امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثرتزریق نکردن یا قطع موقت دارو
من از آلارم گوشیم استفاده میکنم خیلی روش خوبیه محال دیگه فراموش کنمwink2wink2wink2
 تشکر شده توسط : hyd69hyd

تزریق ربیف هم یه شب درمیونه که توصیه میشه روزای زوج تزریق انجام بشه که فرد برای پنج شنبه و جمعه راحت باشه البته اگه روزها جابه جا شد مشکلی نداره ، رعایت زمان تزریق عوارض رو کم میکنه
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
Rainbow 
من بد اینهمه سال اولین باره که بتا فرون میزنم..من 5 ماه که زدم هر روزشو تب می کردم از دکتر صحرائیان خواهش کردم تعدادشو کمتر کنه گفت به هیچ عنوان این کارو نکن 25 صدم میلیگرم از کل دارو کم کرد اما گفت حتما یک روز در میون بزن در نتیجه گاهی به جمعه هم میرسه..نمی دونم شما طبق دستور خودتون یکی تو هفته کم می کنید؟icon_cry
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
(2011/09/30, 06:44 PM)Hasty نوشته است: من بد اینهمه سال اولین باره که بتا فرون میزنم..من 5 ماه که زدم هر روزشو تب می کردم از دکتر صحرائیان خواهش کردم تعدادشو کمتر کنه گفت به هیچ عنوان این کارو نکن 25 صدم میلیگرم از کل دارو کم کرد اما گفت حتما یک روز در میون بزن در نتیجه گاهی به جمعه هم میرسه..نمی دونم شما طبق دستور خودتون یکی تو هفته کم می کنید؟icon_cry

ببینید من نفهمیدم چی نوشتید ولی بتافرون یک روز در میون هست کلن ! 15 تا دونه آمپول در هر ماه این میشه که یک بار به جمعه هم میرسه ، مثلا این طوری :

شنبه
دوشنبه
چهارشنبه
جمعه

باز هفته بعدش اینطوری میشه :

یک شنبه
سه شنبه
پنج شنبه

اولی هم که شروع به تزریق می کنید تب می کنید شدید بسیار هم بد جور هست من الآن هم به دلیل کم کردن وزن ( حدود 6 کیلو ) لایه چربی بدنم کم شده و باز تب می کنم ولی به هیچ عنوان از 1 سی سی کمتر نزنید سعی کنید دارو را با همون 1 سی سی مصرف کنید.

داروی ربیف تعدادش 12 تا در ماه هست و هفته ای 3 بار ، یعنی :
شنبه
دوشنبه
چهارشنبه

یا اینکه :
یک شنبه
سه شنبه
پنج شنبه

و طبق دستور دارویی باید اینطوری تزریق کنند نه خودشون نه پزشک شون.

مقدار دارو اگر کمتر از 1 سی سی بشه تاثیرش توی بدن سریعتر از بین میره پس بهتره چون اوایل تزریق هستید از مسکن برای بهبود درد تون استفاده کنید و بعدش سعی کنید مسکن رو کم کنید چون در دراز مدت استفاده از مسکن به طور مکرر به بدن آسیب می رسونه.
مثلا من الآن برای جلو گیری از بروز بدن درد ها نصف استامینوفن 325 رو می خورم.
ولی یک روش دیگه هم کشف کردم اونم ورزش هست چون من صبح ها تزریق می کنم میرم ورزش می کنم خیلی خوبه ، تب کم می کنم.

همین طوری هم که دوستان گفتن رعایت ترتیب روزهای تزریق از عوارش دارو کم می کنه.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : anaram , ساغر , fireboud , arezoo_azizi
سلام من نميدونم منظورازبتافرون چيهHuhاخه منم يك شب درميون رسيژن ميزنم كه اونم ازدسته بتافرونه ولي يك شب كه چه عرض كنم وقتي خسته ميشم بعضي وقتاتايك ماه هم نميزنم (الان 4 ساله كه دارم امپول ميزنم)
بتافرون اسم دارو می باشد . این دارو های معمول اینا هستن :
بتافرون
زیفرون ( جدیدا )
اکستاویا
ربیف
رسیژن
آوونکس
سینووکس

البته غیر از اینا خیلی داروهای دیگه ای هم هست ولی رسیژن با یتافرون فرق داره . بتافرون یک نوع اینترفرون هست از نوع 1-b ولی رسیژن اینترفرونی هست از نوع 1-a .
بتافرون یک شب در میون هست جمعه هم تعطیلی نداره ولی رسیژن داره کلن 3 روز در هفته می باشد.
شماهم کار اشتباهی میکنید یک ماه نمی زنید.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : fireboud
(2011/07/08, 10:40 PM)negar_negar92 نوشته است: کسی می دونه آمپول نزنم یه شب چی میشه؟

اتفاق خاصی نمی افته happy0065.gif
 تشکر شده توسط : shaytoon , spring , سها
دکتر منم گفته که برای چن شبم اشکال نداره دارو استفاده نکنی...البته در شرایط خاص مثلا نبود دارو
برای تا ابد ماندن باید رفت؛گاهی به قلب کسی؛گاهی از قلب کسیlove51
 تشکر شده توسط : shaytoon , spring , سها
(2011/07/08, 10:40 PM)negar_negar92 نوشته است: کسی می دونه آمپول نزنم یه شب چی میشه؟

سلام عزیزم
برای من پیش اومده و از دکتر پرسیدم و گفت اشکال نداره ولی نباید همیشه تکرار بشهlove51
 تشکر شده توسط : shaytoon , spring
سلام دوستان گرامی
میخواستم بپرسم برای شما هم اتفاق افتاده بهردلیلی تزریق بتافرون را برای مدتی (مثلاً 2 هفته) قطع کنید و مجدد اقدام بتزریق نمایید؟
من بدلیل نبود بتافرون 2 هفته تزریق نداشتم و حالم خیلی خوب بود حالا که 2 روز تزریق دارم انگار هر روز صبح یک کاروان شتر از روی تنم عبور کرده و تا شب هم کسلم.
سئوال : علت چیست؟
 تشکر شده توسط : شیرین , Ghost , # پریسا # , شهرزاد , hamid t

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Shocked حذف تخفیف معاونت غذا و دارو برای بتافرون hessam 5 2,962 2018/12/09, 11:56 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  ارسال دارو به خارج از ایران آیناز 14 15,421 2017/05/23, 01:55 PM
آخرین ارسال: amsh
  تغییر کد دارو zenith 2 4,043 2011/10/18, 10:43 AM
آخرین ارسال: zenith

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست