امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثربخشی وعوارض تری فلونوماید (تبازیو)
سلام بچه ها
من نزديك به ١ سال داروي تبازيو مصرف مي كنم .
مدتيه دچار زخم بي دليل در دهان مي شم .
اين مشكل براي شما هم پيش اومده؟
كسي علتش رو مي دونه؟
سلام نگار جان. من دچار این مشکل نشدم ولی عوارضی مثل خارش پوست رو دارم با این که آنزیمهای کبدم پایینه .

تو این سایت کسی نگفته که تبازیو مصرف میکنه، فکر میکردم اولین مصرف کننده در سایت منم ولی هنوز یک سال نشده !

اگر چند نفر باشن میشه یه تاپیک برای عوارض دارو ایجاد کرد تا از عوارضش در مصرف کنندگان خبردار بشیم .

در مورد زخم دهان به پرستار شرکت زیست دارو بگید ببینید این از عوارضشه یا نه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : helli
سلام بچه ها
کسی اطلاعاتی راجع به داروی تبازیو داره؟
من ربیف استفاده می کردم 5 سال دارومو قطع کردم الان پزشکم تبازیو تجویز کرده یه خورده نگران عوارضش هستم
(2018/08/12, 08:33 PM)شیما83 نوشته است: سلام بچه ها
من ربیف استفاده می کردم 5 سال دارومو قطع کردم الان پزشکم تبازیو تجویز کرده یه خورده نگران عوارضش هستم

سه ماهی هست مصرف میکنم، عوارض عجیبی نسبت به رسیژن نداره، مصرفش راحته و عوارض مربوط به گوارشش هم کمتر از دیمتیل فوماراته(دیفوزل،سینوتک و...)،
اگر آنزیمهای کبدیت رو خیلی جابجا نکنه داروی خوبیه،
تنها بدیش برای خانمها اینه که باید مراقبت کنند فرزند نیارند، چون دو سال در بدن باقی میمونه و برای جنین ممنوعه.
جمله بی‌قراریت از طلب قرار تست ------- طالب بی‌قرار شو تا که قرار آیدت
تبازیو از مارلا قوی تره؟؟icon_cry
(2018/08/12, 08:33 PM)شیما83 نوشته است: سلام بچه ها

اثر تری فلونوماید مشابه اثر ربیف هست .
منم حدود یک سال و نیم مصرف کردم ، عوارضی که برای تبازیو نوشته شده برای همه یکسان نیست مثل همه داروها .
عوارض گوارشی ممکنه داشته باشه که تا 4 ماه رفع میشه ،نازک شدن و ریزش مو هم میتونه با قرص زینک کنترل بشه . برای من خارش پوست هم هست که ناشی از خشکی پوسته .
انزیمهای کبد من هیچ فرقی نکرد امیدوارم برای شما هم همینطور باشه .
بایدآزمایش هرماه تا 5 ماه اول، انجام بدین تا تغییری اگر بود معلوم بشه نگران نباشین

(2018/08/13, 05:39 AM)آرزو نوشته است: تبازیو از مارلا قوی تره؟؟icon_cry

نه ، تبازیو مشابه ربیفه و خط اول درمانه و ضعیفتر از مارلا هست که خط دوم درمانه . داروهای خط دوم قوی ترن.
 تشکر شده توسط : آرزو
(2017/11/19, 02:54 PM)nahid نوشته است: سلام نگار جان. من دچار این مشکل نشدم ولی عوارضی مثل خارش پوست رو دارم با این که آنزیمهای کبدم پایینه .

تو این سایت کسی نگفته که تبازیو مصرف میکنه، فکر میکردم اولین مصرف کننده در سایت منم ولی هنوز یک سال نشده !

اگر چند نفر باشن میشه یه تاپیک برای عوارض دارو ایجاد کرد تا از عوارضش در مصرف کنندگان خبردار بشیم .

سلام ناهید جان، تازگیا گویا خیلیا دارن میرن به سمت تبازیو. مشکل خارش پوست حل شد؟ قابل تحمل بود یا خیلی شدید؟ من که یه مدت دچار خارش و کهیر شدم و حدود یه ماه طول کشید البته فکر نکنم ربطی به دارو م(کوپامر)داشته باشه
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
(2018/08/24, 08:35 PM)helli نوشته است:
(2017/11/19, 02:54 PM)nahid نوشته است: سلام نگار جان. من دچار این مشکل نشدم ولی عوارضی مثل خارش پوست رو دارم با این که آنزیمهای کبدم پایینه .

سلام ناهید جان، تازگیا گویا خیلیا دارن میرن به سمت تبازیو. مشکل خارش پوست حل شد؟ قابل تحمل بود یا خیلی شدید؟ من که یه مدت دچار خارش و کهیر شدم و حدود یه ماه طول کشید البته فکر نکنم ربطی به دارو م(کوپامر)داشته باشه

سلام . شاید علتش اینه که مدتی رو که باید امتحانش رو پس میداد گذشته .
نه رفع نشد ولی شدید نیست. تازه داروهای دیگه هم شاید توش موثرن.
 تشکر شده توسط : helli

ناهید
خارش پوست میتونه از علائم ام اس باشه ها. منم دارم یعنی اولین حمله ام علاوه بر خواب رفتن و گز گز خارش بود به صورت خیلی شدید.
همیشه خارش با من بوده چه وقتی که اینترفرون مصرف میکردم چه حالا که تبازیو دارم مصرف میکنم.
جمله بی‌قراریت از طلب قرار تست ------- طالب بی‌قرار شو تا که قرار آیدت
من از وقتی تبازیو میخورم خارش و خشکی پوست دارم که از عوارضشه حود پرستار شرکتشم گفت.
 تشکر شده توسط : atkh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثر وعوارض گاباپنتين (نوروپنتین ) - تجربه ها yaro 201 435,113 2020/05/12, 10:30 AM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست