امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطر ابتلا به «ام.اس» بامصرف زیاد غذاهای سرد و اسیدی
(2011/07/17, 05:11 PM)sara.161 نوشته است: این چیزا که واسه سردی و گرمی میگن خیلی کلیه.

خیلی از این نشانه ها رو افراد جامعه دارن سردی هم میخورن ولی ام اس ندارنconfused2
بله حق با شماست
نظرتون صحيح هست
اما ويژگي هاي مزاجي و فيزيكي همه كه يكسان نيست،بعضيا كه كلا سردي با مزاجشون سازگار هست و مصرف غذاهاي گرم ميتونه براشون مضر و شايد خطرناك باشه ،اونهايي هم كه سردي بهشون سازگار نيست اين نيست كه همشون ام اس بگيرند،غلبه ي بلغم ممكنه در هر كسي يه جور متفاوت بروز كنه حتي مثلا در يه خواهر و برادر.در يه نفر ممكنه با اختلالات گوارشي و در يه نفر ديگه سفيدي زود هنگام موها در يكي مثلا موجب مشكلات مفصلي و غيره بشه
من يه خاطره ميگم مربوط به 20 سال پيش بي ربط نيست
يه صبح گرم تابستون بود حول و حوش ساعت 10- 11بود، من و برادر و دوتا از پسر عموهام كه هميشه با هم بوديم جلوي مغازه ي پدر بزرگم مشغول بازي بوديم ،بابابزرگ برامون بستني خريد بستنيا رو خورديم بعد يكي دو ساعت رفتيم خونه ي بابابزرگم ،تو خونه بابابزرگم يه ميم انگور بود،انگوراش هنوز نرسيده بود و تقريبا غوره بود يه كم انگورم خورديم،چشمتون روز بد نبينه نزديكاي شب بود كه من بخت برگشته يه اسهال و استفراغ شديد گرفتم طوري كه ديگه رو به موت بودم سه روز پدر و مادرم تو راه بيمارستان بودن يادم نيست چندتا سرم نوش جان كردم تا حالم بهتر شد اما نه پسر عموهام و نه برادرم خوشبختانه هيچ اتفاقي براشون نيفتاد
يا همين دو سه سال پيش 3-4 تا از بچه هاي دوستان پدرم هوس ميكنند كه برن آب تني توي باغشون،آب تني رو كه انجام ميدن بعد يه خربزه يي هم ميخورند اما يكشون تا شب نميكشه و فوت ميشن
اينا رو گفتم كه ببينيد چقدر غذا رو افراد تاثير متفاوتي ميگذاره
من فكر ميكن اينكه خوشبختانه ام اس در ايران از نوع خوش خيم هست مربوط ميشه به مزاج پايه ي ايراني ها كه معمولا گرم هست و زنان هم به اين علت آمار ابتلاشون بالا تر هست چون نسبت به مردان سردتر هستند
گذشته از اين تفاسير اميدوارم هر چه زودتر درمان قطعي و راحتي براي اين بيماري و همه ي بيماريها پيدا بشه به لطف خدا
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , فریبا

پیام های داخل این موضوع
RE: خطر ابتلا به «ام.اس» بامصرف زیاد غذاهای سرد و اسیدی - توسط ostad2000 - 2011/07/18, 05:34 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هزینه داروی برخی بیماران‌ ام اس بسیار زیاد است. hamdam 2 3,640 2014/02/06, 12:35 AM
آخرین ارسال: warrior
  رییس انجمن«ام‌اس»: احتمال تصادف با کامیون از ابتلا به «ام‌اس» بی نازلی 2 3,270 2013/05/18, 09:13 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  افزایش خطر ابتلا به بیماری"ام اس" با کار در شیفت شب. warrior 0 2,105 2012/01/20, 11:08 PM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست