امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قرص تبازیو (تری فلونوماید )
(2019/01/20, 06:48 PM)atkh نوشته است:
(2019/01/18, 11:23 AM)گل گیسو نوشته است: سلام دوست من. ممنون که تجربتون رو برام نوشتین. چند تا سوال دارم.
  • -علت تغییر از رسیژن به تبازیو این بود که از تزریق خسته شده بودم و دیگه جای تزریق هم نبود رو بدنم همش کبود میشد از عوارض رسیژن.
  • -رسیژن و تبازیو هیچ تداخلی با هم ندارند و بلافاصله بعد از قطع داروی قبلی میتونید شروع کنید.
به نقل از دفترچه راهنمای تبازیو :مطالعات ایمنی که در آنها به طور همزمان این دارو با دیگر داروهای موثر بر سیستم ایمنی برای درمان بیماری ام اس (اینترفرون بتا، گلاتیرامر استات) به مدت بیشتر از یکسال مصرف شده اند هیچگونه نگرانی ایمنی ایجاد نکرده.
  • -مدت مصرف: داروهای خط یک معمولا محدودیتی برای سالهای مصرف ندارند و تا وقتی که بدن بهشون پاسخ مثبت بده قابل استفاده اند.
  • -ریزش مو: روزانه حدود  ۱۰۰ تار موی سر همه به صورت طبیعی ریزش دارند. این عدد برای من شده بود ۲۰۰ تا که متوقف هم شد. البته از روز اول مصرف تبازیو بهتون مکمل پیشنهاد میکنند که خیلی موثر است.
  • - تبازیو هیچ گونه عوارضی مثل درد و خستگی نداره خستگی بیشتر به خاطر خود ام اس هست. کلا داروی آرومیه کاری نداره. من که راضی ام. البته ممکنه فقط روی آنزیمهای کبدی تاثیر بزاره که آنزیمهای من خیلی بالا رفت با کاهش دوز برای مدت کوتاه و عادت کردن بدنم به دارو این مقدار الان خیلی عالیه و حتا اعداد از زمانی که اینترفرون مصرف میکردم هم کمتره و کاملا نرماله.
  • هزینه ها 
تبازیو یک بسته ۲۸ قرص
آذر ۹۷

-بیمه سلامت (کارکنان دولت):۳۳۷ هزار تومان
-بیمه نیروهای مسلح: رایگان
-تامین اجتماعی و سایر بیمه ها  رو نمیدونم

امیدوارم همه بیمه ها این مبلغ کم بشه که همه دوستام بتونن استفاده کنند. 

تشكر فراوان بابت توضيحاتSmile
عوارض پوستي و حالت تهوع هم براتون نداشته؟ و اينكه چند وقت يه بار و چه آزمايش هايي بايد انجام بدين (مثل آنزيم هاي كبدي)
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : گل گیسو , پریا حقیقت پور , pariya1361

پیام های داخل این موضوع
RE: قرص تبازیو (تری فلونوماید ) - توسط helli - 2019/01/20, 08:13 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قرص آباجیو - Aubagio ( تری فلونوماید ) warrior 8 14,038 2016/07/19, 12:24 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست