امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟
سلام دوستان
میخواستم بدونم کسی تا حالا درمورد این مسئله که بشه در زمان حاملگی با آزمایشات ژنتیکی به وجود ام اس در جنین پی ببرن چیزی شنیده یا نه؟؟؟

همچین چیزی امکانش هست و وجود داره؟؟؟؟

من یه جایی خوندم که اجازه سقط جنین برای ام اس داده میشه این جمله معنیش اینه که ام اس در جنین تشخیص داده میشه؟؟؟؟
این موضوع برای دخترهایی که ام اس دارن و ازدواج میکنن و میترسن که بعدش بچه شون مبتلا به ام اس بشه خیلی مهمه
پیشاپیش از همه شما دوستان کمال تشکر رو دارم
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : sooorooosh , ارزو , نازی ی , blue sky , ساحل , sargol
سلام
فکر نمی کنم روش تشخیصی برای پی بردن به این موضوع وجود داشته باشه ، معمولا برای جنین از سونوگرای استفاده می کنند و در کشور ما روش تشخیص ام اس با انجام ام ار ای هست و اساسا در زمان جنینی علائمی از ام اس و پلاک در نوزاد مشاهده نمی شه .
در ضمن در تحقیقاتی که من بواسطه بدنیا اومدن فرزندم داشتم و در این رابطه با دکترهای متعددی صحبت کردم ، هیچکدوم از اونها ام اس داشتن هر یک از والدین رو دلیل بر ابتلای فرزند نمی دونستند و کلا در علم پزشکی هم این موضوع ثابت نشده .
در مورد سقط جنین فکر نمی کنم ام اس دلیلی برای سقط جنین باشه و شاید این موضوع در کشورهایی که بنا به هر دلیلی جنین ها رو سقط می کنن وجود داشته باشه ، چون از نظر ما ام اس منافاتی با یک زندگی سالم نداره .

لطفا مطالب رو با ذکر منبع درج کنید .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : zenith , MFhealth , N00shin , ارزو , زهراجون , نجمه , ساحل , سامان , sargol
(2012/04/22, 05:55 PM)hamed نوشته است: سلام
فکر نمی کنم روش تشخیصی برای پی بردن به این موضوع وجود داشته باشه ، معمولا برای جنین از سونوگرای استفاده می کنند و در کشور ما روش تشخیص ام اس با انجام ام ار ای هست و اساسا در زمان جنینی علائمی از ام اس و پلاک در نوزاد مشاهده نمی شه .
در ضمن در تحقیقاتی که من بواسطه بدنیا اومدن فرزندم داشتم و در این رابطه با دکترهای متعددی صحبت کردم ، هیچکدوم از اونها ام اس داشتن هر یک از والدین رو دلیل بر ابتلای فرزند نمی دونستند و کلا در علم پزشکی هم این موضوع ثابت نشده .
در مورد سقط جنین فکر نمی کنم ام اس دلیلی برای سقط جنین باشه و شاید این موضوع در کشورهایی که بنا به هر دلیلی جنین ها رو سقط می کنن وجود داشته باشه ، چون از نظر ما ام اس منافاتی با یک زندگی سالم نداره .

لطفا مطالب رو با ذکر منبع درج کنید .

آقا حامد از راهنماییتون ممنونم
دور از جون دختر کوچولو سایتمون و با آرزوی اینکه همیشههههههههههه سالم باشهlove28
مشکل اینجاست که میگن درصورتی که یه نفر از زوجها ام اس داشته باشه احتمال اینکه بچه مبتلا به ام اس بشه 5% واگر هردو طرف مبتلا باشن احتمالش 30%میشه
ومن توی چندتا سایت که موارد سقط جنین رو نام برده بود ام اس رو هم دیدم confused2
من میگم اگه اجازه سقط برای جنین دارای ام اس هست حتمی باید روش تشخیص هم وجود داشته باشه
خییییییییییییییلی از بچه ها رو من میشناسم که به دلیل همین موضوع یا نمیخوان ازدواج کنن یا اینکه حق بچه دار شدن رو به دلیل اینکه پاره تنشون ام اس نگیره رو از خودشون میگیرن برای همین برام این قضیه مهم شده و دوست دارم درباره اش بدونم....

میشه لطف کنید اطلاعاتی رو که از دکترهایی که گرفتید برای ماهم بگید که استفاده کنیم؟؟؟؟
ممنون میشم ازتونicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : N00shin , sooorooosh , ارزو , ساحل
روش تشخیص در انسان های بالغ مشکله حالا چه برسه به جنینی که ساختار بدنش درست شکل نگرفته. هنوزم دلیل ام اس مشخص نشده و معلوم نیست دقیقا چه چیزی باعث این بیماری میشه تا بگن هر کی که دارای این ویژگی است میتونه بعدا ام اس بگیره. شاید اگر روزی معمای ام اس حل بشه بعدا بتونن با یک سری آزمایشات بگن که این جنین ممکنه در آینده ام اس بگیره . حالا با چه اطمینانی می خوان بگن که یک جنین ممکنه بعدا ام اس بگیره که مجوز سقط هم واسش صادر کنن. باید احتمال مبتلا زیاد و واضح باشه تا چنین مجوزی صادر بشه.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : ساحل
سلام دوستان عزیز. من دو سه هفته پیش بخاطر مشکلم به بخش ژنتیک مرکز بیماریهای خاص رفتم. خانم بارداری برای انجام آزمایش سلامت جنین به این مرکز مراجعه کرده بود که بچه اولش ام اس داشت و در 8 ماهگی فوت شده بود. بچه دوم این خانم پسر 4 ساله سالمی بود که آزمایش سلامت جنین روش صورت گرفته بود. خوشبختانه نتیجه آزمایش جنین (بچه سوم) این خانم هم منفی بود. اگه خدای نکرده جنین مشکل می داشت تا پایان هفته 18 اجازه سقط داده میشد.
 تشکر شده توسط : ارزو , shahrzad.s , yummy , Pooya.N , zenith , ساحل
آخه ام اس که بیماری مادرزادی نیست که بشه از همون اول تشخیص داد
چندسالی هست که تو ایران غربالگری هایی انجام میشه
مثلاً سندروم داون
که در هفته 12بارداری از طریق اندازه گیری لایه های پشت گردن جنین مشخص میشه
و در صورت مثبت بودن اجازه سقط قانونی هست
من خودم در حال مصرف دارو باردار شدم
هم دکترم و هم متخصص زنان نامه واسه ختم بارداری دادن
رفتم پزشکی قانونی شرق تهران که گفتن باید بری سمت پارک وی
ولی گفتن این موضوع باعث نمیشه بهت اجازه سقط بدن
به نظرم اینکه بخوای بفهمی بچه از همون اول ام اس داره یا نه غیر ممکنه
البته در حال حاضر
منکه خداییش اصلاً به این موضوع فکر نمیکنم
دوستم پرستاره میگه زهرا انقدر مریضی های عجیبی هست که اگه ببینیشون خداتو شکر میکنی بخاطر ابتلا به ام اس
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : zenith , ساحل , sargol
هیچ آزمایشی برای تشخیص ام اس در دوران جنینی وجود نداره.اساسا ام اس یک بیماری چند فاکتوری هست یعنی طبق علم امروز پزشکان نورولوژی مجموعه ای از عوامل ژنتیکی و محیطی در ابتلا به اون موثر هستن.
بنابراین نظریه یک زمینه ژنتیکی در فرد وجود داره که در حضور عوامل مساعد کننده محیطی باعث بروز بیماری ام اس میشن.این فرضیه برای خیلی از بیماریهای خودایمنی مطرحه.
پس ام اس یک بیماری صرفا ژنتیک نیست که بشه قبل از تولد مثل تالاسمی یا هموفیلی یا بیماریهای کروموزومی مثل سندروم داون تشخیصش داد.
موارد قانونی اجازه سقط جنین در کشور ما محدود و مشخصه و مطمئن باشید که ابتلا به ام اس نه در والدین و نه در جنین (که البته قابل تشخیص نیست) جزء اونها نیست.
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : zenith , blue sky , ساحل , sargol
ایا میشه وقتی خانم حامله است از بیمار بودن بچه خبر دار شد که اونم ام اس داره یا نه اگه اطلاعاتی دارید مارم در جریان بزاریدممنون میشم

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشخیص قطعی ام اس milad71 0 210 2023/12/12, 01:18 AM
آخرین ارسال: milad71
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 92,701 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,313 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,263 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 102,919 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  آزمایش مایع نخاع ( LP ) aztab 100 144,007 2019/04/29, 06:37 PM
آخرین ارسال: kazhal
  ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟ anaram 204 96,236 2019/04/25, 05:33 PM
آخرین ارسال: mahbub
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,824 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 19,784 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  آیا ام اس درمان قطعی دارد؟ mina 39 70,682 2017/11/04, 07:11 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان