امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثرشاهدانه درکاهش لرزشهای بیماری ام اس
گیاه شاهدانه در کاهش لرزشهای بیماری ام اس (ms) مفید است!

يك متخصص گياه دارويي در اصفهان گفت : مصرف گياه شاهدانه در كاهش لرزش ناشي از بيماري ام . اس موثر است .
دكتر رضا غفوري در گفت و گو با ايرنا گفت : بر اساس مطالعات انجام شده توسط متخصصان خارجي ، استفاده روزانه مبتلايان به ام . اس از گياه شاهدانه موجب كاهش لرزش هاي ناشي از اين بيماري مي شود و اثرات درماني نسبتا مفيدي دارد .
(MS) Multiple Sclerosis ماده سفيد مغز و نخاع را درگير مي كند كه باعث التهاب و نسج اسكلروز در ماده سفيد مي شود و محل شايع بروز اين التهاب در ماده سفيد نخاع ساقه مغز و مخچه است . دكتر غفوري به بيماران توصيه كرد كه اين گياه را بو نداده با آب مخلوط كرده و مصرف كنند . وي افزود : درمان لرزش هايي كه در ام . اس وجود دارد ، خيلي مشكل بوده و شاهدانه يكي از موداي است كه مي تواند در كاهش آن موثر باشد .
غفوري ، در زمينه تاثيرات رژيم غذايي در بيماري ام . اس گفت : رژيم غذايي مشخص براي اين بيماري وجود ندارد ، ولي استفاده كمتر از چربي هاي اشباع شده و مصرف بيشتر كربوهيدراتها در غذاهاي نشاسته اي ، لبني و فرآورده هاي پروتئيني مي تواند در پيشگيري حاد ام . اس موثر باشد . اين متخصص ، به مبتلايان ام . اس كه در طي روز دچار خستگي مي شوند ، توصيه كرد در دفعات متعدد و به ميزان محدود غذا بخورند . وي همچنين يادآور شده ؛ دفعات غذايي هشت تا 10 بار در روز با ميزان كم غذا براي بيماراني كه دچار خستگي پنهان مي شوند ، توصيه مي شود . غفوري مصرف آلو خشك ، آب زرشك ، تمشك را نيز براي بيماران ام . اس توصيه كرد . دكتر مسعود اعتمادي فر مسئوول انجمن بيماران ام . اس اصفهان به ايرنا گفت : روزانه يك يا دو مورد به آمار مبتلايان به بيماري ام . اس يا Multiple Sclerosis در اصفهان افزوده مي شود . وي افزود : شيوع اين بيماري در بين بانوان پنج برابر آقايان است و اكثر در سنين 18 تا 25 سال آغاز مي شود . دكتر « اعتمادي فر » گفت : علت واقعي اين بيماري عصبي هنوز مشخص نيست اما از عوامل مهمي كه در بروز و افزايش اين بيماري در شهر اصفهان نقش دارد ، مي توان به تنش هاي عصبي ، آلودگي صوتي و صنعتي اشاره كرد .
وي خاطرنشان كرد : بيماري M.S در شهرهاي اصفهان ، تهران ، مشهد ، شيراز ، اراك و استان خوزستان بيشتر از ساير نقاط كشور است .
 تشکر شده توسط : anaram , Narges , nazaninn , soha , نسیم , احمدرضا , najva , sar100 , DavidBili , happy , nazanin200312 , شهرزاد , ارزو , # پریسا # , رزمینا , پروانه , sargol , i_sh , لاله وحشی
من معتاد این دونه ها شدم
روش مخصوص خودم رو هم داره با دندون دو تیکه اش میکنم و پوستش رو جدا میکنم و میخورم
همون یه ذره رو !!!
 تشکر شده توسط : بهــار , DavidBili , sargol
چی هست؟ دونه شو بخوریم یا برگشو؟
گیاه شاهدانه

شاهدانه، گیاهی است یک ساله که طبق نظر حکمای طب سنتی از نظر طبیعت مرکب است یعنی برگ آن سرد و خشک و تخم آن دارای طبیعت گرم و خشک می باشد.
از دیرباز گیاه شاهدانه بابت خواص تسکین بخشی درد ناشی از گر گرفتگی و انقباض عضلانی معروف بوده است. برخی از مبتلایان به بیماری «ام اس» برای برطرف کردن علائم مشکل خود، به طور قانونی از این دارو استفاده می کنند.
تحقیقات روی این گیاه برای تولید دارویی به عنوان درمان بیماری های ناتوان کننده سیستم عصبی بدن ادامه دارد.
دانشمندان آمریکایی اعلام کرده اند ترکیب شیمیایی گیاه شاهدانه می تواند مانع گسترش سلول های سرطان سینه در بدن شود.
محققان موفق به کشف یک ماده شیمیایی در گیاه شاهدانه شده اند که تاثیر ضدافسردگی دارد. آنان دریافته اند که این ترکیب شیمیایی می تواند به تولید دوباره سلول های عصبی کمک کند.
در طب سنتی چین از تمام قسمت های مختلف گیاه به عنوان دارو استفاده می شود.
● خواص شاهدانه
۱) ضد اسپاسم و انقباضات عضلانی است.
۲) مسهل است و در درمان یبوست کاربرد دارد.
۳) برای افرادی که دچار احتباس ادرار شده اند، کارساز است.
۴) ضد انگل معده است.
۵) در استعمال خارجی به خصوص روی تاول ها کاربرد دارد.
۶) گیاه شاهدانه ارزش زیادی برای معالجه کزاز دارد.
۷) گیاه شاهدانه مسکن واقعی و موثری برای درد شکم و معالجه میگرن و درد اعصاب و روماتیسم است.
۸) خوردن برگ آن رطوبت های معده را خشک می کند.
۹) روغن شاهدانه گرم و خشک است و برای درد گوش مفید است.
لازم به ذکر است که خوردن زیاده از حد آن مضر است و موجب سردرد، تاری دید و درد معده می شود و در موارد مصرف زیاد، استفراغ نیز دیده شده است
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , sami , aztab , Prime , نسیم , رامين , SSA , بهــار , DavidBili , najva , nazanin200312 , ترنم عشق , رزمینا , sargol , behzad mkh , i_sh , لاله وحشی
سلام من هم شنیدم و میخورم . از گیاهان دارویی هم استفاده میکنم . همیشه انجیر و بادام همراه داشته باشید هر وقت گشنه شدید بخورید . مغز بادام گردو فندوق پسته را با عسل و پودر هل در مخلوظ کن مخلوط کنید و روزی یک قاشق بخورید . از گوشت بوقلمون و شتر و شتر مرغ بیشتر استفاده کنید . کوسه ماهی هم در روغن زیتون و زعفران و لیمو ترش تازه بخوابونید بعد از نیم ساعت کباب کنید . فقط کوسه ماهی گرمه و خوبه .
 تشکر شده توسط : شفا یافته , montazer , najva , sattar , رزمینا , ترنم عشق , پروانه , لاله وحشی
(2011/04/23, 10:41 PM)sama نوشته است: سلام من هم شنیدم و میخورم . از گیاهان دارویی هم استفاده میکنم . همیشه انجیر و بادام همراه داشته باشید هر وقت گشنه شدید بخورید . مغز بادام گردو فندوق پسته را با عسل و پودر هل در مخلوظ کن مخلوط کنید و روزی یک قاشق بخورید . از گوشت بوقلمون و شتر و شتر مرغ بیشتر استفاده کنید . کوسه ماهی هم در روغن زیتون و زعفران و لیمو ترش تازه بخوابونید بعد از نیم ساعت کباب کنید . فقط کوسه ماهی گرمه و خوبه .
کوسه ماهی رو از کجا میشه تهیه کرد.منظورتون شیر ماهی نیست؟چون این ماهی که تو مغازه ها تکه شده فروخته میشه پوستی شبیه کوسه داره و شاید منظورتون اون باشه ولی من تا الان نشنیدم کوسه ماهی بفروشند.
بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
كوسه ماهي رو به راحتي از فروشگاههاي شهروند مي تونيد بگيرين. تو بسته هاي 1 كيلو گرمي پاك شده هست. با شير ماهي هم فرق داره
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : montazer , رزمینا
بطور کلی علمای طب سنتی اعتقاد دارن مواد غذایی دارای طبع سرد (موادی که یون هاش مثبت را در لوله گوارش افزایش میدن) برای ام اس مضرن و تالعکس غذاهای دارای ماهیت گرم، مفیدن
درمورد فندق هم به دلیل محتوای بالای ویتامین ای، توصیه میشه
 تشکر شده توسط : montazer , yummy
خیلی خوبه که شاهدونه رو با عسل استفاده کنینicon_question
با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

تشکر شده توسط : نازلی , nazanin200312 , i_sh , لاله وحشی
سلام مقدارش رو هم در عسل بگيدSmileSmile
هیچوقت به کسى که بهت اعتماد داره، دروغ نگو

هیچوقت به کسى که بهت دروغ میگه، اعتماد نکن . . .

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه ویتامین D با بیماری مولتیپل اسکلروزیس ( MS ) مقابله می کند hamdam 44 40,466 2023/04/20, 11:29 AM
آخرین ارسال: Nazaritafti20
  تاثیراسترس بر پیشرفت بیماری ام اس Majid 62 39,189 2021/11/22, 06:16 PM
آخرین ارسال: M.karimlou1393
  احتمال ابتلا به پنج بیماری مزمن همراه با ام اس niloofary 2 5,294 2017/12/20, 02:34 AM
آخرین ارسال: yas8866
  مصرف کافئین در پیشگیری از بیماری ام اس موثر است nafass 21 13,178 2017/11/20, 01:37 PM
آخرین ارسال: Mehrdad 31
  خواص معجزه آساسی کندر در درمان بیماری ام اس shahrzad 76 73,643 2017/08/19, 09:16 PM
آخرین ارسال: Sarina_al
  با وجود شیوع بالا MS هنوز بیماری خاص نیست ! nahid 16 11,446 2017/05/08, 10:16 PM
آخرین ارسال: آدرینا
  تئوری جدید در مورد علت بیماری ام اس. warrior 1 3,979 2016/11/08, 12:26 PM
آخرین ارسال: niloofary
  فوايد قهوه در مبارزه با بیماری MS voodoo 30 21,892 2016/01/06, 10:11 AM
آخرین ارسال: 71shahab
  تشخیص پادتن‌ها چند سال پیش از بروز علائم بیماری ام‌اس niloofary 0 2,370 2015/10/17, 10:45 AM
آخرین ارسال: niloofary
  معجزه تخم‌مرغ گندیده در برابر بیماری ام‌اس niloofary 5 6,032 2015/08/22, 09:48 PM
آخرین ارسال: helli

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست