•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان)
(2015/06/17, 09:21 PM)طاهره. نوشته است:
(2015/06/17, 08:46 PM)helli نوشته است:
(2015/06/17, 07:04 PM)طاهره. نوشته است: ای بابا همسر منم میگه حق نداری روزه بگیریangry3
نمیدونم میخوام یواشکی بگیرم فقط اگه غش کردم به دادم برسیدlaughing3laughing3

پزشکتون چی میگه؟
پزشک من که گفت خوبه بگیرConfused همه دکتر دارن ما هم دکتر داریمlaughing3

دکترم گفت اگه ضعف میکنی نگیر
ولی اگه ایی که اون گفت فکر کنم فقط برا این بود که مدیون نشه

ممنونicon_question
اوهوم این دکترا تازگیا خیلی زرنگ شدن هیچ مسوولیتی رو به عهده نمی گیرن یکی نیس بگه این همه پول میگیری واسه چی؟

پ ن: خوبه یه ماه روزه مخصوص ام اسیا بذاریم توو دیماهangel
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , paradise , pariya1361
منم اولین بار که فهمیدم ام اس دارم بعد ماه رمضان بود بعد از افطار که میشد کف پاهام بی حس میشد اولش فکر میکردم به خاطر ضعف ولی بعد از ماه رمضان که دیدم بی حسی همچنان ادامه داره و از کف پاهام به زانو هام رسیده رفتم دکتر گفت روزه گرفتی که گفتم آره بعد بهم گفت از این به بعد روزه گرفتن و جاهای گرم رفتن و غیره که خودتون میدونید چه موارد دیگه ای هست برات ممنوع هستش .
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , javad6788 , pariya1361
(2015/06/17, 10:09 PM)helli نوشته است:
(2015/06/17, 09:21 PM)طاهره. نوشته است:
(2015/06/17, 08:46 PM)helli نوشته است:
(2015/06/17, 07:04 PM)طاهره. نوشته است: ای بابا همسر منم میگه حق نداری روزه بگیریangry3
نمیدونم میخوام یواشکی بگیرم فقط اگه غش کردم به دادم برسیدlaughing3laughing3

پزشکتون چی میگه؟
پزشک من که گفت خوبه بگیرConfused همه دکتر دارن ما هم دکتر داریمlaughing3

دکترم گفت اگه ضعف میکنی نگیر
ولی اگه ایی که اون گفت فکر کنم فقط برا این بود که مدیون نشه

ممنونicon_question
اوهوم این دکترا تازگیا خیلی زرنگ شدن هیچ مسوولیتی رو به عهده نمی گیرن یکی نیس بگه این همه پول میگیری واسه چی؟

پ ن: خوبه یه ماه روزه مخصوص ام اسیا بذاریم توو دیماهangel

شما از دکترها چه انتظاری دارین ؟ این موضوع به اعتقادات هم گره می خوره و اونا نمیدونن چی بگن . اونی که خیلی اعتقاد داره میگه اگه بگم نگیر نکنه گناهش بیفته گردن من ! اونی که اعتقاد نداره ، از دیگران میترسه که نکنه بیان بگن چرا گفتی نگیر !
اونی که شک داره ،میندازه گردن خودت و میگه اگه دیدی میتونی بگیر نمیتونی نگیر !
نظر دکترها متفاوته و نمیشه روش حساب کرد.
خودتون هم از نظر علمی بررسی کنین ببینین روزه چه اثری میذاره.
برای من این روشن شده که روزه گرفتن یک ماه در سال ، نظم ِخوردن و آشامیدن رو به هم میزنه ، از طرفی برای ام اس تعادل و نظم خیلی مهمه و نباید بدنمون دچار عدم تعادل بشه ، همینجوریشم سلول های عصبیمون برعکسن ، دیگه نظم و تعادلمونم خودمون به هم بزنیم ، دیگه چه شود !
علاوه بر این خیلی از مبتلایان درجاتی از میگرن رو دارن ، که با گرسنگی و تشنگی و بی نظمی غذایی تشدید میشه.
به نظر من مبتلایان به جای روزه گرفتن میتونن کارهای خیر زیادی به نفع نیازمندان انجام بدن که هم هم خدا ازشون راضی باشه و هم خودشون و هم نیازمندان. این کار ارزشش خیلی بیشتر از کاریه که با شک و تردید همراه باشه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , hyd69hyd , helli , javad6788 , laleh , pariya1361
ناهید جان من از یه پزشک انتظار دارم که منافع بیمارش براش در اولویت باشه و وقتی ازش در مورد ضرر روزه داری می پرسم طوری با قطعیت نگه که خوبه؛ که انگار فایده داره و یکی از مراحل درمان بیماریمه که حتما باید انجام شه!!!angel فکر نکنم انتظار زیادی باشه چون در غیر این صورت سوگندنامه ی بقراط نیاز به تجدید نظر اساسی دارهwink2
 تشکر شده توسط : nahid , pariya1361
سلام.
من امروزو روزه گرفتم و فعلا سردرد بدی گرفتم.
از دفتر یکی از مراجع پرسیدم، جواب دادند که با احتمال ضرر یا تشدید بیماری روزه واجب نیست.دقت کنید توی سوال لفظ احتمال رو آوردم.اگه احتمال ضرر هم میدید روزه نگیرید خدا راضی تره.
 تشکر شده توسط : nahid , helli , pariya1361
(2015/06/14, 09:34 AM)helli نوشته است:
نقل قول: دکتر محمدعلی صحراییان در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: تاری دید و کاهش طول اندام ها از جمله علایم تشدید ام اس است، البته به بیماران توصیه می شود که پیش از روزه داری به پزشک متخصص مغز و اعصاب خود مراجعه کنند، چرا که با توجه به شناخت از شرایط جسمی و روحی بیمار خود به او توصیه هایی می کند.

کاهش طول اندام ها دیگه چیه؟ نکنه همینه که بعضی وقتا احساس ناخوشایندی توو دست یا پا داریم؟confused2

سلام
همونطور که میدونیم یکی از عوارض ام اس انقباض عضلات و ماهیچه هاست . برای همین توصیه میشه که ورزشهایی مثل یوگا ، که باعث تقویت ماهیچه ها هم هست رو حتما دنبال کنیم ، وقتی عضله ای مدام در انقباض باشه و تحریکش نکنیم که دوباره فعال بشه ، کم کم با گذشت ز مان کوتاه میشه
 تشکر شده توسط : nahid , helli , pariya1361
من تو این 11 سالی که ام اس دارم اتفاق خاصی برام نیافته، یه بار خیلی قبلنا از دکترم پرسیدم می تونم روزه بگیرم گفتن نـــــه
دو سال پیش خواستم چند روز، روزه بگیرم داشتم میمردم، یعنی سرم داشت منفجر می شد از اون به بعد توبه کردم
 تشکر شده توسط : helli , laleh , pariya1361
خب حالا اگه روزه ی شکمی برامون اشکال داره می تونیم روزه ی سایر اندام ها ازجمله زبان رو بگیریم و کمتر غیبت کنیمSmile (16)

(2015/06/18, 02:44 PM)آزاده صفایی نوشته است:
نقل قول: دکتر محمدعلی صحراییان در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: تاری دید و کاهش طول اندام ها از جمله علایم تشدید ام اس است، البته به بیماران توصیه می شود که پیش از روزه داری به پزشک متخصص مغز و اعصاب خود مراجعه کنند، چرا که با توجه به شناخت از شرایط جسمی و روحی بیمار خود به او توصیه هایی می کند.

کاهش طول اندام ها دیگه چیه؟ نکنه همینه که بعضی وقتا احساس ناخوشایندی توو دست یا پا داریم؟confused2

سلام
همونطور که میدونیم یکی از عوارض ام اس انقباض عضلات و ماهیچه هاست . برای همین توصیه میشه که ورزشهایی مثل یوگا ، که باعث تقویت ماهیچه ها هم هست رو حتما دنبال کنیم ، وقتی عضله ای مدام در انقباض باشه و تحریکش نکنیم که دوباره فعال بشه ، کم کم با گذشت ز مان کوتاه میشه
[/quote]

ممنون آزاده جانicon_question
 تشکر شده توسط : nahid , آنا , Parla , pariya1361
سلام دوستان حال شما،من امروز روزه گرفتم البته با اجازه دکترم و اصلا مشکلی نداشتم و خدا رو شکر تا موقع اذان مشکلی برام پیش نیومد و طاقت اوردم تازه با اینکه سحری ام بیدار نشدم نه گرسنه ام شد و نه تشنه ام.
من خدا را در نگاه آنانی دیدم که، خود نیاز محبت بودند، ولی بازهم محبت می کردند…
 تشکر شده توسط : silent , pariya1361
مژگان تو انسانی یا فرشته؟؟؟
من که سحری هم خوردم ولی مردم angry3angry3angry3
به سختی و سرگیجه و لرمیت خودمورسوندم تا افطار
اوووووووف sad2sad2
laughing3
می خندم .چون مشکلات تموم نمیشن.بلکه از شکلی به شکل دیگر خودشون رو نشون میدن.خداهست!
 تشکر شده توسط : hamed_24 , pariya1361

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • ...
  • 16
  • بعدی