امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بچه‌دار شدن، سرعت پيشرفت ام اس را كاهش مي‌دهد
منم بچه دوس دارم ولی میترسم
می ترسم بچه ام اس بگیره
می ترسم بعد از زایمان حالم بدتر شه
می ترسم نتونم خوب بزرگش کنم
...
آیدا جون تو چی میگی؟
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
بچه یا حمله مسئله این است smiling

من الان بچه نمیخوام اما دوست دارم اطلاعاتمو کامل کنم و بچه دار بشم . اینکه شدت حمله بیشتر میشه یعنی چی ؟ چه تعداد حمله ؟ یعنی ممکنه ناتوانی بلند مدت ایجاد کنه ؟
نذر کردم گر از این غم به درآیم روزی
تا در میکده شادان و غزل خوان بروم
من باردار شدم، زایمان کردم، 2 ماه به بچم شیر دادم و بعد یه حمله جدید و خوب شدید تر از قبلیا، قطع شیر، مصرف کورتون، اینترفرون و الان اینجام در خدمت شما
شاید بتونم تجربه ام رو در اختیارتون بذارم...
 تشکر شده توسط : neda.t , pinkrose
اين يه مساله علميه
به نظرتون چرا ببدن مادر جنين رو كه يه شي خارجي محسوب ميشه دفع نميكنه؟مشخصا اگه جسم خارجي در بدن باشه بلافاصله بدن واكنش نشون ميده
وقتي خانوما حامله مي شن بدن براي جلوگيري از دفع جنين آنزيمي ترشح مي كنه كه سيستم دفاعي بدن رو موقتا نسبت به يه سري موارد ضعيف ي كنه.اين عامل بهبودي نسبي ام اس در بارداريه
اما بعد از زايمان 2 تا احتمال وجود داره كه كاملا 50-50 هستش
يا ام اسخاموش مطلق ميشه يا تا يه بازه زماني حمله به وجود مياد و بعد ميشي عين قبل بارداري
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : neda.t , Hasty , سیما جون
نميدونم آيا واقعا بچه دار شدن سرعت پيشرفت بيماري رو كاهش ميده يا نه، اما من و همسرم، از ابتدا تصميم گرفتيم كه بچه دار نشيم.
منكه دو بار بارداري پشت سر هم داشتم كلا تقريبا 6 سال يا باردارم يا در حال شيردهي و تو اين 6 سال پارسال فقط يه حمله كوچيك داشتم قبل بارداري سالي يك حمله را داشتم
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : neda.t , سیما جون
من فقط میترسم تو دوران بارداری حمله ای بیاد و دارویی مصرف کنم و ... بچه مشکل پیدا کنه
تورو خدا شمایی که بچه دارین بگین تو دوران بارداریتون دارو مصرف نکردین؟مشکلی نبود؟
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : زهراجون , somaye_602000
من فکر میکنم یک بارداری مشکلی نداره ولی بیشتر از یکبار مشکل بوجود میاره و باید از بارداریهای مجدد اجتناب کرد چون مادر باید استرس زیادی رو برای مراقبت ار کودک متحمل بشه که این خودش باعث پیشرفت بیماری میشه.
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : Hasty , yummy , ساغر , somaye_602000
من تمام نظرها رو خوندم با تجربه ای که من تو این چند سال داشتم هیچ نظری مطلق نیست یعنی نمی شه گفت بارداری خوبه یا بد دقیقا به فیزیک بدنی فرد وشرایط محیطی فرد بستگی داره من شدید ترین حمله بیماریمو تو بارداری دوم داشیتم بدش یادم نیست که حمله هام چه جوری بود فقط شک ندارم که شرایط محیطی و برخورد اطرافیام مخصوصا درجه یک خیلیییییییییییی موثره
امیدواره همه شاد وپیروز باشیدددددد
اینم به افتخار تیم دوچرخه سواری N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
[تصویر:  kozru2bhopq6yzyicpiv.gif] [تصویر:  kozru2bhopq6yzyicpiv.gif]
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : yummy , najva , ساغر
هستی جون سوالم اینه که تو دوران بارداری اگه حمله باشه چه میکنیم؟دارو برا بچه خوب نیست کهHuh
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست