•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه دوز از ویتامین D را مصرف می کنید ؟
با دوز 10000 IU روزی یکی
طبق تحقیقاتی که کردم این دوز مناسب هست و میخوام شروع کنم به خوردنش
کسی هست که با این دوز روزی یکی مصرف کرده باشه؟
منم با اینکه تو آزمایش تعیین سطح D3 م نرمال بد اما دکترم گفتن هفته ای یکی بخورم اما گفتن کلسیم نخور، نهایتا هرفصل یه ماه کافیه،آخه من سرخود 2ماه استفاده کردمlaughing3
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.
یک سال و نیم پیش ویتامین دی من 13 بود, 3 ماه بعد با مصرف هفته ای یه ویتامین دی رسید به 46 و سه ماه بعدش با مصرف سه هفته یکبار ویتامین دی 35 شد!
دو هفته پیش که آزمایش دادم 7 بود!!! با این که 2 هفته یکبار ویتامین دی میخوردم.الآن هم دارم هفته ای یکی میخورم(زیر نظر متخصص غدد)
حالا من نمیدونم کمبود ویتامین دی ام اس رو بوجود میاره یا ام اس کمبود ویتامین دی رو موجب میشه!؟!؟!؟
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
همه چیز در حد متعادلش خوبه
به خصوص در مورد بیماریه ما که قرار نیست یکی دو روزه درمان بشه ( البته فعلا )
چترها را باید بست
زیر باران باید رفت
فکر را خاطره را زیر باران باید برد
(2014/03/31, 01:22 PM)الی کوچولو نوشته است: یک سال و نیم پیش ویتامین دی من 13 بود, 3 ماه بعد با مصرف هفته ای یه ویتامین دی رسید به 46 و سه ماه بعدش با مصرف سه هفته یکبار ویتامین دی 35 شد!
دو هفته پیش که آزمایش دادم 7 بود!!! با این که 2 هفته یکبار ویتامین دی میخوردم.الآن هم دارم هفته ای یکی میخورم(زیر نظر متخصص غدد)
حالا من نمیدونم کمبود ویتامین دی ام اس رو بوجود میاره یا ام اس کمبود ویتامین دی رو موجب میشه!؟!؟!؟

من رفتم نتیجه آزمایش دی ماهمو نیگا کردم، ویتامین د م 60.4 بود، نرمالش زده 100-30، ولی با این حال دکترم گفتن کماکان هفته ای یه دوه رو ادامه بدم، حالا این ماه دوباره میرم آزمایش بینم چه خبره. وای که بدم میاد از خون دادنbadtasteهربار که میرم آزمایش افت قند پیدا میکنم و حالم بد میشه، دراز کش و این حرفا تا فشارم برگرده، مکافاتیه اصنconfused

(2014/04/01, 08:01 AM)سمیرا نوشته است:
(2014/03/31, 01:22 PM)الی کوچولو نوشته است: یک سال و نیم پیش ویتامین دی من 13 بود, 3 ماه بعد با مصرف هفته ای یه ویتامین دی رسید به 46 و سه ماه بعدش با مصرف سه هفته یکبار ویتامین دی 35 شد!

من رفتم نتیجه آزمایش دی ماهمو نیگا کردم، ویتامین د م 60.4 بود، نرمالش زده 100-30، ولی با این حال دکترم گفتن کماکان هفته ای یه دوه رو ادامه بدم، حالا این ماه دوباره میرم آزمایش بینم چه خبره. وای که بدم میاد از خون دادنbadtasteهربار که میرم آزمایش افت قند پیدا میکنم و حالم بد میشه، دراز کش و این حرفا تا فشارم برگرده، مکافاتیه اصنconfused
اینو یادم رف بگم، اینطور که من تو غلبه بر ام اس خوندم، کمبود ویتامین د زمینه ساز ام اسه و تو تحقیقاتی که داشتن، دیدن اونا که ام اسین اکثرا کمبود ویتامین د دارن، الی جون به نظرم بهتره شما با مشورت پزشکت، آمپول د بزنی تا زودتر جذب شه.
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , مریم 63
من فک کنم کمبود ویتامین دی باعث ام اس میشه من که فک کنم کمبود ویتامین ری دارو
خفنناک....
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
 تشکر شده توسط : mahdiye1989
دوستان، مدتیه یه سئوالی برام پیش اومده
چرا در ایران اشکال دارویی ویتامینD فقط کپسول یا آمپول در دوزهای بالا (50000واحد یا بیشتر) هست ولی بعضی کشورها کپسولهای 400 واحدی دارن که روزانه به مردم میگن بخورن ؟
چرا ما نداریم ؟
شاید این دوز بالا ممکنه برای بعضی ها عوارض بیشتری داشته باشه ولی مقدار کم و متوالیش رو بدن بهتر میتونه تحمل کنه.
یه سوال دیگه اینکه ویتامین دی ایرانی با خارجیش فرق داره ؟ فکر کنم هروقت دکتر برام نوشته ایرانی بوده.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , مریم 63
منم تا حالا ایرانیشو گرفتم
خارجی هم موجوده عایاicon_cry
اخه من از دکترم یه بار پرسیدم تاکید کرد ایرانیه
بعضی حرف ها را باید "زد"
بعضی حرف ها را باید "خورد"
چه میکشد دل میان این زد و خورد...
 تشکر شده توسط : nahid , mahdiye1989
دکترواسه من هروزامگا3 نوشته و ویتامین دی5000 البته گفت فعلا دیگه تقویتی کافیه
چون سه ماه بودمصرف میکردم
 تشکر شده توسط : nahid , mahdiye1989