امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا بارداری و زایمان باعث تشدید ام اس می شود ؟ ( تجربه شما چیست؟)
(2011/09/07, 02:25 PM)m.a نوشته است: من مدت یکسال و نیمه که متوجه شدم ام اس دارم و الان حدود 5ماهه باردار هستم کسی میدونه چه خطراتی دوران بارداری و پس از زایمان بیماران ام اس را تهدید میکنه و چه پیشگیری هایی باید انجام داد؟

سلام در بارداری خطری ندارد اما پس از زایمان ممکن است دچار افسردگی بشی واین باعث میشود ام اس پیشرفت کنه سعی کن دچار افسردگی نشوی.من هم بعد از زایمان چون افسردگی گرفتم ام اسم پیشرفت کرد اما با روحیه دادن شوهرم تونستم جلوی پیشرفت رو بگیرم بطوری که تا 9ماهگی شیر خودم رو به بچه میدادم
زبـــان،
هیچ استخوانی ندارد اما آن قدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند . . .
مراقب حرف هایتان باشید!
icon_question
 تشکر شده توسط : baran , famoon , رزمینا , pariya1361
(2014/08/21, 01:50 PM)رزمینا نوشته است: این طور که پزشکا گفتن تو این دوره این بیماری افت می کنه اما یک چیزی فکر منو مشغول کرده و جوابی هم براش پیدا نکردم آمپول بی حسی موضعی هست که در سزارین تو نخاع تزریق میشه. چون این دارو اثرش روی عصب هست .به نظرتون مشکلی نداره؟؟

نه جای نگرانی نیست. من به روش سزارین زایمان کردم و هیچ مشکلی ایجاد نکرد

(2014/08/19, 10:54 AM)سمانه ٧ نوشته است: سلام به دوستای خوبم
از زمانیکه بیماری من تشخیص داده شده سوال هایی فکر منو مشغول کرده
١_ اگه برای بارداری دارومونو قطع کنیم حمله بهمون دست بده چی می شه ٢_ بارداری چگونه سپری می می شه ٣_ بعد از زایمان حال مادر و بچه به چه صورتیه ( مادر دچار مشکل خاصی پیدا می شه یا بچه )confused2
خواهش می کنم از کسانیکه حس مادرشدن رو با این بیماری تجربه کردن , از تجربیاتشونم برای ما بگن.
در ضمن به همه ی مامان و باباهای این سایت تبریک می گم که چنین نعمتی رو خدا بهشون داده.

خانمی من به تازگی مسیر بارداری رو طی کردم و به لطف خدا الان یک دختر دارم . دارو از یک ماه قبل از بارداری قطع کردم و وقتی جنین در رحم بوجود می آید خودش از هرگونه حمله جلوگیری میکنه و جالب بدونی که جفت مدافع بدنت در 9 ماه بارداری هستش و دانشمندان دارن بررسی میکنن که چه چیزی در جفت وجود داره که باعث بهبود بیماری ام . اس میشه. با پیشرفت علم و کمک دکتر مغزو اعصاب. ژنتیک . زنان و زایمان و البته لطف خدا میتونی بچه سلامت داشته باشی.

(2014/08/19, 10:54 AM)سمانه ٧ نوشته است: سلام به دوستای خوبم
از زمانیکه بیماری من تشخیص داده شده سوال هایی فکر منو مشغول کرده
١_ اگه برای بارداری دارومونو قطع کنیم حمله بهمون دست بده چی می شه ٢_ بارداری چگونه سپری می می شه ٣_ بعد از زایمان حال مادر و بچه به چه صورتیه ( مادر دچار مشکل خاصی پیدا می شه یا بچه )confused2
خواهش می کنم از کسانیکه حس مادرشدن رو با این بیماری تجربه کردن , از تجربیاتشونم برای ما بگن.
در ضمن به همه ی مامان و باباهای این سایت تبریک می گم که چنین نعمتی رو خدا بهشون داده.

خانمی من به تازگی مسیر بارداری رو طی کردم و به لطف خدا الان یک دختر دارم . دارو از یک ماه قبل از بارداری قطع کردم و وقتی جنین در رحم بوجود می آید خودش از هرگونه حمله جلوگیری میکنه و جالب بدونی که جفت مدافع بدنت در 9 ماه بارداری هستش و دانشمندان دارن بررسی میکنن که چه چیزی در جفت وجود داره که باعث بهبود بیماری ام . اس میشه. با پیشرفت علم و کمک دکتر مغزو اعصاب. ژنتیک . زنان و زایمان و البته لطف خدا میتونی بچه سلامت داشته باشی.
 تشکر شده توسط : مریم 63 , رزمینا , سمانه ٧ , arezooo82 , pariya1361
منم اومدم تجربمو بگم
من درحال مصرف دارو(رسیژن) باردار شدم
دکتر خودم و ی متخصص زنان گفتن سقط کن
ولی پیش ی دکتری رفتم از شانس گفت این دارو جز داروهایی نیست که ثابت شده باشه روی جنین اثر داره و گفت خانم منم از این دارو استفاده میکرد و الان ی پسربچه سالم و شیطون دارم منم بچمو نگه داشتم
الان ی دختر 22 ماهه دارم
همه اعتراف میکنن بچه ای به این باهوشی ندیدن عکسشم هست آیندش چی بشه نمیدونم توکل بخدا
تو بارداری هیچ مشکلی نداشتم ولی نه ماهه بود دخترم ک حملاتم شروع شد
سه تا حمله به فاصله کوتاه
احتمال خیلی زیاد بعد زایمان حملات بیشتره
اگه سوالی بود درخدمتم
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : سمانه ٧ , nahid , coffeedot , helli , paeeze , آنا , مینا میلانی , sange sabor , kohedard , BoBo , الهام ج , pariya1361
یعنی ما بچه دار شدنمونم به این بدبختی و زجر و استرسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدایا شکرتsad2
......
 تشکر شده توسط : pariya1361
مطلبی که مینویسم ربط به موضوع تاپیک نداره اما بی مربوط هم نیست اما چون برای خودم جالب بود برای شما عزیزان هم مینویسم. در کانادا مدتیست مادران پس از وضع حمل جفت بچه خود را میخورند این مطلب در روزنامه چاپ شده بود و اگر در روزنامه محلی چنین چیزی را نمیخواندم باور هم نمیکردم ، اینکار براساس طب زاپنی انجام میشود .گویا در زاپن سالهاست اینکار به علت خاصیت خوبی که برای بدن مادر دارد اجرا میشود. این مطلب را با شما به اشتراک گذاشتم .گفتم شاید همانطور که برای من جالب بوده برای شما هم باشد، از دوست عزیزمان هم که تاپیک را بوجود اورده عذرخواهی میکنم اگر مطلبم غیر مرتبط بود.،تاپیک بسیار خوبیست . من خودم هنوز بچه دار نشدم و خیلی بچه دوست دارم اما خوب خیلی میترسم . بهر حال از دوستانی که تجربه هایشان را مینویسند بسیار ممنونم. شاید ما هم روزی به مراد دلمان رسیدیم.agreement2
 تشکر شده توسط : paeazan , sange sabor , الهام ج , pariya1361
من تازه باردار بودم و زایمان کردم هیچ مشکل یا خطر خاصی هم برای من نبود همه چیز خیلی عادی بود و راحت بودم با زایمان و بارداری دوران شیردهی خوبی هم دارم کلا خیلی راضیمagreement2
 تشکر شده توسط : مینا میلانی , آنا , arezooo82 , paeeze , sange sabor , kohedard , fariba 68 , الهام ج , coffeedot , pariya1361
عزیز دلم خیلی برات خوشحالمhappy0065.giflove51
خدایا شکرت که منو لایق آزمونت دونستیmenwoman
 تشکر شده توسط : pariya1361
بچه ها تومطب یه خانم کرمانی خیلی بلند بالا و خوش تیپ بعد پنج ماه از زایمانش یه دفعه حالش بد شد نمیتونست خوب
حرف بزنه حتی خیلی ترسیدم, بچش پسر بود

یه خانم تبریزی اومده بود تو ماه ۵باداری حمله داشت, خیلی تعجب کردم
مندوست دارم باردار شم, و خدا بخواد بهم پسر سالم بده, میترسم خیلی, البته الان باید برم ام ار ای
 تشکر شده توسط : niloofary , pariya1361
من اولین حمله ماه اول بارداری بود که خداراشکر تشخیص ندادن
بعداز اون هم علائمی داشتم ولی نه بصورت حمله

حمله بعدیم هم بعداز دوران شیردهی بود
 تشکر شده توسط : coffeedot , pariya1361
من ٢ ماهه باردارم و متاسفانه با وجود اينكه ٣ تا كورتون گرفتم تاري ديدم خوب نميشهrolleyes
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : coffeedot , kiana , pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دوران بارداری و زایمان برای افراد مبتلا به ام اس sooorooosh 43 34,682 2021/06/17, 10:34 PM
آخرین ارسال: mahbub
  نوع زایمان در بیماران ms النا 26 32,250 2020/03/11, 01:42 PM
آخرین ارسال: Setareh...
  قطع داروهای ام اس قبل از بارداری Soroush 86 59,832 2018/03/03, 10:15 AM
آخرین ارسال: glassheart
  آیا می توان خطر عود را پس از زایمان کاهش داد؟ همسر یک مشکوک به ام اس 4 5,754 2017/01/12, 11:13 PM
آخرین ارسال: M.mozhgan.73
  نکات قابل توجه درباره بارداری و ام اس sara 65 48,675 2016/01/11, 09:27 AM
آخرین ارسال: niloofary
  احساس خستگی و بارداری RoOo$aAa 3 3,464 2014/10/08, 02:55 PM
آخرین ارسال: farane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان