وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
بهبود ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: بهبود ام اس (/Thread-%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: بهبود ام اس - رزمینا - 2012/06/04

حالا که حرف شیر پاستوریزه شد این موضوع جالب رو هم بخونید .البته جالب که نمیشه گفت بهتره بگم ناجور اگه خواستید شما هم یک سری بزنید.
http://mscenter.ir/Thread-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%8C-%DA%86%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%85%DB%8C%D8%AE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85%D8%9F
badtastebadtastebadtaste

RE: بهبود ام اس - فریبا20 - 2012/06/07

منم میشناسم کسی ک ام اس داشته و حالش بد بوده ولی الان دارو استفاده نمیکنه ازدواج کرده و 2قلوی خوشکل داره حالشم خوبه خوبه هرچیزی امکان داره ولی ارامش خیلی مهمهicon_biggrin
راستی منم جواب ام ارایم نسبت ب قبل بهتر بودعجیبه ن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟happy0065.gif

RE: بهبود ام اس - رزمینا - 2012/06/22

دوستان نمیدونم شما هم تجربه من داشتین یا نه؟ چند ماهی بود وقتی پاهام روی یه جسم سرد میذاشتم خیلی اذیتم میکرد و حتی وقتی اب سرد روشون می ریختم مثل این بود که به برق وصلشون کردن اما خدارو شکر الان دیگه برطرف شده و مسئله ای ندارم .حتی تو راه رفتن احساس میکنم سبک تر شدم وقتی اینا رو میبینم اعتمادم به داروهای گیاهی بیشتر و بیشتر میشه

RE: بهبود ام اس - paeazan - 2012/06/22

(2010/02/22, 09:17 PM)mina_a نوشته است: سلام دوستان
یه خبر جالب
من دو روز پیش اتفاقی با یه دختری به اسم مریم آشنا شدم که از سال 73 ام اس گرفته بور وبیماریش پیشرونده ثانویه شده بود از سال 83 ویلچر نشین شده بود طوری که پاهاش کامل فلج شده بود وکوچکترین حرکتی نمیتونست بده خودش گفت آخرین باری که رفتم پیش دکترم گفت پاتو تکون بده نتونستم دکترمم(اسمشو گفت که من اینجا نمیگم) خیلی ناراحت شد آخرین بار حتی دکترش یه دارویی بهش داده بوده که گفته این دارو رو هچکس نمیتونه بیشتر از 8 بار توی عمرش مصرف کنه و بیشترش خطر مرگ داره بعد شروع کرده بود رژیم خدادادی رو رعایت کردن خودش گفت دیگه بیماری بیشتر پیشرفت نکرد از وقتی رژیمو گرفتم بعد گفت بعد یه سال اتفاقی با یه دکتری (طب سنتی)آشنا شدم از کرمانشاه اونم گفت اول از همه باید کلا مواد غذایی سرد رو حذف کنی و مطلقا سردی نخوری بعد هم یه سری براش دارو فرستاد (گیاهی) که اول از همه یبوستش کاملا برطرف بشه و روده ها کامل پاک بشه با یه سری داروهای دیگه گفت بعد یه هفته از مصرف دارو هایی که واسم فرستاده بود پام یه تکون کوچیک خورد(البته از یه سال قبلش رژیم خدادادی رو میگرفته و از امن موقع بیماری به گفته خودش متوقف شده بود و حمله نداشت ) و بعد یه ماه تونستم یه لحظه وایسم بعد کم کم زیر بقلمو میگرفتن آروم راه میرفتم الانم کامل خوب شده بود فقط چون 4 سال رو ویلچر بوده پاش یه کم خشک شده بود و فیزیوتراپی میرفت ولی الان خوب خوب بود و میگفت دیگه علایمی از بیماریو ندارم به من گفت اگه خواستی همو ببینیم الان سه و سال و نیم هست که رژیم خدادادی رو کامل رعایت میکنه و هنوزم سرسختانه ادامه میده و دیگه از بیماری و حمله خبری نیست گفت من انجمن ام اس هم رفتم صحبت کردم باهاشون گفتم من خوب شدم ولی هیشکی اهمیت نمیده و خیلی برخوردشون بده
دو سه سال پیش جزوش دست من رسید و شروع کردم به رعایتش.
همون اوایلش رسیدم به روزی دو سه قاشق فلان مورد ( اسمش یادم نیست) انقدر رودلم سنگین شد و حالم بد شد که ولش کردم.
اما خورد غذاهای گرم و نخوردن سردی ها که از چند جا شنیدم و حداقل روی خواب و ... خیلی تاثیر داره.

RE: بهبود ام اس - amirreza - 2012/06/22

منم یه معجون درست کردم از مواد مغذی که قیمتش خیلی گرون نیست و میتونن اکثر بچه ها درست کنن:
شیر 1 لیوان
پودرنارگیل مقداری
پودر جوانه گندم
پودر سبوس کندم
عسل
کنجد
پودر بادام
پودر کردو
پودر نارگیل
این رژیم رو هر روز صبح میخورم و خیلی انژی داره

RE: بهبود ام اس - hessam - 2012/06/23

من بر اساس تجربه خودمagreement2 یک اصول کلی را می گم شما با توجه به وظعیت خود (بیماری و روحی و اقتصادی )جزئیاتش را تنظیم کنید :
1.تلاش کنید که از استرس های روزمره فاصله بگیرید از گرما گرفته تا تا خبر انفجار تو هر کجای دنیا)
2.بخش تغذیه مهم است ولی به آن صورتی که نیاز به فرمول خاصی باشد مهم نیست (حساسیت زیاد رو این بخش خودش باعث استرس می شود)در اینجا به چند اصل کلی را یاد آور می شوم:
الف:می دونم خیلی لذت بخش ولی تلاش کنید خوردن غذای پر چرب و هر شکل از فست فود(از قبیل سوسیس وکالباس یا هر مدل از پیتزا) پرهیز کنید اگر نمی توانید قطع کنیدحداکثر دو وعده در هفته مصرف کنید
ب:بیشتر تلاش کنید بجای گوشت قرمز از گوشت طیور و ماهی استفاده کنید(100%سالم تر و هم اقتصادیتر است)
ج:در تمام وعده ها غذائی از از میوه تازه استفاده کنید
د: به منظور کاهش گرمای تولیدی از درون بدن در نتیجه فعالیت های روزمره بخصوص در فصل تابستان نان را جایگذین برنج کنید (حتی برنج را حذف کنید ) نشاسته مورد نیاز بدن را در وعدهای صبحانه و نهار از نان تعمین کنیم (سالم ترین نان هم نانی که خوب تا اواسطه آن پخته شده باشد من خودم 1سنگک خشخاشی برای 1ماه مصزف می کنم)
ه:در هنگام مصرف وعده غذای اصلی در میل کردم غذا این ترتیب را اجرا کنیدicon_cry اول بخش های روغنی یا چرب غذارا میل کنید دوم بخش نشاسته سوم بخش پروتئین و در آخر سر میوه را مصرف کنید ( لاذم نیست پشت سر هم این چهار تا را اجرا کنید فقط مهم این است میوه را تا نیم ساعت بعد از غذا مصرف کنید
3.در مورد فعالیت بدنی من برای خودم ابتلا به ام اس را به منظور از کار افتادن فرض نمی کنم و از موقعی که به من گفتن ام اس دارم فعالیتم را بیشتر کردم و از یک پیادهروی ساده گرفته تا ر فتن به استخر سعی کردم بدون احساس فشار ورزش کنم
اگه به طور عمقی فکر کنیم این اصول همان اصولی است که ما در گذشته قبل از ابتلا به ام اس به طور معمول کم و بیش اجرا می کردیم و بخاطر عوض شدن شیوه زندگی ونیز حساس تر بودن ماها در برابر استرس ها بخاطر همینه که سیستم ایمنی ما این واکنش را نشان داده (یکی از موارد تحریک کننده سیستم ایمنی استرس است)
انشاالاه این موارد کمک کننده باشد wink2

RE: بهبود ام اس - ثریا - 2012/06/23

دوست عزیز تا چیزی و کسی استفاده نکرده و مورد تایید قرار نگرفته خواهشا سمتش نرید.نه بخاطر پولش،بخاطر خودت.love51love51love51love51love51love51

RE: بهبود ام اس - ninar - 2012/06/23

يعني ام اس كاملا ممكن خوب خوب بشه؟

RE: بهبود ام اس - ثریا - 2012/06/23

شک نکن.من چهار ماهه که با داروهای گیاهی و رژیم هیچ مشکلی ندارم هیچ،از فامیلامون که به قول خودشون سالمن دارم بیشتر کار و فعالیت انجام میدم.کف کردنhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif

RE: بهبود ام اس - ninar - 2012/06/24

دكتر طب سنتي برم؟پيش كي /كي از همه بهتره؟