• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رابطه ی ام اس و چپ دستی
بنظر شما بین بیماری ام اس و چپ دستی رابطه ی خاصی وجود دارد؟

به این آمار توصیفی و ضمنی توجه کنید.
بین 3 تا 5 در صد مردم جهان چپ دست هستند.
طبق آمار ثبت شده:
از هر 12 مبتلا به بیماری ام اس 1 نفر چپ دست است. یعنی حدود 8.3 درصد از مبتلایان به ام اس چپ دست هستند!!!

3 تا 5 درصد کجا و 8.3 درصد کجا؟
لطفا اگر چپ دست هستید یا اطلاعات خاصی در این زمینه دارید اطلاع رسانی کنید.
Open Your Heart, I'm Coming Home
 تشکر شده توسط : zenith , parastoo joon , maedeh , blue sky , احسيني , sargol , nead , liliyam , hadisss
icon_cryicon_cry

من چپ دست هستم
اما تابحال راجع به این موضوع چیزی نشنیدمconfused2
تمام "امن يجيب" های دلم را
گره زده ام به کلماتت
و روانــہ ی آسمان کرده ام
من مطمئنم
خدا تو را براي دلم نگــہ می دارد...
 تشکر شده توسط : Pooya.N
شادی خانم
این موضوع مطرح نشد که نگران بشین
ولی تقریبا آمار میگه حقیقته
باز هم اگر از بچه های چپ دست کسی رو میشناسید تو این سایت بگین حتمن به این تاپیک سر بزنن.
ممنون
agreement2
 تشکر شده توسط : احسيني
من راست دستم ولی چپ پا هستمagreement2
خدای من هرگز نگویمت دست من بگیر
عمریست گرفته ای مبادا رها کنی
 تشکر شده توسط : Pooya.N , zenith , مریم۷۲ , mehdi.j
من هم چپی هستمwink2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : Pooya.N , liliyam
(2012/03/26, 12:03 PM)فرناز نوشته است: من هم چپی هستمwink2

icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
تمام "امن يجيب" های دلم را
گره زده ام به کلماتت
و روانــہ ی آسمان کرده ام
من مطمئنم
خدا تو را براي دلم نگــہ می دارد...
سلام
بنظر من منظور شما از ایجاد این تاپیک و معرفی افراد چپ دست مشخص نیست .
طبق آماری که اعلام کردید ارتباطی بین ام اس و چپ دستی وجود نداره ، درصد بسیار پایینی از افرادی که به ام اس مبتلا می شن ، چپ دست هستند و بر عکس من فکر میکنم اسم این تاپیک می تونست ارتباط ام اس و راست دستی هم باشه .
در ضمن شرایطی که در ام اس نقش دارن و باعث تشدید اون می شن مانند فشارهای عصبی ، آلودگی هوا و استرس هستند که همه ما در زمان قرار گرفتن در اون شرایط متوجه افزایش علائم بیماریمون شدیم . البته من منکر دلایل اثبات نشده دیگه نیستم ، ولی یه تحقیق باید با ادله و پشتوانه محکم تری باشه تا نتیجه گیری اون واقعی تر باشه .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : naz.gigili , Pooya.N , ارزو , شهرزاد , havaars , parisa2011 , fatima , liliyam , leili-asmaneh
حامد جان
ممنون از اظهار نظرت
دقت کنین
این آماره
از یک جامعه نرمال 5 درصد چپ دست هستن. از یک جامعه مبتلا به ام اس 8 درصد چپ دست هستن. این یه انحراف معیار بزرگ داره. شما به عنوان راست دستها در هر دو جامعه فراوانید. وقتی چپ دستی از یک عارضه ی مثبت مغزی ناشی میشه، پس میتونه ربط داشته باشه. در جامعه راست دستها این موضوع قابل بررسی نیست چون فراوانیش خیلی زیاده. این تاپیک هدفش بررسی بود نه معرفی دوستان چپ دست. هر چند دوستان دارن اینجا خودشون رو معرفی میکنن.

در ضمن
حامد جان، من استاد آمارم. همیشه نقاط خارج نمودار اسکاتر دات پلات منظور نظر تحقیق هست نه نقاط متخلخل داخلی. پس چپ دستها باید بررسی بشن، نه راست دستها.
از نظر آماری این تاپیک مشکل نداره. اگر کلا به مذاقتون خوش نمیاد و موضوعش جذبتون نمیکنه امر کنید ببندمش.
 تشکر شده توسط : hamed
منم چپ دستمagreement2
و خيلي باهاش حال ميكنم
خوشحال ميشم اگه رابطه اي وجود داشته باشه منم ازش مطلع بشم
پویا جان ما همه خواهان کمک به شناخت روشهای شناسایی ام اس هستیم .
خوبه که شما دوست داری نتیجه گیری از این موضوع بکنی و بدون که من به شخصه آماده ام برای رسیدن به نتیجه مطلوب به شما کمک کنم .
از شما که استاد آمار و یه فرد مطلع در زمینه فعالیت های آماری هستی انتظار بیشتری می ره ، حداقل اطلاعاتی مرتبط با نوع فعالیتتون برای مخاطب عام (بنده) که هیچ اطلاعی از این فرآیند نداره بدی .
باز هم تکرار می کنم هدف من ممانعت از ایجاد این تاپیک نیست ، فقط باید توضیحی از هدفتون و نتیجه ای که قصد دارید از این آمار گیری بگیرید رو بیان می کردید تا سمت و سوی این تاپیک مشخص باشه .

در ضمن من هم چپ دست هستم .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : Pooya.N , liliyam , leili-asmaneh

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان