خود را از دست داده‌اند بیشتر با تابلوی نارسایی شدید تنفسی و نارسایی كلیوی و شوك جان خود را از دست داده‌اند. همچنین اكثریت موارد شدید این بیماری در گروه‌های خاص از جمله افراد دارای بیماریهای زمینه‌ای بوده است.

دكتر گویا با بیان اینكه پاندمی موج‌های مختلفی دارد و حداقل دو سال گرفتار خواهیم بود، ادامه داد: طی دو سال بروز پاندمی، موج‌های مختلف آن بروز می‌كند و هرموج 6 تا 8 هفته طول می‌كشد و سپس فروكش می‌كند.

شدت هر كدام از این موج‌ها متغیر است اما انتظار می‌رود شدت بیماری و همچنین تعداد مبتلایان در سال اول پاندمی بیشتر از سال دوم باشد. وی با بیان اینكه در فاز شش پاندمی جهانی آنفلوآنزای خوكی انتقال پایدار انسان به انسان، مداوم و افزایشی است، ادامه داد: در این فاز عملیات مهار دیگر بی‌فایده است. در این فاز اقدامات موثر توسط نظام سلامت همه كشورها، كاهش موارد ابتلا، كاهش موارد شدید، كاهش موارد بستری، كاهش موارد نیاز به خدمات ویژه و در نهایت كاهش مرگ و میر است چرا كه مهار در زمانی موثر است كه بیماری كانون مشخصی داشته باشد.

دكتر گویا با بیان اینكه داروی ضد ویروسی كافی برای آنفلوآنزای خوكی در اختیار داریم، گفت: تاكنون واكسنی كه مجوز گرفته باشد، برای این ویروس تهیه نشده است. از طرف دیگر سازمان بهداشت جهانی معتقد است كه این ویروس در شرایط فعلی نیازی به واكسیناسیون در سطح وسیع ندارد اما شاید لازم باشد برای گروه‌های خاصی از مردم و همچنین پرسنل بهداشتی درمانی پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد.
Pashaki.com� � � شانزده مرداد 88 ( خبر بیات شده� ! )
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
#7
اقدامات ملی و بین المللی برای مقابله با آنفلوانزای خوکی

کشورها و سازمانهای ملی و بین المللی به ویژه در زمینه بهداشت در ماههای اخیر و پس از شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی تلاشهای بسیار زیادی برای مقابله با این بیماری به صورت پیشگیری افراد سالم و درمان افراد مبتلا به این بیماری انجام داده اند.
در برخی از کشورها مدارس، موزه ها و کتابخانه ها بسته شده اند و به مردم توصیه شده است با یکدیگر دست ندهند و ظروف خود را مشترکا استفاده نکنند.
در برخی دیگر از کشورها کلیه رویدادهای سفر نیز معلق شده است. اقدامات قرنطینه داوطلبانه نیز در نقاطی از دنیا صورت گرفته است.

در همین راستا سازمان بهداشت جهانی نیز به عنوان مهمترین سازمان بین المللی در زمینه بهداشت و سلامت تدابیری اندیشیده است.
اعلام به موقع هشدارها در مورد همه گیری این بیماری از وظایف این سازمان است. کارشناسان و دانشمندانی که ماه ژوئن در وین گردهم آمدند، تصمیم گرفتند که آنفلوآنزای خوکی را پاندمی یا بیماری مسری جهانی بخوانند.

سازمان بهداشت جهانی برای اولین بار در چهل سال اخیر بیماری آنفلوآنزا را به عنوان پاندمی معرفی کرده و زنگ خطر همگیر شدن این بیماری را به صدا درآورده است. آنفلوانزا با شروع فصل سرما فراگیرتر می‌شود. این اقدامات می تواند دولت ها را با هدف محدود کردن گسترش آنفلوانزای خوکی، به اعمال محدودیت هایی در زمینه تجارت، سفر و سایر زمینه ها رهنمون سازد.


اقدامات ایران برای مقابله با آنفلوانزای خوکی

علاوه بر برگزاری سمینارهای مختلف برای بررسی جنبه های خطرناک این بیماری در داخل کشور، شرکت در جلسه اضطراری وزیران بهداشت كشورهای مدیترانه شرقی با هدف تصمیم‌گیری درباره برگزاری حج عمره و تمتع در قاهره یکی دیگر از اقدامات ایران در این زمینه است.

در حال حاضر پنج شركت از كشورهای فرانسه، انگلستان، آمریكا، سوئیس و آلمان در زمینه تولید این واکسن فعالیت می‌کنند و از این بین، سه شرکت با ادعای دست‌یابی به فن‌آوری تولید آن و کسب مجوز اولیه از سازمان بهداشت جهانی در حال مذاکره برای ثبت در کشورها هستند اما هنوز از میزان اثربخشی و عوارض كاهش این واكسن‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست.

با وجود دانش فنی تولید واکسن آنفلوانزای نوع آ در کشور، تنها مشکل موجود در این راه را عدم دسترسی به مقادیر کافی است. طرح تولید این واكسن در ایران به صورت پروژه‌ای مشترك و ملی با سازمان بهداشت جهانی ادامه دارد که در حال حاضر در مرحله مذاكره برای این پروژه مشترك هستند و پس از قدری پیشرفت در زمینه‌ تولید واكسن آنفلوانزای فصلی، می‌توان در خصوص آنفلوانزای نوع آ (H1N1) هم قدم‌های خوبی برداشت.

دكتر لنكرانی وزیر بهداشت ایران با اشاره به وجود مقادیر كافی داروی مورد نیاز آنفلوانزای نوع آ (H1N1) اسلتامیویر(تامیفلو) در کشور گفت: برخی از كشورها از این داروها برای پیشگیری از این بیماری استفاده كرده‌اند و هم‌اكنون با بحران مقاومت به دارو مواجه شده‌اند، از این رو تاكید ما بر مصرف دارو تحت پروتكل درمانی است، البته داروی رده سومی به نام (رلنزا) هم به مقادیر مورد نیاز سفارش داده‌ شده است.

وی، با بیان این كه ایران از معدود كشورهایی است كه ماده اولیه داروی موثر بر آنفلوآنزای نوع آ را در داخل تولید می‌كند، گفت: هزینه تمام شده این دارو یك سوم نوع وارداتی آن است. البته اقدامات دیگری از قبیل آماده‌سازی سیستم بهداشتی - درمانی تخت‌های مراقبت ویژه و اتاق‌های ایزوله نیز برای بیماران احتمالی آنفلوآنزای نوع آ در كشور در نظر گرفته شده است.

ارسالی ازآقای هوشیارکریمی پاشاکی 16 مرداد 88� � � � � � � � www.pashaki.com
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
#8
بچه ها اصلا احتياج به لرزيدن و ترسيدن نيست
بالاخره يه روزي هممون ميميريم چه با انفلونزا خوكي چه بدون اون . تا وقتيم كه خدا نخواد هيچ اتفاقي نميوفته پس هيچ دليلي براي ترس وجود نداره.
اينيم كه من اومدم مطلب رو بيان كرد به وجود اوردن ترس نبود مثل اين ميمونه كه يكي مريض باشه و بهش نگن لااقل وقتي بگن ميدونه فلان كار براش ضرر داره اون كار رو انجام نميده منم هدفم از گفتن فقط همين بود كه بدونيد تميز بودن يا به قول سينا وسواس بودن تو چند وقته خيلي مهمه حتي بيشتر از اوني كه فكرشو بكنيد . خوب اولش سخته كه مثلا دستتون به دهنتون يا صورتتون نخوره ولي اگه اين موضوع تو ذهنتون باشه كه با رعايت كردن همين مساله كوچيك فرصت بيشتري داريد كه تو اين دنيا باشيد مسلما اين كار رو انجام ميديد .
نگيد برو بابا همش حرفه شايعست و ...
اصلا فرضم بكنيم شايعه باشه كه نيست يه خورده وسواس بودن هيچ صدمه اي بهمون نميزنه بالعكس كمكمونم ميكنه تا يه مريضي ديگه ( حتي سرماخوردگي ) نگيريم.

پس دست شستن . دست به جايي نزدن . دوري از كسايي كه ظاهر سرماخوردگي دارن فراموش نشه
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
#9
دانشجویان و محصلان وفرهنگیان هم با آغاز سال تحصیلی و دیدن همدیگر نباید روبوسی کنن و دست بدن . دست رو به چشم و دهان و بینی نباید زد .� ژل ضد عفونی کننده دست هم برای مواقع دسترسی نداشتن به آب مفیده. گوشی موبایل و کیبورد و پول و... از آلوده ترین چیزا هستن. :Smile
من نترسیدما حمید ! چون یک یا دو درصد از جمعیت هفتادو پنج میلیونی که من نیستم !!!!!! Smile (16) Smile (16) Smile (16) Smile (16) Smile (16) Smile (16) Smile (16)
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
#10
دوستاي عزيزم اين يادتون نره كه ما هيچكدوم از واكسنهاي پيشگيري رو نمي تونيم بزنيم
چون من درباره واكسن آنفولانزا و هپاتيت از دكترم پرسيدم گفت نبايد بزني
پس بايد بيشتر از بقيه مراقب باشيم اوندفعه كه گفتم دكتره تو راديو گفت بيماران ام اس
به علت داروهايي كه مصرف مي كنن خيلي بايد مراقب اين بيماري باشن.
من دوست ندارم با آنفولانزاي خوكي بميرمممممممممم :'( :'( :'( :'( :'(
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست