•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه دوز از ویتامین D را مصرف می کنید ؟
(2015/01/22, 07:59 PM)willen نوشته است: من هفته ای یه قرص D3 50000 ( چهارشنبه ها ساعت 10 !!!!! ؛) ) و هر روز کلسیم می خورم . تو آژمایش اولم ویتامین د کمی پایین بود.
بنظرم بهتره مصرف بشه چون ویتامین د در ایمنی بدن نقش داره ، مخصوصا در جلوگیری از بیماری های خود ایمنی چون باعث فعال شدن ترشح اینترلوکین 4 از سلولهای ایمنی می شه که به نوبه ی خودش با جلوگیری از فعال شدن التهابی سلول های T ،که در ایمنی سلولی نقش دارن ، از بیماری های خود ایمنی پیشگیری می کنه .

چهارشنبه ها ساعت 10!!!!!!!!!!!!!؟!؟!؟!؟!؟!؟
confusedconfusedconfusedconfusedconfused
من که یه روز ممکنه یادم بره روز بعد میخورم، یا اصلا دیدم ممکنه فرداش کار داشته باشم یادم بره روز قبلش میخورمangry2
ینی ممکنه ضرر داشته باشه؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!icon_cryicon_cry
بعضی حرف ها را باید "زد"
بعضی حرف ها را باید "خورد"
چه میکشد دل میان این زد و خورد...
 تشکر شده توسط : willen
این فرص D3 چرا اینطوریه؟ من هربار می خورمش توو گلوم گیر می کنه laughing3laughing3laughing3 نکنه جویدنیه ما خبر نداریم؟laughing3
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : willen
(2015/01/30, 07:48 PM)helli نوشته است: این فرص D3 چرا اینطوریه؟ من هربار می خورمش توو گلوم گیر می کنه laughing3laughing3laughing3 نکنه جویدنیه ما خبر نداریم؟laughing3

نخیر اشکال از گلوی شماستSleepysmiling
بعضی حرف ها را باید "زد"
بعضی حرف ها را باید "خورد"
چه میکشد دل میان این زد و خورد...
(2015/01/30, 10:50 AM)حکمت خدا نوشته است:
(2015/01/22, 07:59 PM)willen نوشته است: من هفته ای یه قرص D3 50000 ( چهارشنبه ها ساعت 10 !!!!! ؛) ) و هر روز کلسیم می خورم . تو آژمایش اولم ویتامین د کمی پایین بود.
بنظرم بهتره مصرف بشه چون ویتامین د در ایمنی بدن نقش داره ، مخصوصا در جلوگیری از بیماری های خود ایمنی چون باعث فعال شدن ترشح اینترلوکین 4 از سلولهای ایمنی می شه که به نوبه ی خودش با جلوگیری از فعال شدن التهابی سلول های T ،که در ایمنی سلولی نقش دارن ، از بیماری های خود ایمنی پیشگیری می کنه .

چهارشنبه ها ساعت 10!!!!!!!!!!!!!؟!؟!؟!؟!؟!؟
confusedconfusedconfusedconfusedconfused
من که یه روز ممکنه یادم بره روز بعد میخورم، یا اصلا دیدم ممکنه فرداش کار داشته باشم یادم بره روز قبلش میخورمangry2
ینی ممکنه ضرر داشته باشه؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!icon_cryicon_cry

na moshkeli pish nemiyad faghat man tarjih midam nazm dashte bashe masrafe ghors o daroham Wink
حقیقت داری و مبهم شدی در سرنوشتم
تو را یک روز پیدا می کنم اما خودم را...
مکمل رژیمی غذایی ویتامین D و کلسیم بهتر از قرص ویتامین D3 نیست؟
 تشکر شده توسط : سها
آخه کلسیم تو رژیم غذایی هست
زیادی اون هم که دردسر و سنگ و اینا میاره
این ویتامین دی که به جز آفتاب منابعش محدوده و اکثرا کمبود دارن
من فکر می کنم همون ویتامین دی که اکثر دکترا می نویسند بهتر باشه
دکتر متخصص داخلی برامون ویتامین D3 نوشته بود

اما دکتر داخلی مغر و اعصاب بعد از پالس ترابی فعلا مکمل رژیمی غذایی ویتامین D + کلسیم نوشته

شاید به خاطر عوارض کورتون فعلا این رو تجویز کرده باشه و بعدا تغییرش بده

در اغلب مطالبی که تا حالا خوندم نظرشون درباره ی قرص های کلسیم یا حتی لبنیات حیوانی منفی هست

بیشتر بحث ویتامین D به خصوص از طریق نور آفتاب توصیه شده است
 تشکر شده توسط : سها
سلام دوستان
من چن ماهیه ریزش موی شدید دارم همه جور تقویت کننده و ضد ریزش هم استفاده کردم اثر نداره ،دارم کچل میشم
پرودگارا بخاطر همهء الطافی که تا به امروز در حقم داشتی ازت سپاسگذارم.الحمدلله.
من غیر از کپسول ویتامین D3 50000 که دکتر گفته بود هر دو هفته یکی بخورم ، نوع دیگه ای با دوز پایین تر ندیده بودم.
این بار که رفتم دکتر قرص D3 1000 نوشت - یک روز در میان . یا تازه این قرصها تولید شده یا من تازه دیدم!
گفت آمپولش رو میخوای یا قرصش ؟ گفتم قرص، چون دیگه از آمپول بیزارم.

یه نکته در مورد مکمل های کلسیم دی ، من خارجیش رو میخریدم که ژلاتینیه ، فقط هم اون جدول درصد کلسیم و دی و ... رو میخوندم . فکر می کردم هر یه کپسول این مقادیر کلسیم و D و ... رو داره ولی بعدها فهمیدم داروهای خارجی با بسته بندی ایران معمولا مقایر سه کپسول رو باهم نوشتن نه ارزش هر کپسول رو ، مثلا :

ترکیبات (3 قرص) :
نیاز روزانه ---- مقــــدار ---------- نــــام
-vit D3 --------- 600 IU ------- 100%
-calcium ---- -- 1000mg ------ 100%

و ما اگه بالای جدول رو نخونیم فکر میکنیم هر یک قرص 100 % نیازهای کلسیم و ویتامین دی ما رو برطرف میکنه.
در صورتی که داروهایی که کاملا بسته بندی خارجی دارن ، مقادیر کلسیم و ویتامین دی هر یک قرص رو می نویسن و درستش هم همینه ولی اینجا ایرانه دیگه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
استفادش باید دائمی باشه؟icon_cryicon_cry آخه من فقط دو دوره استفاده کردمicon_cryicon_cry اونم مثل ناهید جون 50000 دوهفته ای یه دونه که دودوره شیش تایی من استفاده کردم.
به اندوه خود لبخند بزن...

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • ...
  • 17
  • بعدی