امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بچه‌دار شدن، سرعت پيشرفت ام اس را كاهش مي‌دهد
بچه‌دار شدن، سرعت پيشرفت ام اس را كاهش مي‌دهد
تحقيقات جديد نشان داده است كه زنان مبتلا به بيماري ام اس مي‌توانند با بچه دار شدن سرعت پيشرفت بيماري خود را كاهش دهند.

محققان بلژيكي در پژوهش جديد خود دريافتند: زناني كه صاحب يك يا تعداد بيشتري فرزند هستند يك سوم كمتر دچار نوع پيشرفته ام اس مي‌شوند.

بيماري ام اس يك بيماري بلندمدت التهابي در سيستم اعصاب مركزي است و محققان دريافته‌اند كه هورمونهاي بارداري مي‌توانند واكنش سيستم ايمني بدن را در اين بيماري كاهش دهند و در نتيجه سرعت پيشرفت ام اس كاهش مي‌يابد.

بعلاوه محققان دريافتند: تاثير تزريق سلولهاي بنيادي در بهبود زنان مبتلا به ام اس كه صاحب فرزند هستند، بهتر از زنان بيماري است كه فرزندي ندارند.

نتايج اين يافته در مجله نورولوژي نوروسرجري و روانپزشكي منتشر شده است.

با اين حال محققان تاكيد كردند: براي دستيابي به نتايج مطمئن‌تر انجام مطالعات گسترده‌تر در اين زمينه مورد نياز است.
خوب باشيد و خوب بمانيد
 تشکر شده توسط : anaram , سحــــــــر , maryamjoooon , somaye_602000 , mehdernet2 , Hasty , پروانه , nead , طراوت , kiana , سیما جون
من که به شخصه حمله های ام اس رو به این هیولاهای کوچولو ترجیح میدم
 تشکر شده توسط : Hasty
(2010/04/27, 10:46 AM)hamed نوشته است: محمود جان مرسي از اطلاع رسانيت .
ولي تكليف آقايون اين وسط چيه ؟‌confused2

حامد آقايون اگه تمام كارهاي نگهداري بچه را در شبانه روز علي االخصوص شبها اگه به عهده بگيرند سيستم ايمني بدنشان يقينا" سربه راه شده و تحت تاثير روح لطيف بچه ديگر سركشي نمي كند.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : pariya , mehdernet2 , زهراجون , Hasty , sooorooosh
(2010/04/27, 10:35 AM)محمود نوشته است: بچه‌دار شدن، سرعت پيشرفت ام اس را كاهش مي‌دهد

ولی من شنیدم که برای خود مادر که مبتلا به ام اس است می تونه خطرناک باشه و برای بچه دار شدن باید بیشتر تحت کنترل دکتر باشه
ولی آدم وقتی این مشکل رو داره می ترسه، نکنه بعدها ثابت بشه که می تونه به بچه هم منتقل بشه و ... Huh
نترس خطری نداره حمله ها هم تو زمان بارداری کمتره ولی بعدش که بچه به دنیا میاد شدت حمله ها از حالت عادی معمولابیشتر میشه
[quote='ayda' pid='17309' dateline='1272358429']
آیدا جون منظورم همون بود، ولی نتونستم خوب بیان کنم
من هم همین رو شنیدم که بعد از به دنیا اومدن بچه....
ما چه خیری از بابای بچه دیدیم که از خود بچه ببینیم تازه این ریسکه اگه شانسه منه که بیشتر دچار حمله میشم
اگر تنها ترین تنها شوم بازهم خداهستicon_question
می دونی در نهایت یر به یر مشه تو دوره ی بارداری با بعدش
سهم آقایون تو ام اس کمتر از خانومهاست بیشتر خانومهابه این بیماری مبتلا میشن پس اشکالی نداره یه دوره ی کوتاه از شرش خلاص بشن
 تشکر شده توسط : زهراجون
اما چيز جالبي كه هست دنبال علت اين هستن كه تو دوره بارداري چه نوع هورموني توليد ميشه يا زياد ميشه كه جلوي بيماري رو ميگيره
خوب باشيد و خوب بمانيد
 تشکر شده توسط : ارزو , Hasty

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان