امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شنا در بهبود علایم ام‌ اس موثر است
شنا در بهبود علایم ام‌ اس موثر است

سلامت نیوز : نایب رییس انجمن ام‌اس گفت: ورزش از جمله شنا و توانبخشی زیر نظر پزشك متخصص در بهبود علایم بیماری ام‌ اس موثر است.

دكتر محمدعلی صحراییان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در فصل گرما ممكن است علایم ام‌ اس تشدید شود بنابراین به مبتلایان به این بیماری توصیه می‌شود تا حد امكان از گرما پرهیز كنند. خستگی زودرس نیز یكی از مشكلات این بیماران است كه ممكن است با قرار گرفتن در معرض گرما شدت یابد.
وی درباره مبتلایان به ام‌ اس در ایران گفت: آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به این بیماری وجود ندارد. اما بر اساس آخرین آمار جمع‌آوری شده در سال 90، فقط در تهران 11 هزار نفر به ام‌ اس مبتلا هستند و به نظر می‌رسد كه 50 تا 60 هزار نفر در كل كشور به این بیماری دچار شده باشند.

سلامت نیوز ، تاريخ ارسال : 9خرداد1391
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : melody , zohrevand , min00 , parastoo joon , naz.gigili , shahrzad , Hasty , reihane
راست میگه دکتر به خدا....من هر وقت میرم شنا کلی حالی به حولی میشم....بخدا طول 4 یا پنج بار میرم....بعد رو میکنم به ام اس ای می خندم...................
منو جی جی با هم میریم.....هفتهای 3 مرتبه میرم....
این کامنتو گزاشتم که بگم دکتر راست میگه....
ادم درو غگوئی نیست....ShyShyShyShyShyShyShyShyShy
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : nahid , zohrevand , parastoo joon , Hasty
دوستای گل گلیا من هر بار میرم استخر وقتی از آب میام بیرون پاهام تا 5 دقیقه هنگهlaughing3یعنی نمیتونم راه برم
بعد از 5 دقیقه درست میشه
بار اول خیلی ترسیدم ولی وقتی دیدم خوب میشه اهمیت ندادم
شماها این رو تجربه نکردید؟؟؟؟
اره شنا خوبه ولی اینکه همش نگاهت بکنن و پچ پچ من خوشم نمیاد کلا با اینکه کمسینمیدونه ولی خوشم نمیاد دیگهنمیرم ولی تا چند ماه پیش برای تنوع میرفتم خیلی خوب بود ولی هی میگفتن چرا ورزش در اب هم میای دختر جوان چرا جکوزی نمیای چرا چرا و .... confused2

ازیتا جان اگه اینطوری بشی یعنی پاهاتگرفته همون اسپاسم باید از کم شروع کنی بعد زیاد شه شنا یا راه رفتن در اب امیدوارم بهتر شی میخوای یه مشاوره با دکترتهم داشته باشی بهتره icon_question
 تشکر شده توسط : Hasty , آزیتا
دوستان عزیز،
فیزیوتراپم مدام بهم رفتن به استخر و راه رفتن در آب رو توصیه میکنه،
ولی بعلت اینکه من با عصا و بسختی رو زمین راه میرم و کسی رو هم ندارم که در کنارم تو استخر کمکم کنه، بشدت از استخر رفتن میترسم
کافیه که در آب بیفتم و ولو بشم کف استخر، فکر نکنم براحتی بتونم خودمو جمع و جور کنم و بیام رو آب،
شما دوستان عزیز چه پیشنهادی دارید و آیا فکر میکنید چیزی مثل جلقیه نجات وجود داره که آدم بتونه بپوشه و بره تو آب؟
جلقیه نجات خیلی گت و گنده است و پوشیدنش تابلو میشه برای آدم،
چیز کوچکتری هم وجود داره مثل جلقیه نجات عمل کنه؟
ممنون از همفکریتون دوستان نازنینم و آرزوی سلامتی برای همه دارم
 تشکر شده توسط : Hasty
من چندباری رفتم ولی ترک کردم امروز دکترم تاکید کرد که برم فیزیوتراپمم خیلی تاکید کرد خیلی خوبه من از شنبه میرم مردم هرجوری میخوان نگاه کنن مگه ما برا اونا زندگی میکنیم
دوباره سیب بچین حوا.....
بگذار از اینجاهم بیرونمان کنند روزگاریست که شیطان فریاد میزند ادم پیدا کنید سجده خواهم کرد.....
 تشکر شده توسط : yas , Hasty , farda20032020
(2012/05/31, 10:28 PM)shahryar_eng نوشته است: دوستان عزیز،
فیزیوتراپم مدام بهم رفتن به استخر و راه رفتن در آب رو توصیه میکنه،
ولی بعلت اینکه من با عصا و بسختی رو زمین راه میرم و کسی رو هم ندارم که در کنارم تو استخر کمکم کنه، بشدت از استخر رفتن میترسم
کافیه که در آب بیفتم و ولو بشم کف استخر، فکر نکنم براحتی بتونم خودمو جمع و جور کنم و بیام رو آب،
شما دوستان عزیز چه پیشنهادی دارید و آیا فکر میکنید چیزی مثل جلقیه نجات وجود داره که آدم بتونه بپوشه و بره تو آب؟
جلقیه نجات خیلی گت و گنده است و پوشیدنش تابلو میشه برای آدم،
چیز کوچکتری هم وجود داره مثل جلقیه نجات عمل کنه؟
ممنون از همفکریتون دوستان نازنینم و آرزوی سلامتی برای همه دارم

خب شما باید برید ورزش در اب یا همون اب درمانی میدونید چطوریه یه کمربندی دور کشمتون میبندین چند دور و وقتی میرید توی اب اصلا روی ابید پاتون به زمین نمیخوره که راحت میرید توی سه متر و اونجا ورزش کنید با دستاتون حرکت کنید و پاهاتون رو تکون بدین به پشت بخوابید چون با وجود کمربند راحت شناور میشید جای ترسیم نیست و چشماتون رو ببندین و ریلکس باشید همین وجود اب توی روحیتون تاثیر میذاره حتما نباید کسی باشه کمکتون کنه
شما برید حتما ورزش در اب که خیلی هم موثره ایشالله موفق باشیدicon_question
 تشکر شده توسط : Hasty
من جدیدا از شنا میترسمconfusedconfused
همیشه میرفتم 60 عرض شنا میکردم ولی بار آخر ........HuhHuhHuhHuh
داشتم عرض 55میرفتم یه دفعه خسته شدم وسط آب داشتم غرق میشدم ولی باهر مکافاتی شده رسیدم
کنار استخرparty0048.gifparty0048.gifparty0048.gifparty0048.gifparty0048.gif
از اون موقع شنا نرفتمicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
دنیا از من که گذشت ولی بعد من مهربون تر باش
منم بعد از مدت ها دوباره شروع کردم
مثلا یه زمانی قهرمان شنا بودم
به نظرم خیلی خوبه شاید اوایلش بدن رو خسته کنه ولی کلا میتونه تاثیر خوبی داشته باشه
icon_question
عظمت واقعی در آن نیست كه هرگز زمین نخوریم ؛ بلكه در آن است كه هر بار سقوط كردیم، دوباره برخیزیم icon_question
 تشکر شده توسط : parastoo joon , Hasty , *fateme *
سلام.
منم هی میخوام برم استخر و هر بار که تصمیم میگیرم - چند نفری پیدا میشن که از بدی و کثیفی و اینکه فلانی رفته عفونت کرده بدنش و اون یکی رفته فلان شده میگن! منم دلم یه جوری میشه و نمی رم!
به نظرتون اگه واقعاً محیط استخر پر از ویروس و عفونت و اینا بشه برای ما مضراتش بیشتر نیست از حسناتش!
confused2
icon_cry
angel
خوشبختی بر سه ستون استوار است: فراموش کردن گذشته-غنیمت شمردن حال-امیدوار بودن به اینده
smiling
اللهم صل علی محمد و آل محمد
 تشکر شده توسط : parastoo joon , Hasty

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  موفقيت محققان رويان در درمان بيماري‌هاي استخواني، بهبود فلج مغزي mehdernet2 0 2,508 2013/01/13, 07:21 AM
آخرین ارسال: mehdernet2
  ورزش در کاهش میزان خستگی بیماران مبتلا به MS موثر است hamdam 0 2,164 2012/03/07, 01:35 PM
آخرین ارسال: hamdam
  نقش حمايت رواني در بهبود مبتلایان به ام اس nazaninn 10 6,739 2012/01/01, 03:33 AM
آخرین ارسال: yummy

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان