امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش تحصیلات و اشتغال در ms
تحقیقی به منظور بررسی اثرات سطح تحصیلات و وضعیت اشتغال در کیفیت زندگی مرتبط با سلامت (HRQoL) در بیماران مبتلا به ام اس عود کننده فروکش کننده (RRMS) انجام شده است. بیماران این مطالعه شامل 648 بیمار مبتلا به RRMS بودند و هیچ درمان قبلی با اینترفرون، استات گلیراتیمر ، و یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی نداشته اند. معیارمطالعه ، مقیاس وضعیت ناتوانی گسترده (EDSS) نمره بین 1 و 5.5 بود. کیفیت زندگی (QOL) با استفاده از پرسشنامه کیفیت زندگی مولتیپل اسکلروزیس -54 (MSQoL-54) مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج نشان داد بیماران شاغل مبتلا به طور معنی داری نمره بالاتری در اکثر حوزه های MSQoL-54 نسبت به سایر بیماران کسب کردند. همچنین، بیماران با درجات دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی دارای نمره بالاتری نسبت به کسانی که با مدرک آموزش و پرورش (به عنوان مثال، هشت سال از آموزش و پرورش) بودند در حوزه های مختلف از HRQoL. داشتند. بیمارانی که سطح بالای مدرک دانشگاهی استخدام شده اند، نمره بهتری نسبت به افراد بیکار با سطح تحصیلی پایین تری به دست آوردند
نتایج حاصل از این مطالعه به ما نشان می دهد که اهمیت حفظ اشتغال پس از تشخیص MS بسیار مهم است. علاوه بر این، تحصیلات تاثیر زیادی در HRQoL دارد، آموزش در سطح بالاتر ممکن است آگاهی از این بیماری و توانایی بهتر برای مقابله با چالش های بیماری های مزمن مانند MS را بیشتر کند

http://msj.sagepub.com/content/13/6/783.abstract
 تشکر شده توسط : hedieh , najva , ساغر , rose abi , edarzi , shokolat , MFhealth , ارزو , مینا ح , parisa2011 , غزل , zohrevand
این عین واقعیت ، من هر زمان بیکار باشم مثل پنجشنبه یا جمعه ها و یا هر تعطیلاتی که من رو از کار و درگیری شغلی دور کنه فکرم بسمت بیماری و علائمش حرکت میکنه. برای همینه که همه ی تعطیلاتم رو قبل از رسیدن تاریخ مورد نظر با سفر، گردش، مهمونی و یا حتی درسم پر میکنم بطوری که امدن و رفت تعطیلی رو متوجه نمی شم.fighting0030.gif
باران رحمت الهي هميشه مي بارد تقصير ماست كه كاسه هايمان را بر عكس گرفته ايم
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس , rose abi , edarzi , غزل , zohrevand
منکه از بس کارم پر استرسه همش دنبال این بودم كه چهارپنج سال دیگه از کارافتادگی بگیرمconfused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : sooorooosh , rose abi , همسر یک مشکوک به ام اس , zohrevand
وای بچه ها خوش بحالتون
من یک سالیه درسم تموم شده ولی کو کار؟
لیسانس نرم افزارم اونم با معدل 17/50 ولی خانه نشین
هیچ مشکلی هم با مریضی ندارما نه حرکتی نه بینایی ولی کار خوب پیدا نمیشه
اینم از عاقبت تحصیلات عالیهangry
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : rose abi , warrior , ارزو , همسر یک مشکوک به ام اس , zohrevand , roya-n
كوووووووووووووووووو كاررررررررررررررررررررررر اين همه تحصيلات اما كو كارررررررررررررررررررررررررررررررررsadsadsadsad
انسان هرگز حتي به مرگ هم تسليم نمي شود مگر زماني كه اراده اش ضعيف باشد(((اندوخته اي با ارزش تر از تندرستي نميشناسم)))
 تشکر شده توسط : rose abi , زهراجون , warrior , همسر یک مشکوک به ام اس , zohrevand
منم کاملا موافقم تحصیلات عالی و شغل مناسب حتما کیفیت زندگی مرتبط با سلامت رو بالا می بره . به نظر من هر دو این عوامل باید با هم باشن (لازم وملزوم همند)
اگر تحصیلات بالا بود و شغلی نبود اونوقت شاید وضع بدترم بشه ....
مسئولین محترم کسی هست که صدای تحصیلکرده های بیکارو بشنوه؟
 تشکر شده توسط : زهراجون , warrior , همسر یک مشکوک به ام اس , nahid , غزل , zohrevand
من که بیکارم لیسانسم ولی سرم رو گرم کار می کنم پروژه می گیرم کارای انجمن رو انجام میدم چند وقت هم هست افتادم تو خط گزارش نویسی و خبرنگاری و تهیه خبر و ... laughing3laughing3
امروز هم از بس خسته بودم از شدت خستگی افتادم تا 6 خوابیدم اصلا نفهمیدم کی شب شد confused
حتما که نباید سرکار دائمی باشید اینهمه کار واسه انجام دادن هست که آدم می تونه بهش مشغول باشه agreement2
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : warrior , همسر یک مشکوک به ام اس , زهراجون , غزل , zohrevand
بيشتر دانشجوهاي مملكت ما فكر ميكنن كه
تا مدركشونو گرفتن ميزارنشون سر دست و با حقوق ان چناني ميبرنشون سر كار
از اين خبرا نيست............!!!!!!!!!!!
به نظر من تو كشور ما بايد درس و دانشگاه تو حاشيه باشه ( با اين وضع و اوضاع)
يعني ادم بره دنبال يه كار ازاد پر رونق و حرفه اي و در كنارشم يه مدرك داشت باشه واسه محكم كاري.

تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس , غزل , zohrevand
منحرف کردین بحثو..............

آقا در کنار یه کار آزاد بعد بریم مدرک بگیریم؟confusedاونم واسه محکم کاری؟!!!!!!!!
ما میز و دفتر دستک نمیخوایم!چند شغله ها یه شغله بشن,پارتی بازی بره کنار(شایسته سالاری بشه)laughing3 و چند تا فاکتور دیگه که نمیشه گفت ,اونوقت بیکاری باقی نمیمونه!!!!!

به قول بچه ها یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت که ما فعلا به دومیش مبادرت ورزیدیمTongue

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس , nahid , zohrevand
در شرايط فعلي جامعه
و با دورانديشي هاي زياد icon_cry مسئولين
يا پارررررررررررررررررررتي
يا همين كه گفتم

تا دلت هم بخواد نمونه دارم كه هو يجورين

اگر هم شما نشستين كه يه فرجي بشه و بلكه اين مسائل بره كنار
حالا حالا ها بايد منتظر باشين.angel
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس , غزل

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان