•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثربخشی وعوارض آونکس
به نظر من اوانکس بهترین دارو برای ام اس در حال حاضر در ایران است
من حدود یک دهه استفاده میکنم راضی هستم
من هر جمعه تزریق میکنم یک یا دو روزی بدن درددارم که با خوردن استامینوفن و بروفن خوب میشم
نکته: باید با ورزش وتغذیه کاری کنید که عوارض این مسکن ها را کم کنید تا به معده وکبدتان اسیب نرسد
ام اس بیما ری است که خودتان باید انرا کنترل کنید نه بیماری شما را
 تشکر شده توسط : helli , پریا حقیقت پور
سلام
تشخیص ام اس برای من حدود 3 هفته پیش قطعی شد و از اون موقع همه سایت ها و انجمن ها رو برای کسب اطلاعات زیر رو کردم.
دکتر من داروی اونکس رو برای ن تجویز کردن و در نهایت دیروز اولین سری از امپول ها رو دریافت کردم و اولین تزریق رو دیشب انجام دادم.
بر خلاف چیزایی که خونده بودم و اینجا هم خوندم و کلی ترس واسم ایجاد کرده بود تزریق خیلی راحت تر از چیزی بود که فکر میکردم.
با وجود اینکه بار اولم بود تو کمتر از 10 دقیقه سرنگ رو اماده و روی پام تزریق کردم، دردش حتی از سوزن معمولی هم کمتر بود. بعد از تزریق هم خبری از تورم و التهاب و دردمحل تزریق نبود.
اخر شب تزریق کردم و بعد خوابیدم. از عوارض بعد از تزریق هم بعد از بیدار شدن کمی گیجی و کوفتگی و تب خفیف (که باعث شد یکم تاری چشمم تشدید بشه) داشتم که خیلی راحت قابل تحمل بود. انقد خفیف بود که من اومدم سر کار و بعد از 3 ساعت کلا بر طرف شد.
الان که 12 ساعت از تزریق میگذره با قبل از تزریق هیچ فرقی ندارم.

ارزوی سلامتی برای هممون!
 تشکر شده توسط : مریم 1361 , niloofary , i_am , پریا حقیقت پور
من7ساله اوونکس میزنم منمبیشتر شباس جمعه میزنم روی ران پام اشلا تاالان نه جاش متورم شده ونه قرمز یادردناک فقط تب و لرز استخون درد شدید که بیشتر اخرشب میزنم کهزعدش میخوابم اما قبل تزریق و بعد. حتنمن مسکن میخورم گاهی شده قبل تزریق دوتا باهم خوردم و صبح بهتر بودم حداقل تونستم برا پسرم صبحانه اماده کنم حتمن مسکن استفاده کنید قبل و بعد
من واقعا از اوونکس راضیم خداروشکر
الا به ذکر الله تطمئن القلوب
 تشکر شده توسط : niloofary , alireza1111 , پریا حقیقت پور
من خانومم كاملا سالمه.
هيچ عوارضي از گزگز گرفته تا هرچيزه ديگه رو نداره.
فقط نتيجه ام ار اي رو دكتر ديد گفت پالس تراپي بشه...
حالا بعد پالس تراپي اوانكس داده ولي اينجور كه شما مينويسيد عوارض داره من نميدونم چرا كسي كه كلا تو عمرش يكبار يكسال قبل حمله N.optic داشته و هيچ مشكل ديگه اي هم نداشته بايد اين دارو رو بزنه كه خودش هفته اي يكبار عوارضش رو بايد تحمل كنه!!
فردا اولين تزريقشه واقعا نميدونم بايد چيكار كنم!
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور
(2015/09/20, 10:35 AM)kian00sh نوشته است: من خانومم كاملا سالمه.
هيچ عوارضي از گزگز گرفته تا هرچيزه ديگه رو نداره.
فقط نتيجه ام ار اي رو دكتر ديد گفت پالس تراپي بشه...
حالا بعد پالس تراپي اوانكس داده ولي اينجور كه شما مينويسيد عوارض داره من نميدونم چرا كسي كه كلا تو عمرش يكبار يكسال قبل حمله N.optic داشته و هيچ مشكل ديگه اي هم نداشته بايد اين دارو رو بزنه كه خودش هفته اي يكبار عوارضش رو بايد تحمل كنه!!
فردا اولين تزريقشه واقعا نميدونم بايد چيكار كنم!

خوب اینجا مهم اینه که ام آر آی چی نشون داده و اینکه دکتر تشخیص بده که ام اس هست. منم سال ۷۹ فقط دوبینی داشتم که بعد چند هفته رفع شد و یادمه که چقدر مقاومت میکردم آونکس نزنم. اما به هر حال آونکس دارویی هست که معمولا در مراحل اول تشخیص بیماری تجویز میشه. به نظرم باهاش کنار بیایید. Smile
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور
سلام دوستان

من اوونکس میزنم ولی چون تب میکنم دکترم گفته داروتو باید عوض کنی.
شما ها که میزنید یعنی تب نمیکنید؟Sad
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2015/11/27, 08:24 PM)N@RGES نوشته است: سلام دوستان

کلا اینترفرون ها عوارضی شبیه به آنفولانزا دارن که تب و لرز رو هم شامل میشن اما این علائم با خوردن یه قرص مسکن قبل یا بعد از تزریق معمولا بر طرف میشه ولی اگه این علائم باعث مشکل برای فرد بشه باید دارو تغییر کنه ونظر دکترتون درسته...
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : N@RGES , پریا حقیقت پور
سلام دوستان من هم از اونکس استفاده می کنم پنجشنبه ها میزنم منتهی دیروز بشدت عوارض بیشتر بود انگاری بدترین آنفولانزا را گرفته بودم.confused2
الهی در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان
عطا كن دست بخشش همتم را
خجل از روی محتاجان مگردان
 تشکر شده توسط : 111reza , پریا حقیقت پور
(2015/11/27, 08:24 PM)N@RGES نوشته است: سلام دوستان

دوست عزیز من هم به مدت دو سال و ده ماه که دارو تزریق می کردم آونکس می زدم. و تا آخرین آمپول بیست و چهارساعت تب و درد مثل همون آنفولانزا که بچه ها بهش اشاره کردند داشتم، اما هیچوقت پزشکم نگفت که داروتو باید عوض کنی بلکه گفت می بایست مسکن استفاده کنی. البته باید دید که پزشک شما شاید موارد دیگه ی بالینی رو دیده و تشخیص اینچنینی داده وگرنه اغلب اونایی که آونکس استفاده می کنند تب و درد رو تا دست کم بیست و چهار ساعت دارند.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : 111reza , hessam , N@RGES , پریا حقیقت پور
سلام دوست عزیز.
من ۱۳ ساله آوونکس میزنم و بعد از ۱۳ سال تزریق هفتگی هنوز هم ۲۴ ساعت بعد از تزریق علایم آنفولانزا رو تجربه میکنم و فقط با مسکن آروم میشم.
دکتر من معتقده که با توجه به اینکه در سیر بیماری بدن من به این دارو واکنش مثبت نشون داده بهتره که با تحمل عوارض جانبی دارو همچنان همین رو ادامه بدم.agreement2confused2
تو که یک گوشه ی چشمت غم عالم ببرد
حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد...
 تشکر شده توسط : kiana , N@RGES , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس Trust 438 293,204 2023/08/25, 07:45 PM
آخرین ارسال: saman.sy
  حساسیت به آونکس Justtina 2 4,049 2020/10/18, 01:09 PM
آخرین ارسال: پریا حقیقت پور
  تزریق آمپول آونکس yas 62 56,456 2018/05/01, 05:40 PM
آخرین ارسال: nahid
  سنگینی قیمت آونکس forooghm 127 87,599 2016/06/23, 12:51 PM
آخرین ارسال: Sooolmazzz
  رابطه مصرف آونکس و سینووکس با تعداد پلاک paeeze 19 19,197 2012/06/13, 11:30 AM
آخرین ارسال: paeeze

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان