امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطالعه اثر اضطراب و افسردگی در افراد مبتلا به MS در مقیاس بزرگ

این مطالعه بزرگ در انگلستان انجام شد تا به بررسی و تعیین اثر افسردگی و اضطراب در افراد مبتلا به MS بپردازد و تعیین کند که آیا اضطراب و افسردگی به مراحل بیماری مرتبط است و یا با عوامل جمعیت شناختی ارتباط دارد. در 4178 نفر از پاسخ دهندگان، میزان اضطراب و افسردگی بسیار بالا، بیش از نیمی از بیماران نمره بسیار پر اضطراب بودند.

زنان مبتلا به ام اس عود کننده و فروکش کننده مضطرب تر از مردان مبتلا به ام اس عود کننده و فروکش کننده و زنان با سایر زیرگروه MS بودند. بیماران با MS پیش رونده ثانویه از افسردگی رنج می بردند.

این مطالعه بزرگ نشان داده است که اضطراب و افسردگی در افراد مبتلا به MS بسیار شایع است و نشان می دهد که نیازهای بهداشت روان این افراد باید بهتر شناخته شود. این یافته ها از برنامه ریزی خدمات و پژوهش بیشتر برای ارائه بهترین مراقبت برای افراد مبتلا به MS جهت کمک به کاهش این شرایط ناتوان کننده پشتیبانی می کند.

Source: PLoS One. 2012;7(7):e41910. Epub 2012 Jul 30 & Pubmed PMID: 22860028 PMCID: PMC3408498 (08/08/12)

تشکر شده توسط : parastoo joon , Sina , شهرزاد , ساغر , paeazan , نازی ی , niloufar
من بین همه دوستان خودم کخ ام اسی هستن دقیقا این وضوع رو دیدم که همشون مضطرب هستن
و واقعا برای یه چیز کوچیک چقدر اضطراب میکشن که شاید واسه یکی دیگه اصلا قضیه مهمی نباشه

البته خود منم شدیدا این حساسیت رو دارم ... ولی تنها راهی که به نظرم رسیده اینه که از این محیط هایی که برام اضطراب داره تا جایی که میتونم دوری کنم ... یعنی کاری کنم که کلا اضطراب نباشه که حالا بعدا مجبور باشم کنترلش کنم ... ولی بعضی جاها رو هم نمیشه کلا گذاشت کنار ... باید یه جوری باهاش کنار بیای ... ولی خیلی مهمه که باهاش کنار بیای ... ما ایرانی ها به کنار اومدن عادت داریم
مطمئنا هر کدوم از ما که یه کم فکر کنه .. حتما متوجه میشه که کجاها و در چه محیط هایی مضطرب هست
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : شهرزاد , همسر یک مشکوک به ام اس , parastoo joon , ساغر , paeazan , نازی ی , niloufar
خوب یه کشوری مث انگلستان بیماراش مشکلی از لحاظ دارویی ندارن و فقط پول بیمه رو میدن و بیمه همه خرج و مخارج بیماراشو تقبل میکنه و یه بیمار خاص یه قرون خرج دوا درمونش نمیکنه.این اولین مشکلی هست که خیلی رو شونه خیلی از بیمارای ام اسی سنگینی میکنه.همین باعث ایجاد اضطراب میشه
الان بعضیا هستن چون خرجشون با دخلشون در نمیاد داروشونو قطع کردن!
یه بیمار ام اسی به انداره کافی درگیری با خودش داره که چه جور با بیماریش کنار بیاد
مسولان باید یه فکری کنن به حال جامعه بیمارای خاص با این وضعیت اقتصادی که رو شونه خیلی از خونوادها سنگینی میکنه
وگرنه استرس و اضطراب بیشتری دامنگیر بیمارای خاص میشه

تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس , sooorooosh
هرچی میکشیم از استرس و اضطرابهangry3
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تحولی بزرگ در درمان نابینایی nahid 1 3,265 2016/05/09, 08:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  موفقیت دانشمندان در جوان کردن موش‌های پیر مبتلا به ام‌اس chipchip 3 3,393 2013/11/12, 05:31 PM
آخرین ارسال: nazaninamiri70
  عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود محمود 43 30,094 2013/08/26, 02:48 PM
آخرین ارسال: sia
  گامی بزرگ در درمان بیماری MS نازلی 3 3,577 2013/06/08, 07:37 AM
آخرین ارسال: ostad2000
  تستوسترون به مردان مبتلا به ام‌اس کمک می‌کند kia 11 9,750 2013/02/03, 12:50 AM
آخرین ارسال: paeazan
  يافته هاي جديد ، بيماران مبتلا به ام اس را اميدوارتر کرده است hamdam 6 9,639 2012/12/12, 11:56 AM
آخرین ارسال: sargol
  موفقیت داروی آزمایشی برای بهبود حافظه در موش مبتلا به ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 7 5,323 2012/11/21, 09:14 AM
آخرین ارسال: joker
  امیدی تازه برای بیماران مبتلا به ام-اس mohammad.ali 22 13,682 2012/09/07, 11:32 AM
آخرین ارسال: arya
  کشف جدید: ناتوانی در موش مبتلا به ام اس با مولکول آلزایمر معکوس شد همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,203 2012/08/04, 10:25 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  ” ژنتیک افراد ” ، علت بی اثر بودن داروی تی.ان.اف در درمان بیماری ام hamdam 2 4,778 2012/07/21, 01:46 PM
آخرین ارسال: ورپریده

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان