•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آمانتادین ( آمورل )
منم الان تو تردیدم برای خوردنش.
تو بروشورش که نوشته عوارضی مثل تاری دید و گیجی و... هم ممکنه در بعضیا پیدا بشه. منم میترسم بخورم. اصلا نمیخوام ریسک کنم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
امروز رفتم پیش دکترم. از در که رفتم و نشستم گفت: خب چطوری شما؟ منم با انرژی هرچه تمامتر گفتم: خسته دردمند فلک زده ... لبخندی زد و گفت دیگه؟ گفتم همینا. معاینات همیشگی رو کرد و بالاخره برام ام آر آی نوشت. این کپسول که گفته شده رو هم برام نوشت. صدتا، روزی دو. همین ظهری که اومدم یکیشو خوردم و خوابیدم چه معجزه ای!!!!! کرده خیلی عالیه. چند وقتی بود از بس دست و پام غش می رفت و احساس خستگی مفرط می کردم داشتم دیونه می شدم. البته چون یه دو ساعتی عمیق خوابیدم الان نمی تونم با اطمینان بگم که این کپسوله رو من معجزه کرد. فردا باید ببینم چطوریه. راستی دکتره بهم گفت بالاخره پیش دکتر روانشناس و روانپزشک رفتی؟ گفتم روانشناس آره ولی روانپزشک نه شما که خودتون خوب می دونید من نسبت به دارو مصرف کردن حساسیت دارم. بهش گفتم الان تنها مشکل من خستگی مفرط هست. اگه بتونم از پس کارهای روزمره ام بر بیام هیچ مشکلی ندارم. پولی رو هم که باید بدم به مشاور و روانپزشک اگه صرف مسافرت بکنمش برام مفید تره. که گفت خب برو مسافرت نرو پیش روانپزشک. همه اینا رو گفتم که بگم بالاخره دکتر برای منم کپسول فوق رو تجویز کرد و روی من معجزه کرده البته فردا کاملن برام مشخص می شه که این بهبودی که در خستگی دارم مربوط به این کپسوله هست یا خواب عمیق دو ساعته.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : nahid , نازلی , 1359 , kamran.k
امروز دیگه با اطمینان می تونم بگم این کپسول در مورد من معجزه کرده. دیگه دست و پام از خستگی غش نمی ره. اگرچه دکتر بهم گفت روزی دو تا بخورم ولی من تصمیم دارم فقط روزی یکی بخورم. امروز هم یکی خوردم. از نظر رفع خستگی مفرطی که داشتم خیلی عالی بود.
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : kamran.k
سعیده جون ایشالله موفق باشی
چطور من موندم شما که داروتو قطع کردی چرا باز رفتی پیش دکتر سابقت و باز ام ار ای ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه کسیو میشناسم بعد مصرف 5 سال اوونکس دیگه داروهاشو قطع کرده الان 3-4 سالی میشه و حتی دیگه دکتر نمیره نمیدونم چطور باز شما رفتین ؟ یعنی باید بعد قطع دارو باید پیگیر باشیم باز ؟
اخه دکتر به منم گفته بعد 5 سال دیگه هیچوقت منو نمیبینی و برو بسلامت agreement2
و من موندم حکمت این ام اس در چی بود پس ؟
من امانتادین که خوردم لرزش پیداکردم.بدجور
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
فکر کنم پارسال بود دکتر برام آمورل نوشته بود،هنوزم دست نخورده دارمش ، از بس سعیده تعریف کرد ضعف رفتن پاها رو رفع میکنه ، اومدم بخورم ، دیدم دکتر تجویز کرده : در صورت لزوم ! تازه تاری دید هم که جزء عوارضشه ،منصرف شدم ، فقط موندم چرا 100 تا نوشته بوده !
پس من چی بخورم ؟!confused2
یاسی جون دارو که قطع شد ، معنیش این نیست که آدم با ام اس رابطه ای نداره ، هر آدم سالمی هم باید سالی یک بار یا چند سال یک بار آزمایش بده تا از سلامت خودش مطمئن بشه و یا از بعضی بیماریها پیشگیری بشه.

ناهید اول از همه سلام.
بعدش من هم از دارو بدم میاد منتهی نمی دونی این کپسوله چه می کنه. برای من که اینطوری بود خیلی خوبه. خیلی وقت بود که از غش رفتن دست و پا دیگه کفرم دراومده بود اثر مثبتش روی این موضوع کاملا مشهوده حالا اینکه کجا ها رو می زنه ویران می کنه رو از لحاظ ظاهری چیزی ندیدم مگه باطنی باشه که بی خیال بابا تو این دنیای پر از ضرر کلی آسیب به تن و بدنمون می رسه این اقلا یه سودی داره. یاس ناهید راست می گه. درسته که من از وقتی که داروم رو قطع کرد دکترم خدا رو شکر نه تنها مشکلی برام پیش نیومد تازه وضعیت بهتری رو هم تو ام آر آی داشتم. ولی هرزگاهی لازمه ویزیت شدن پیش دکتر ضمن اینکه هر بیماری پروسه خاص خودش رو داره و به هیچوجه نباید کسی خودش رو با دیگری مقایسه کنه. ولی در هر صورت ویزیت کردن پیش دکتر برای اطمینان خودمه وگرنه شاید لازم هم نباشه.
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : nahid , kamran.k
آخه سعیده ، همه با هم متفاوتن ، شاید برای یکی مشکل چشمی پیش نیاد ولی چشم یکی دیگه ظرفیت تاری دید رو نداشته باشه !
منم ضعف رفتن پاها رو بیشتر وقتا دارم ولی حاضرم تحملش کنم ولی برای چشمم دیگه مشکلی پیش نیاد.
 تشکر شده توسط : earth , kamran.k

دکتر منم برام امانتادین داد ولی اصلا خستگی و ضعف منو رفع نکرد و تازه مشکلاتی رو هم اضافه کرد ومنم دیگه نجوردم evilgrin0039.gif
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : earth
خب من نگجفتم که دکتر بهم این حرفو زد گفت بعد قطع دارو میری و دیگه قیافه منو نمیبینی منم گفتم ایشالله laughing3

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان