امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا حجامت در سلامتی بدن مؤثر است؟
#1
آیا حجامت در سلامتی بدن مؤثر است؟

از قرن ها قبل عمل حجامت مرسوم بوده است ...
در دوره های کهن کلیه امکانات درمانی بشر محدود بود به تعدادی داروهای گیاهی مثل عناب، ترنجبین و غیره... حال متخصصان اعجازگر با پنجه های طلایی خود و با یاری خداوند اعمالی مثل پیوند قلب و کبد و کلیه و مغز استخوان و کاشت عدسی مصنوعی در درون کره چشم را به سادگی انجام می دهند...

از قرن ها قبل عمل حجامت مرسوم بوده است بدون شک در زمان خود و با شرایط آن دوره و محدودیت علم و آگاهی و فقدان امکانات فعلی، حجامت در آن روزگاران اقدامی مفید و به نسبت کارساز بوده است، ولی با کسب علم و معرفت از بارگاه باری تعالی و پیشرفت های پزشکی اعجاب انگیز و فراهم شدن تجهیزات وامکانات و وسایل جدید، در زمان حال دیگر حجامت جایگاه چندانی ندارد .
به فرمایش مولای مؤمنان فرزند را مطابق روز خودش بار بیاورید.

هم اکنون بیماری هایی مثل تومور مغزی که در دوران قدیم با گل زرد و جوشانده درمان می شد (که نمی شد) حال در عرض چند ساعت و به دست توانای جراح، جمجمه باز شده و تومور خارج می شود و عمر دوباره سلامتی به مخلوق خدا بر می گردد و این چیزی نیست جز خواست خدای مهربان...

اطلاعاتی در زمینه حجامت :

در بدن زنده، خون وریدی در سراسر بدن با غلظت کاملاً یکسان در جریان است و ما در بدن محلی نداریم که خون غلیظ تر از سایر جاها داشته باشد. برخلاف نظر بعضی ها، خارج کردن ۷۰-۲۰ سی سی خون وریدی اصلاً اثری در تقویت سیستم ایمنی بدن ندارد. این سیستم که خود دنیای گسترده و پیچیده ای است مربوط به علم شناخته شده تخصصی ایمن شناسی است و ارتباطی به گرفتن خون ندارد.
همه خون بدن در کلیه وریدها و شریان ها در سراسر بدن کاملاً سالم و حتی استریل و بدون میکروب و فاقد عفونت است. در تمامی وریدها تراکم همه مواد تشکیل دهنده خون یکسان است لذا، در محدوده ای خاصی از بدن خون غیرسالم یا کثیف یا غلیظ تر نداریم. بعضی ها معتقدند که حجامت ده ها بلکه صدها بیماری را درمان می کند.
اولاً کدام منبع مستند جهانی علمی، دانشگاهی، وزارتی یا دولتی و رسمی این تعداد را تأیید کرده و ارائه کرده اند،
ثانیاً اگر چنین باشد پس چه بهتر عوامل وزارتی و دولتی هزینه های گزاف اداره بیمارستان ها، اطاق عمل، درمانگاه، لیزر، فیزیوتراپی و تخصص های را متوقف و همه را تعطیل و انواع بیماران را به مراکز حجامت هدایت کنند.
بعضی ها مدعی اند که با حجامت خون کثیف و آلوده و مانده را که در پشت جمع است خارج می کنند، برای اطلاع این عزیزان باید گفت که از نظر علوم پزشکی، هماتولوژی، فیزیولوژی، پاتولوژی و آناتومی این ادعا درست نیست و ما در کل بدن خون کثیف و مانده در یک محل خاص نداریم. جریان خون به طور دائمی، مستمر، شبانه روزی، در خواب و بیداری، در بیهوشی و از بدو تولد (حتی قبل از تولد) تا لحظه مرگ بدون توقف یا تجمع در محلی و به طور یکسان و یکپارچه در چرخش و گردش است.
برخلاف تصور بعضی کسانی که بیماری دیابت یا چربی بالا دارند هرگز با گرفتن ۴۰-۲۰ سی سی خون از ۵۰۰۰ سی سی خون، آنها درمان نمی شوند. مشکل این افراد در سیستم متابولیکی قند یا چربی است و فقط نتیجه و تظاهر این مشکل در خون نشان داده می شود، لذا خود جریان خون در این موضوع دخالتی ندارد.
به احتمال بسیار زیاد تأثیر مفید حجامت چه در قدیم و چه در زمان حال برای بعضی بیماران، به طور عمده جنبه روانی و اعتقادی و وابستگی روحی به آن دارد. در واقع برای معدود بیماری هایی با منشأ روحی و روانی مثل بعضی سردردهای میگرنی و یا نادری از افسردگی ها جنبه روان درمانی دارد البته به شرط اینکه بیمار خود معتقد و متقاضی این نوع درمان باشد، ولی بر اساس مبانی مستند جهانی علوم پزشکی، حجامت هیچ گونه اثر درمانی روی بیماری های فیزیکی و اندامی و بدنی(غیرروحی و غیرروانی) ندارد و تازه درمان بیماری های روانی هم با متد و متخصصان جدید بسیار ساده و بدون دردسر بوده و مؤثر است.

ادعای درمان جوش های صورت با حجامت یک فرمایش واهی است...
جوش های صورت نتیجه مشکلات هورمونی و یا عفونت های باکتریال موضعی پوستی است.
با کدام دلیل عقل پسند گرفتن ۵۰-۱۵ سی سی خون آن را درمان می کند؟!

عده ای حجامت را درمان درد سیاتیک می دانند. درد سیاتیک بر اثر تورم یا جابه جایی صفحات غضروفی، بین مهره های کمری و در نتیجه فشار بر روی رشته های عصبی عبور کننده از آن محل مصدوم منجمله روی رشته های عصبی سیاتیک این عصب را همه انسان ها دارند) است و این مشکل می تواند در همه افراد چه کم خون و چه پر خون، چاق یا لاغر بروز کند و اصلاً ربطی به گرفتن خون ندارد.

بعضی از عزیزان آن را درمان واریس می دانند.
واریس یعنی ضعیف شدن و اشکال در دیواره وریدها توأم با انشعابات آن ها. این موضوع در تمام بدن حتی در مغز و چشم ممکن است به وجود آید و به هیچ وجه مربوط به خون گرفتن نیست.

بواسیر در واقع یک نوع واریس وریدها در قسمت تحتانی انتهایی راست روده است وریدها به طور موضعی گشاد و منشعب می شوند. این مشکل چگونه با حجامت درمان می شود؟!
اعتیادیعنی وابستگی شدید و احساس نیاز بدن به بعضی مواد شیمیایی یا دارویی. در مواقع پایین افتادن سطح غلظت آن ماده در بدن از حد مشخص موجب بروز مشکلات می شود و اصلاً ربطی به حجامت ندارد.

بیشتر افرادی که تابع سنت های گذشته و عادات قدیمی و عرف پیشینیان هستند و آگاهی یا تمایلی به ترقیات جدید ندارند و بیشتر در جوامع غیر شهری و با افکار قدیمی هستند، هنوز معتقد به روش های کهنه و قدیمی زندگی منجمله حجامت اند و بیشتر این افراد به صورت تعصب و عادت به این موضوع نگاه می کنند نه بر مبنای دلایل علمی و عقلی مستند. بنا به فرمایش پیشوایان دین ما، هر گاه تعصب وارد می شود عقل از پنجره بیرون می رود و بالعکس...

عده ای توصیه به انجام حجامت از ۵-۴ سالگی به بالا می کنند.
همه افراد بشر در شرایط عادی از بدو تولد تا پایان سن رشد برای تأمین رشد و نمو و سلامتی بدنی و روحی بیش از سنین دیگر احتیاج مبرم به انواع مواد غذایی، ویتامین ها، املاح، آنزیم ها و... دارند تا رشد اندام ها و ارگان ها و استخوان ها و اعصاب و روان به طور کامل و صحیح صورت گیرد.
هم در علم پزشکی و هم در عرف عامیانه در این دوره سنی به هیچ وجه توصیه به از دست دادن خود نمی کنند، بلکه موکداً منع هم می کنند.
از طرفی چنانچه کودک به دلیل باورهای بی پایه در دوران کودکی که بسیار حساس و شکننده است با روح لطیف خود در برابر عمل ترسناک و وحشت آور حجامت از سوی چند نفر به زور و جبر چهار دست و پای او را بگیرند آیا می دانید چه ضربه مهلک و شدید روانی به این بچه بی گناه وارد می شود و آیا می دانید عواقب شوم این صدمات روحی تا آخر عمر از او یک انسان مجنون ناقص می سازد.
در دستورالعمل های مدون سازمان های انتقال خون، حجامت جزو فهرست رفتار پر خطر است که موجب عدم پذیرش فرد برای اهدای خون می شود.

درست مشابه خالکوبی و سابقه یرقان ویروسی زیرا احتمال انتقال ایدز و هپاتیت به گیرنده خون وجود دارد.
در جریان اهدای خون، فرد در محیط تمیز و بهداشتی، بدون درد، در جو آرامش روانی و سکون، راحت خوابیده، بدون تغییر در پوشش لباس، بدون مشاهده خونریزی آزاد از بدن و بدون ایجاد زخم و بدون مشاهده ابزاری مثل تیغ و بدون نیاز به مراقبت بهداشتی و درمانی محلی از بدن برای حداقل یک هفته یا بیشتر است در حالی که حجامت یک عمل تهاجمی، خشن و توأم با تیغ و ترس و دلهره، مشاهده خونریزی از بدن، رنج ایجاد زخم، نیاز به مراقبت و درمان آن است.

هر چه قدر از نظر بهداشتی دقت شود چون مساحتی از پوست به صورت زخم باز و گسترده در می آید همیشه و به احتمال زیاد خطر بروز عفونت و چرک چه حین عمل و چه روزهای بعد وجود دارد و باید توجه به هپاتیت و ایدز هم داشته باشیم.

نتیجه کلی این که بیشتر فواید حجامت در زمان قدیم با شرایط امکانات ضعیف آن دوره مورد تأیید و مؤثر بود، ولی هم اکنون این کار به صورت اهدای خون بر اساس مستندات علمی، فنی، بهداشتی، سریع، بدون درد، بدون ترس و عفونت، منطبق با معیارهای بدن، در اندازه کافی، با بصیرت و کنترل کامل، با دو هدف الهی و مقدس اول تأمین سلامتی و شادابی و طول عمر اهداکننده، دوم حیات بخشی به بیماران نیازمند و این خود عبادتی عظیم در حد مطلوب و رضای خالق و با پاداش معنوی است.
در اسلام از زمان رسول اکرم و نیز بعد از او و طبق فرمایشات ائمه اطهار و معصومین همیشه سفارش به یادگیری و عمل به علوم دانش های جدید و فراگیری و بهره گیری از اکتشافات و اختراعات نو کرده اند به طوری که مرکب قلم دانشمندان را برتر از خون شهیدان دانسته اند و بشدت با تحجر و سکون و توقف ووابستگی به روش های زندگی کهن قدیمی و ناکارای دوران گذشته مبارزه کرده اند.
پس به زعم بعضی دوستان ارتباط دادن حجامت با مبانی پرنور و هدایتگرونجات دهنده دینی که پیشرفت و تعالی را سرلوحه کار خود دارد کاری غلط و یک نوع فریبکاری برای افراد ساده لوح است و کسانی که این کار را می کنند یا پی به مفهوم بنیادی اصلی اسلام مترقی نبرده اند و یا فرصت طلبانی هستند که از سادگی و لطافت روح و فکر عده ای بنا به مصلحت هایی استفاده می کنند.


دکتر شیخ الاسلامی ،فوق تخصص در ایمن شناسی خون
ارديبهشت ۱۳۸۹- سایت دکتر ظهرابی

[/font]
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sadaf , شهرزاد , najva , SSA , maedeh
#2
چرا هر جا می خواهید یه موضوعی رو به صورت مستدل بیان کنید از 1400 سال پیش و مردم تازی اون موقع مایه می زارید . مگه ما خودمون کم دانشمند داریم که در مورد حجامت و زالو اندازی و ... استاد و سرآمد همه بودند . البته اگه نمی خواهید بگید اونها هم به تاسی از ائمه معصومین این حرفها رو زده بودند
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
#3
[تصویر:  picture_15_2_27.jpg]

محققان دریافتند که خطر ظهور موارد بدخیمی و سرطان و مرگ بر اثر سرطان در گروهی که حجامت می کردند به طور حیرت انگیزی پایین تر است.


حجامت با کاهش آهن خون، مقاومت بدن را در برابر سرطان افزایش می‌دهد

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد خطر سرطان و مرگ در مردان مسن که تحت حجامت های مکرربرای کاهش سطح آهن خون قرار گرفته اند کمتر است.

دکتر لیوزا چارسکی در مقاله‌ای در مجله بین المللی سرطان عنوان کرد: مطالعات اولیه نشان می دهد که سطح پایین آهن نگهداری شده توسط بدن می‌تواند باعث محافظت در مقابل سرطان با کاهش استرس های مضر اکسیداتیو بدن شود.

برای بررسی این موضوع دکتر زاچارکسی از مرکز پزشکی ورمونت و گروهش، داده های یک گروه از افراد مسن را که خونریزی شریان ساق پا داشتند با یک گروه شاهد مقایسه کردند.

میانگین سطح پروتئین نگهدارنده آهن که فریتین نامیده می شود، ۱۲۲ نانو گرم در میلی لیتر بوده است. تست حجامت هر شش ماه یک‌بار انجام می گرفت تا سطح فریتین بین ۲۵ تا ۶۰ میلی گرم در میلی لیترحفظ شود.

طی یک دوره بررسی ۵/۴ ساله، ۶۰ مورد جدید بیماری های بدخیمی در گروه شاهد دیده شد، در حالی که این تعداد در گروهی که آهن خونشان کم شده بود ۳۸ مورد بود.

محققان دریافتند که خطر ظهور موارد بدخیمی و سرطان و مرگ بر اثر سرطان در گروهی که حجامت می کردند به طور حیرت انگیزی پایین تر است.

محققان بیان کردند: هیچ علت دقیقی برای این موضوع و تایید آن در دست نیست و به این ترتیب مطالعات بیشتر در این خصوص مورد نیاز است. همچنین آنها عنوان کردند که ارزیابی و تحقیق پژوهشگران سرطان خون و آهن نیز در این‌باره مورد نیاز است.

بیماری ام اس یا اسکلروز چندگانه ، یک اختلال مادام‌العمر در سیستم ایمنی خودکار بدن است که می‌تواند منجر به فلج شدید شود. اختلال سیستم ایمنی خودکار وضعیتی است که در آن بدن آنتی‌بادی هایی را تولید می‌کند که به بافت‌های خودش حمله می‌کنند. در بدن افراد مبتلا به این بیماری آنتی‌بادی هایی تولید می‌شود که به ماده سفید مغز و نخاع حمله‌ور می‌شوند. در بیماری ام.اس ، پوشش رشته‌های عصبی در مغز و نخاع ملتهب می‌شود . این التهاب باعث آسیب رشته های عصبی شده و سیگنال‌های عصبی نمی‌توانند در طول رشته‌ها حرکت کنند.

علایم این بیماری متفاوت است و بستگی به این دارد که کدام بخش از اعصاب آسیب ببینند. علایم اولیه این بیماری بسیار خفیف بوده و عبارتند از: سرگیجه و عدم تعادل ، خستگی ، ضعف دست و پا ، التهاب اعصاب چشمی، بی حسی یا سوزش موضعی ، درد شدید در ناحیه صورت ، نقص در بینایی شامل تار شدن و یا دوبینی است.با پیشرفت بیماری ، سیر علایم نیز بروز می‌کند که از جمله علایم می‌توان به مشکلات روده و مثانه ، دردهای مزمن مانند درد کمر و ماهیچه‌ها ، افسردگی ، اسپاسم یا گرفتگی ماهیچه‌ها که ممکن است بسیار دردناک باشد ، فلج ، ناتوانی جنسی ، صحبت کردن به طور نامفهوم ، مشکل در بلع ، مشکل در تفکر و عملکرد حافظه ، از دست دادن بینایی و نابینایی کامل اشاره کرد.

در موارد خفیف بیماری ممکن است علایم به قدری ضعیف و ناچیز باشند که حتی نتوان وجود بیماری را تشخیص داد. وقتی بیماری پیشرفت کرده و شدت می‌یابد، فرد کاملا فلج می‌شود و توانایی راه رفتن را از دست داده و حتی نمی‌تواند از خود مراقبت کند. هنوز هیچ راه مشخصی برای پیشگیری از این بیماری شناخته نشده است. در مورد تشخیص بیماری نیز لازم به ذکر است که در حال حاضر هیچ آزمایش خاصی برای این منظور وجود ندارد و معمولا از طریق مراجعه به سابقه پزشکی و آزمایشات فیزیکی ، تشخیص انجام می شود. تصاویر MRI معمولا می‌تواند آسیب رشته های عصبی در بافت مغز را نشان دهد، اما در برخی افراد مبتلا به این بیماری ، این تصاویر کاملا طبیعی هستند و هیچ مشکل یا نارسایی را نشان نمی‌دهند. یکی دیگر از روشهای تشخیص بیماری ، آزمایش مایع مغزی نخاعی است.

در این بیماری ، در درازمدت میزان فلج و از کار افتادگی اعضا افزیش پیدا می‌کند. مرگ افراد مبتلا به این بیماری عموما در اثر پیچیدگی‌ها و شریط سخت ناشی از فلج آنهاست. از شایع ترین عوامل مرگ این بیماران می‌توان به بروز زخم‌های بستری و در نتیجه بروز عفونت ، ذات‌الریه ، آمبولی ریوی ، گرفتگی رگ‌های تغذیه کننده ریه‌ها توسط لخته‌های خونی و خودکشی اشاره کرد.

بیماری ام اس مسری نیست و خطری برای اطرافیان بیمار ندارد ، اما می‌تواند به طور ژنتیکی اعضای یک خانواده را تهدید کند. از آنجا که این بیماری مادام العمر است، کنترل دایمی و معالجه همیشگی بیماری ضروری است.

منبع: سایت آی آر تب

زالو درمانی یکی از روش های مقابله با بیماری ام اس است. این روش ارزان قیمت ، کم دردسر و با آثار جانبی مفید ( مانند تقویت سیستم ایمنی بدن ) است.

حجامت - بادکش - زالو درمانی ( طب اسلامي و طب سنتی )
هديه آسماني در شب معراج براي تمامي انسانها
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ostad2000 , kiana , SSA , maedeh , # پریسا # , زهرا59 , roya-n
#4
من که گیاه درمانی می رفتم،پزشکم گفت واسه درمان جوش هات حجامت می نویسم!!!!
حجامت یه سری حدیث درباره اش هس ولی منم ترسیدم و با متخصص داخلی که صحبت کردم بهم گفت برات بهتر خون بدی تا حجامت!!!!منم که از خدا خواسته فرار از حجامت!smiling
 تشکر شده توسط : rad007 , maedeh
#5
البته حتما میدونین که از کسانی که ام اس دارن، خون نمیگیرن.
من سالها میرفتم خون میدادم.
اما از وقتی که فهمیدم ام اس دارم و به انتقال خون گفتم، گفتن حق نداری خون بدی.
پس اگه لازم باشه خون از دست بدم باید برم حجامت.
اما در مورد تاثیرش...چیزی نمیدونم.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
#6
من حجامت انجام دادم خوبه مشکلی هم نداشتم agreement2
تازه خودم بلدم انجام بدم برای همسرم خودم انجام میدم Smile (16)
 تشکر شده توسط : roya-n
#7
من به یکی از مراکز طب سنتی رفته بودم به همه بیماران یا حجامت تجویز می شد یا بادکش .من که پرسیدم گفتن برای کم خونها بادکش تجویز می شود نه حجامت !
هیچ کس نمی تواند به عقب برگردد واز نوشروع کند اما.........
همه می توانند از حالا شروع کنند
 تشکر شده توسط : sohaa
#8
زالو همون حجامته؟؟؟

ولی شبیه به هم کار میکنن......[تصویر:  Leech5.jpg]

با ورود داروهای شیمیایی و روش های جدید درمانی، داروها و روش های مورد استفاده در طب سنتی، به تدریج به فراموشی سپرده شدند. اما با مرور زمان مشخص شد که استفاده از داروهای شیمیایی ممکن است عوارض نامطلوبی داشته باشد و داروها و روش های جدید ممکن است در مواردی هزینه زیاد یا اثربخشی کمی داشته باشد. با علم به این مساله، به تدریج داروهای گیاهی و روش های طب سنتی با اقبال مواجه شدند، به طوری که اکنون در کشورهای توسعه یافته جهان، درصد بسیار بالایی از داروهای مصرفی را داروهای با منشا گیاهی تشکیل می دهند. علاوه بر داروهای گیاهی، روش های سنتی درمان مثل زالو درمانی هم با اقبال مواجه شدند و چنان شد که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، استفاده از زالو را به عنوان ابزار درمانی مورد تایید قرار داد.

زالو جانور شگفت انگیزی است که به خاطر خواص درمانی متعدد و عجیبش، آن را در غرب جراح کوچولو (Micro Surgeon) نیز می نامند. زالو هنگام مکیدن خون، مواد متنوعی ترشح می کند که در بعضی از متون، تعداد این مواد تا 100 نوع هم گفته شده است. خواص این مواد به شرح زیر است:

خاصیت بی‌حس‌کنندگی

خاصیت گشادکنندگی عروق

خاصیت ضدانعقادی

خاصیت آنتی بیوتیکی

خاصیت ضدالتهابی و ضدلخته‌ای

خواص درمانی زالو آن چنان زیاد است که كرسی زالو درمانی دانشگاه سن پترزبورگ (MAPS) توصیه می‌كند :

هر پزشكی اعم از جراح، اونكولوژیست، ارتوپد، دندانپزشك، ژنیكولوژیست و ... باید توانایی های درمانی زالو را بشناسد و از آن استفاده كند. زالو توانایی درمان گروه متنوعی از بیماری ها نظیر زخم معده، كولیت، پروستاتیت، برونشیت، ‌التهابات كبد و كیسه صفر، گاستریت، هموروئید، بیماریهای پوستی، اسپاسم عضلانی، واریس، نازایی، آدنوم پروستات،‌ ناباروری مردان، كاهش میل جنسی ،‌الكلیسم، ترك اعتیاد مواد مخدر را دارد."پیشنهادات


با توجه به اقبال روز افزون طب مدرن به زالو درمانی و تاثیرات درمانی غیرقابل انکار زالودرمانی پیشنهادات زیر موجه بنظر می رسد:


اولاً: هر پروسجور طبی در کنار مزایای خود می تواند اثرات جانبی و ریسکهای گوناگونی به دنبال داشته باشد. درمان با زالو نیز از این قاعده مستثنی نیست. وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جهت قطع هر گونه سودجویی افراد ناصالح باید چارچوب های دقیق نظارتی بر امر درمان با زالو اعمال نماید و با معرفی مراکز تایید شده و کنترل شده و دارای مجوز در عین حالی که زالودرمانی را ضابطه مند خواهد کرد ، عموم را از مزایای درمانی زالو ( که در برخی موارد هیچ جایگاهی ندارد ) بهره مند خواهد ساخت. احتمال انتقال ایدز و هپاتیت نمی تواند دلیلی بر تعطیلی و حذف پدیده زالو درمانی باشد.


دوماً : ارزش جهانی زالو بین 6 -2 دلار ( هر عدد زالو ) برآورد شده است. با توجه به اینکه مرغوبترین نژاد زالو ( زالوی شرقی یا پارسی ) در ایران قابل تکثیر است، شایسته است وزارت بهداشت با همکاری وزارت جهاد کشاورزی اقدام به تکثیر و توزیع زالوهای طبی و یکبار مصرف جهت مصارف داخلی و صادرات خارج کشور داشته باشد. ( با توجه به این حقیقت که مصرف زالو ، در کلینیکهای کشورهای توسعه یافته بطور چشمگیری در حال افزایش است ) که با این طریق بحث آلوده بودن زالوها نیز چاره خواهد شد.


سوماً : وزارت بهداشت ، دانشگاههای علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی و علمی کشور باید روی مکانیسم عمل زالو ، ترکیبات بزاق زالو ، اثرات محلی و عمومی درمانی زالو ، اندیکاسیونها و کنترااندیکاسیونهای زالودرمانی ، و سایر جنبه های درمانی زالواندازی مطالعات کاربردی و دقیق داشته باشدتا نتایج تحقیقات حاصله به مجامع علمی داخل و خارج از کشور عرضه شده و محققین و پزشکان علاقمند به زالودرمانی با اساس علمی کافی در حیطه های طب سنتی و طب مدرن اقدام به درمان با زالواندازی بنمایند
.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : # پریسا # , sohaa
#9
دردها در سه درد و دواها در سه دوا خلاصه میشوند:
خون, صفرا, بلغم دردهایند
دوای خون, حجامت
دوای صفرا, راه رفتن
دوای بلغم, حمام کردن
میباشد
با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

 تشکر شده توسط : # پریسا # , sohaa , نازلی , roya-n
#10
حجامت یک درمان ضروری است
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۴
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات حجامت ایران، بر ضرورت انجام حجامت در فصول بهار و پاییز با رعایت اصول بهداشتی و توسط پزشک مزاج شناس تاکید کرد.

دکتر نظام نهرینی در گفتگو با مهر اظهارداشت: حجامت یک روش خونگیری بسیار ساده است که اگر تحت نظر پزشک مزاج شناس و رعایت اصول بهداشتی اولیه انجام شود، هیچ گونه عارضه ای ندارد.

وی با رد این موضوع که حجامت منجر به انتقال هپاتیت و ایدز می شود، تاکید کرد: این قبیل موارد فقط در صورتی احتمال دارد رخ دهد که اصول بهداشتی رعایت نشود. همانطور که یک سوزن سرنگ آلوده نیز می توان باعث انتقال بیماری شود.

این مدرس طب سنتی با عنوان این مطلب که انجام حجامت بسیار بسیار لازم است، افزود: طب سنتی یک سری اصول دارد که یکی از این اصول، بحث دفع مواد زائد از بدن است.

نهرینی با اشاره به وجود 2 نوع حجامت پیشگیری و درمانی، اظهارداشت: در موضوع حجامت پیشگیری، اغلب مردم می دانند که در چه زمانی از سال می بایست حجامت کنند.

وی با اعلام اینکه حجامت پیشگیری می بایست در بهار و پاییز انجام شود، افزود: کوتاه بودن روزها و طولانی شدن شبها در فصل زمستان، باعث می شود که تحرک افراد کمتر شده و در نتیجه یک سری مواد زائد در بدن رسوب کند. با گرم شدن هوا در بهار، تحرک افراد بیشتر شده و در نتیجه مواد زائدی که در بدن رسوب کرده بود، دوباره جریان پیدا می کند و در اعضای بدن وارد شده و باعث بیماری می شود. بنابراین، بهتر است این مواد زائد قبل از وارد شدن به سایر اعضای بدن، از بدن خارج شود که حجامت یکی از راههای دفع مواد زائد است.

عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات حجامت ایران، بروز این وضعیت در فصل تابستان و حجامت در پاییز را مورد اشاره قرار داد و گفت: حجامت، ساده ترین و کم عارضه ترین روش دفع مواد زائد از بدن است.

نهرینی در ادامه به حجامت درمانی اشاره کرد و افزود: بسیاری از مشکلاتی که سالهای سال بیماران با آنها دست به گریبان بوده اند، با یک حجامت حل می شود.

این مدرس طب سنتی، درمان سردرد، گرفتگی عضلات پا، جوش و آکنه، خارشها و... را از جمله مشکلاتی دانست که از طریق حجامت درمان می شود.

وی تاکید کرد: حجامت نه تنها ضرری ندارد بلکه یک کار درمانی ضروری است که باید اطلاع رسانی شود.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : meherafarin , roya-n , زهرا59
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  باید و نباید های حفظ سلامتی مـه ســـا 13 8,998 2012/12/11, 03:56 PM
آخرین ارسال: حکیم
  چند نکته در رابطه با سلامتی افرادی که با رایانه کار میکنند nazaninn 5 4,907 2012/06/17, 12:07 AM
آخرین ارسال: okhtapusکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست