•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان)
وااااای من پارسال روزه گرفتم و درست بعد ماه رمضان بیماریم بعد از 9 سال فعال شد و بینایی یه چشمم را از دست دادم!!!
گرسنگی واسه ماها خیلی بده
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : vahideh. , سها , Exhautless , hamed_24 , سمیرا67 , elham 66 , عروس , pariya1361
خب عارضم خدمتون که : من میگرن دارم از بچگی و هر وقت گرسنه موندم دچار حمله میگرنی شدم و راهی بیمارستان
الانم که یه سال و اندیه ام اس دار شدم ، با سینووکس میگرنم تشدید شده و عمراااا نمی تونم گرسنه و تشنه بمونم اونم 17 ساعت !
تازه دکترم میگه شماها چیزی به اسم تحمل کردن نباید داشته باشین!
تحمل گرسنگی، تشنگی، خستگی ، فشارهای مختلف و ...confused2
این روزای سختو که بگذرونم، میزنم رو شونه خدا و میگم :
جنبه رو حال کردی ؟!!
 تشکر شده توسط : paeeze , نازلی , Exhautless , سمیرا67 , elham 66 , helli , pariya1361
سلام به همگی تو متن از دکتر صحرایی گفته افرادی که ام اس خفیف دارند می تونند روزه بگیرند میشه بهم بگید ام اس خفیف یعنی چی؟؟ آیا منظور علائم کلینیکی بیماره یا وضعیت پلاک ها؟؟
چون من علیرغم اندازه ی پلاکهام علامت خاصی در شرایط عادی ندارم دکترم هم گفت روزه نگیرم دلیلشم گردش آب در کلیه هام به خاطر مصرف دارو بود اما برای خودم قانع کننده نبود آخه قبل از اینکه دلیلشو بگه با حالت ناخوشایندی بهم گفت روزه.نگیر. به خاطر همین احساس کردم اگه اینجا مطرح کنم بهتر باشه.
سال قبل از روز سوم ماه رمضون بیمارستان برای پالس تراپی رفته بودم و بعد از اون هم به خاطر مصرف قرص جز در روز آخر یا 23 رمضون روزه نگرفتم که دو سه ساعت به افطار بی حال و بی حس شدم حالا نمی دونم امسال رو روزه بگیرم یا نه چون بنظرم این بی حالی برای همه هست فقط نگرانیم راجع به تاثیر روزه روی پلاکها و اثرات کلی شه نه بی حالی
حقیقت داری و مبهم شدی در سرنوشتم
تو را یک روز پیدا می کنم اما خودم را...
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , elham 66 , pariya1361
سلام
من دو سال اول که مبتلا شده بودم روزه گرفتم و بعد از ماه رمضان پلاک هام فعال شد بعد دکترم دنبال دلیل این حالت بودن تا اینکه ازم پرسیدن روزه که نمیگیری من گفتم میگیرم و گفتن دبگه نگیر چون گرسنگی تشنگی برایه بیماریت خوب نیس و منم دیگه نگرفتم
هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهند
(شکرsmiling)
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , paeeze , pariya1361
از وقتی به سن تکلیف رسیدم همه ی روزه هامو می گرفتم بدون هیچ مشکلی خدا رو شکر
ولی از وقتی ام اس گرفتم دکتر گفت نباید روزه بگیری

الان شاید در طول روز زیاد غذا نخورم شاید یه وعده غذای کامل بخورم
ولی اگه بذارم خیلی گرسنه بشم سر دردهای وحشتناکی میاد سراغم که هیچ کاری نمیتونم انجام بدم فقط هم با قرص مسکن خوردن خوب میشن
یعنی اگه به این مرحله از سر درد برسم حتی غذا خوردن هم دیگه خوبش نمیکنه فقط باید مسکن قوی بخورم
هر چند که دوست داشتم میتونستم روزه بگیرم
ولی بازم خدا رو شکر ....
چترها را باید بست
زیر باران باید رفت
فکر را خاطره را زیر باران باید برد
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , elham 66 , یاسی , hyd69hyd , paeeze , helli , طاهره. , همراز , محمد ارجمند پور , 111reza , pariya1361
سه سال رجب وشعبان ورمضان پشت سرهم روزه میگرفتمmenmenmen از بعد ام اس هم میگیرم ولی نه کامل دوروز میگیرم دوروز نمیگیرم ولی بابام امسال تحریمم کرده به همراه تهدید چماق روی میزAngelAngelشاید امسال به خودم استراحت بدم فقط آخرشو بگیرمwink2wink2wink2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : یاسی , Reza_N , طاهره. , همراز , pariya1361
ای بابا همسر منم میگه حق نداری روزه بگیریangry3
نمیدونم میخوام یواشکی بگیرم فقط اگه غش کردم به دادم برسیدlaughing3laughing3
 تشکر شده توسط : همراز , pariya1361
(2015/06/17, 07:04 PM)طاهره. نوشته است: ای بابا همسر منم میگه حق نداری روزه بگیریangry3

پزشکتون چی میگه؟
پزشک من که گفت خوبه بگیرConfused همه دکتر دارن ما هم دکتر داریمlaughing3
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : همراز , عروس , pariya1361
(2015/06/17, 08:46 PM)helli نوشته است:
(2015/06/17, 07:04 PM)طاهره. نوشته است: ای بابا همسر منم میگه حق نداری روزه بگیریangry3

پزشکتون چی میگه؟
پزشک من که گفت خوبه بگیرConfused همه دکتر دارن ما هم دکتر داریمlaughing3

دکترم گفت اگه ضعف میکنی نگیر
ولی اگه ایی که اون گفت فکر کنم فقط برا این بود که مدیون نشه
 تشکر شده توسط : helli , pariya1361
من 5ساله ام اس دارم نمیتونم روزه بگیرم چون از سال اول دکتر تغذیم دکتر صالحی بهم گفت اضطراب و استرس تحمل گرسنگی و تشنگی برات خوب نیست بهتره نگیری...
به دوستانم توصیه میکنم ریسک نکنن ماها توجیه شرعی داریم و به لطف خدا تو این سفره رحمت شریکیم مهم نیتمونه..
میدانی تنهایی کجایش درد دارد؟؟؟
""انکارش""
 تشکر شده توسط : helli , kohedard , سمیرا67 , javad6788 , pariya1361

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • ...