امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیاده‌روی یكی از بهترین ورزش‌هابرای ام اسی ها

پیاده‌روی یكی از بهترین ورزش‌ها و فعالیت‌های جسمانی برای تناسب اندام و حفظ بیشتر سلامت بدن در ام اسی ها می باشد.

این ورزش بسیار ساده و كم هزینه است اما متاسفانه دلایلی وجود دارند كه باعث می‌شوند مردم در انجام آن تنبلی كنند. بنابراین برای اینكه پاهای خود را وادار به راه ‌رفتن كنید باید انگیزه‌هایی را در خود بوجود آورید.

در یك مقاله جدید به چند انگیزه كارآمد اشاره شده است كه شما را راغب می‌سازد هر روز پیاده‌روی كنید، چون انگیزه مهمترین عامل برای ورزش کردن است:

1-‌ در این مقاله توصیه شده است سعی كنید مسیر خود را تغییر داده و مسیر جدیدی را برای پیاده‌روی انتخاب كنید. گاهی اوقات خسته شدن از یك مسیر تكراری و همیشگی باعث می‌شود كه پاهای شما برای پیاده روی تنبل شوند. در این شرایط مسیر جدیدی را انتخاب كنید تا فضا و صحنه‌های جدیدی را ببینید و در نتیجه جذابیت محیط اطراف، فكر شما را از سختی پیاده‌روی و ورزش كردن منحرف كند.

2- گام‌های خود را بشمارید. شمردن گام‌ها باعث می‌شود كه هنگام پیاده‌روی حوصله شما سر نرود. اگر با شمردن مشكل دارید، می‌توانید از یك وسیله برای این كار استفاده كنید.

3- از همسر یا یك دوست خود دعوت كنید كه شما را در این پیاده‌روی همراهی كند. این كار در شما و طرف مقابل انگیزه بیشتری ایجاد می‌كند و به پیاده‌روی شما جنبه تفریحی می‌دهد.

4- یك تیم پیاده‌روی تشكیل دهید. اگر تعداد دوستانی كه مایل هستند شما را در این كار همراهی كنند بیشتر از یك نفر است می‌توانید یك تیم كلوپ پیاده روی تشكیل دهید تا هر روز كسانی را كه با شما انگیزه یكسان و مشابه دارند ملاقات كنید و بر انگیزه شما افزوده شود. پیدا كردن ارتباطات بیشتر در این زمینه بسیار سودمند است.

5- مزایای پیاده‌روی را همیشه برای خودتان یادآوری كنید. همواره به یاد بیاورید كه این ورزش مزایای بسیاری برای شما دارد كه از آن جمله كمك به كاهش وزن، پایین آوردن فشار خون، تقویت استخوانها و مفاصل، كاهش خطر بیماری‌های قلبی و كاهش خطر ابتلا به دیابت است.

6- بهترین و مناسب‌ترین زمان را برای این كار انتخاب كنید. انتخاب زمان مناسب در شما انگیزه ایجاد می‌كند كه این كار را ادامه دهید. برخی افراد صبح را برای پیاده‌روی انتخاب می‌كنند و برخی نیز ترجیح می‌دهند شب یا پس از شام پیاده‌روی كنند تا تنش‌هایشان كاهش یافته و آرامش پیدا كنند.

7- مهمترین توصیه این است كه به خودتان پاداش بدهید اگر به هدفی كه در این مسیر برای خودتان قرار داد‌ه‌اید دست یافتید به خودتان با یك چیز جالب پاداش بدهید مثلا كفش، لباس یا فیلمی را كه دوست دارید برای خود بخرید و از این برنامه ریزی خوب لذت ببرید.
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : # پریسا # , naz.gigili , ارزو , ثریا , najva , shokolat , AVID2000 , somaye_602000 , هانیه , parastoo joon , maedeh , پرستو , nazii , earth , nooresefid333 , Saina , rana , Amirsam , سیما جون , arezoo_azizi , niloufar , نرگس طلا
من همیشه فکر میکنم تو این چند ساله با پیاده روی روپام(یعنی خدارو شکر سالم)
یه وقتایی ماشین نداشتنم بد نیستاwink2
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : ثریا , Prime , naz.gigili , Amirsam
من با پیاده روی شروع کردم که الان به کوهنوردی رسیدم.
واقعا امتحانش کنید تاثیرش و خیلی زود می بینید.love28love28love28love28love28love28
مائیم و نوای بی نوایی، بسم الله اگر حریف مایی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
 تشکر شده توسط : ارزو , naz.gigili , somaye_602000 , gilane , nooresefid333 , رزمینا , ghaside
من داشتم پياده روي مي كردم كه چشمم درد گرفت هنوزم خوب نشدهangry2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : ثریا
خب کم کم شروع کن.یعنی روز اول دوقدم روز دوم سه قدم و...
به همین صورت افزایشش بده.نه یکدفعه 20 کیلومتر پیاده روی.badtastebadtastebadtastebadtastebadtastebadtastebadtaste
مائیم و نوای بی نوایی، بسم الله اگر حریف مایی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , gilane
من بخاطر مسیر دانشگاه،مجبورم سه یا چهار روز در هفته مسیری رو پیاده برم.در طول پیاده روی دمای بدنم بشدت بالا میره و خیلی اذیت میشمSadconfused2
بخاطر همین وقتای دیگه اصلا فکر پیاده روی رو نمیکنم.angry2
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : ثریا , naz.gigili
منکه از قبل ام اس پیاده روی خوراکم بوده کلا همیشه پیادم همه جا مسیر های طولانی اخ چقدر زیر بارون حال میده بازwink2wink2
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید

[تصویر:  28018023802572124662.jpg]

تشکر شده توسط : gilane , ثریا , naz.gigili , nooresefid333 , Amirsam , سیما جون , مینا ح , kaveh_plus
(2012/04/23, 11:56 AM)parastoo joon نوشته است: من بخاطر مسیر دانشگاه،مجبورم سه یا چهار روز در هفته مسیری رو پیاده برم.در طول پیاده روی دمای بدنم بشدت بالا میره و خیلی اذیت میشمSadconfused2
بخاطر همین وقتای دیگه اصلا فکر پیاده روی رو نمیکنم.angry2

می تونی از انجمن ام اس (تهران) یک سری جلیقه ی خنک کننده بخری که مدل های دخترونه هم داره!

حتی دستمال گردن و این داستان هاش هم هست( اینجا رو ببین)

فقط چند دقیقه میذاریش تو آب بعد با سیستم تبخیری برای یکی دو ساعت خنک ات میکنه و می تونی پیاده روی یا هر ورزش دیگه ای بکنی.

*لینک فوق جهت معرفی است و بحث فروش و یا تبلیغ ندارد چرا که این شرکت تک فروشی ندارد.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : gilane , parastoo joon , پرستو , nazii , earth , h.kakavand , naz.gigili , fireboud , سیما جون , shokolat , طلایه , niloufar
به نظر من هم پیاده روی بهترین استagreement2

قبل از ام اس روزی یک ساعت بود، الان تا روزی 40 دقیقه ثابت کردمش TongueBlush

مشکل من هم تابستان و گرمایش بود که این جلیقه ها که علیرضا می گوید شگفت آور استashamed0006.gif

سعی می کنم حتمن امتحان کنم Shy
 تشکر شده توسط : ثریا , nooresefid333 , Prime
من خیلی زیاد ورزش رو دوست دارم درسته که ورزشکار نیستم اما ورزشکاران را دوست دارمsmiling من هم با اینکه پیاده روی بهترین ورزش هست نه فقط برای ام اسی ها برای همه به ویژه صبح زود اونم تو یه پارک خیلی موافقم. من از خیلی سال پیش شروع کردم صبحهای زود می رفتم پارک و یه چهل وپنج دقیقه ای ورزش می کردم گهگاهی هم بیشتر. من اون موقع ها که سر کار می رفتم با یه دوستی هم مسیر بودم. با هم قرار گذاشته بودیم صبحها اول می رفتیم پارک بدمینتون بعد می رفتیم سر کار. یه دو سال و خورده ای مرتب اینکار رو می کردیم. با دوستان دیگه هم آشنا شده بودیم. تا زد و اون ازدواج کرد و رفت شهرستان. من بازم ادامه دادم بعد یه مدت دیگه نرفتم. ولی بعدش هر وقت پایه داشته باشم می رم بدمینتون اما این ورزش یه طرف مقابل همیشه نیاز داره اما پیاده روی بسیار دل انگیز هستش چون هر وقت بخوای به تنهایی هم می تونی انجامش بدی. خوشبختانه هیچوقت هم برام مسیر تکراری نشده. نه اینکه هر بار مسیر رو تغییر بدم. من همون مسیر هر روزه برام تازگی داره یه روز یه شاخه گل باعث لذتم می شه. یه روز دیگه یه گربه که داره با خاک بازی می کنه. یه روز دیگه یه آقای مسن که خیلی قدبلنده. روزه دیگه یه خانم مسن که شکل مامان بزرگمه. خلاصه هر روز تازگیهای خاص خودش رو داره.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : ارزو , Prime , naz.gigili

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش ورزش در کاهش علایم ام اس hamid 12 18,807 2014/06/10, 10:17 AM
آخرین ارسال: z_hooshmandi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست