امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا نوشیدن چای از ام اس جلوگیری می کند؟
معلومه اين دكتر زامبونى خيلى هم درست نميگه!
ممنون بچه ها كه نظر ميدين.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : pariya1361
من كه كم كم دارم به اين زامبوني ايمان ميارم........البته يه جور ديگه.....
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : fireboud , SSA , pariya1361
يعنى چه جورى؟
هرچى باشه اونا هم اطلاعات بيشترى دارن هم تحقيقات بيشترى كردن.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : pariya1361
منم چاي زياد نميخورم فقط يه دونه تو اداره اون گاهي اوقات يادم ميرهevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
 تشکر شده توسط : SSA , pariya1361
منم زیاد اهل چای نبودم ونیستم گاهی اوقات
من فکر نکنم به چای و این چیزا ربط داشته باشه
به نظر من بیشترش به همون حساس بودن و ........ برمیگرده.
من وقتي سر كار هستم تقريباً تو 8 ساعت كاري سه تا چهار ليوان چاي ميخورم ولي توي خونه اصلاً چاي نميخورم فكر نميكنم تاثيري توي بيماري داشته باشه
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
اگ ادونم ضرر داره کاتش میکنم اگرمفیدباشه گالن گالن agreement2agreement2laughing3laughing3laughing3میخورم
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![

سلام سلام love51

من تو سمپوزیوم علمی ام اس در مورد نوشیدنی های دارای کافیین مثل چایی و قهوه از دکتر خلیلی سوال کردم و ایشون گفتن بهتره کمتر باشه مثلا یک لیوان در روز .

مضرات احتمالي چاي

1-چاي دندانها را لك دار و سياه مي كند.

2-در چاي تركيباتي از جمله كافئين وجودارد كه احتمال مبتلا شدن به بيماري ايجاد سيست در پستان را در برخي زنها آفزايش مي دهد ،البته اين موضوع هنوز كاملا و صد در صد تائيد نشده است.

مقدار كافئين موجود در برگهاي چاي زياد است ولي در يك فنجان مايع چي دم شده ثلث يك فنجان كافئين وجود دارد .كافئين از محركهاي سيستم اعصاب مركزي است.

3-چاي ترشح اسيد معدي را تحريك مي كند ،بنابراين براي اشخاصي كه زخم معده دارند توصيه نمي شود ولي آن را مي توان با كمي شير و شكر مخلوط كرد.ولي بايد توجه كرد كه شير برخي از تركيبت مفيد چاي نظير تاننها را خنثي و بي آثر مي كند.

4-افراط در خوردن چاي ممكن است جذب آهن آلي از خوراكي هاي گياهي را متعسر سازد و موجب كم خوني شود .بخصوص در مورد اطفال توصيه مي شودكه زياد چاي نخورند تا مبادا موجب كم خوني آنها شود .

5-افراط در خوردن چاي ممكن است ايجاد يبوست نمايد .

من قبلنا زیاد چایی میخوردم ولی الان کمش کردم یعنی روزی یک لیوان ، به نظرم همه چی در حد تعادل خوبه agreement2agreement2
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : TootFarangi , SSA
من قبلا چای می خوردم اما بعدا بر اساس رژیم آقای خدادای ترک کردم اما حالا دکتر رژیم درمانی گفت مصرف یک لیوان چای کمرنگ یا چای سبز مشکلی ایجاد نمیکنهconfused2confused2confused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : SSA
وای من 1مدت زیاد میخورم بخذا از بخور نخور خسته شدمangry2angry2angry2sadsadsadsadsad
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : SSA

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان