•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • 17
  • ...
  • 23
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس
ما و جامعه افتاديم توى يه سيكل معيوب.
ما نميگيم ام اس داريم و ام اس چى هست چون اونا اطلاعات لازم رو ندارن و بد برداشت ميكنن.
اونا اطلاعات لازم رو ندارن و بد برداشت ميكنن چون ما نميگيم ام اس داريم و ام اس چى هست !
 تشکر شده توسط : طاهره. , Parla , paeeze
جالب اینجاس که وقتی کسی درباره ام اص صحبت میکنه جوری با اعتماد به نفس حرف میزنه که همه را قانع میکنه

همین امروز سر کلاس دانشگاه از شرایط والوده بودن اب و هوا حرف کشیده شد بیماری ام اص که یکی ا ز دانشجویان فرهیخته شروع به اظهار نظز کرد با این مضامین که بیماری ام اص از ایدز بدتره و واگیر داره
و منم شروع کردم به جواب دادن که اخرش مجبور شدم سر کلاس بگم که ام اص دارم
وبعد استادم با یک نگاه ترحم امیزی یعنی خواست که به من روحیه بده
پیش از آن‌که با خبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود
ای دریغ و حسرت همیشگی
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!

تشکر شده توسط : اميدوار , ساسان , paeeze , 0MID , silent
دیدجامعه ومخصوصا افرادقدیمی خیلی بدمیدونن ودرک درستی ازداروها ندارن وراههای کنترلش یسری افراد درزمان بی دارویی بیماری روجاانداختن وچهره بدی دادن اینکه ادم سعی میکنه مخفی کنهBlush

واسه من یه نفرپیام داد واسه حمایت ازبیماران ام اس مبلغ 400تومان به فلان کدارسال کنید
جواب دادم مگه بیمارای ام اس گداهستن? confused2
وکلی بحث که نه فلانی رو دیدم حالش بدبوده
ونیازبه کمک داشته واینقدرحرف زدم که اخرتسلیم شدوگف کاش منم ام اس داشتمAngel
 تشکر شده توسط : اميدوار , ساسان , 0MID
من خودم با اینکه تو راه رفتن مقداری مشکل دارم و مشخصه ی بیماری دارم هر کی ازم میپرسه چرا میلنگی میگم تصادف کردم و پام شکسته و پلاتین تو پام هست.
انقد اسم ام اس بد در رفته که آدم میترسه بگه ام اس دارم.اگه راه رفتنم مشکلی نداشت حتی نمیزاشتم خوانواده و آشناهام بفهمن ام اس دارم.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
 تشکر شده توسط : mj.ny-luise , اميدوار , Parla , 0MID
ولی به نظر من اشتباه می کنین
ام اس تازه داره جا میفته
یکی دو سال آینده همه مردم میشناسنش
همین الانم من به کسی میگم نمیگه آخی...
اتفاقا برعکس باید بگید تا کلا همه بشناسنش و بدونن که همچین چیزی نیست...
زمان مادر من ناشناخته بود که خواهر بزرگ خودم نمیذاشت بچش با لیوان مامانم آب بخورهangry3
الان که دیگه اکثرا میدونن
 تشکر شده توسط : اميدوار , ساسان , paeeze , leili-asmaneh , 0MID , silent
اینجا حرفای تلخی هست اما خوبیش اینه که هممون مثل همیم.
من بخاطر دید منفی و نادرست مردم و حس ترحمی که متنفرم ازش از همه مخفی میکنم.تا جایی که بشه هم به کسی نمیگم.اما اشتباه میکنم. نازنین درست میگه .باید بگیم که جامعه دید کاملتر و بهتری پیدا کنه
 تشکر شده توسط : اميدوار , 0MID
خوب چرا با وجود آمار بالاتر ام اس توی اصفهان و تهران بازم اینجور فکر میکنن مردمش ؟ چرا در بعضی خانواده ها که مبتلا به ام دارن و با ام اس آشنا هستن ، خودشونم در مورد ام اس فکر درستی ندارن ؟ چرا اون عده که ام اسشون رو پنهان نکردن ، بازم دوست و آشناهاشون دید درستی پیدا نکردن ؟
اینا باعث میشه تردید کنیم تو گفتنش .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : Parla , Exhautless , paeeze , 0MID
(2015/05/21, 12:15 PM)nahid نوشته است: خوب چرا با وجود آمار بالاتر ام اس توی اصفهان و تهران بازم اینجور فکر میکنن مردمش ؟ چرا در بعضی خانواده ها که مبتلا به ام دارن و با ام اس آشنا هستن ، خودشونم در مورد ام اس فکر درستی ندارن ؟ چرا اون عده که ام اسشون رو پنهان نکردن ، بازم دوست و آشناهاشون دید درستی پیدا نکردن ؟
اینا باعث میشه تردید کنیم تو گفتنش .

دقیقاااااااا
من حتی نظر قبلیمو پاک کردم چون فایده نداره و فقط رو اعصابه، این وسط کسی که لایه منگنه قرار میگیره فردیه که ام اس داره حالا چه بگه چه نگه، در هر صورت باید یه سری هزینه روحی پرداخت کنه، حالا هر کسی میاد بنا به شرایط خودش تصمیم میگیره که بگه یا نگه.
من در 80 درصد مواردی که گفتم از گفتن بیماریم پشیمووون شدم!
تو ارسال قبلیم نوشته بودم که به استادم گفتم و واکنشش" خنده " بود و گفت میخوای کلا امتحان نگیریم که استرس بهت وارد نشه
من چی میگم اون چی میفهمه!Dodgyبه هیچ وجه انتظار ترحم ندارم ولی خندیدن و این جواب نامعقول تا مدتها باعث اذیت میشه و این هزینه ایه که باید برای گفتنش بپردازیم.
مردم فقط و فقط به نفع و ضرر خودشون فکر میکنن!Sleepy
برام مهم نیست کی چی فکر میکنه ولی با این حال بار ها شده تو جمعی که صحبت از ام اس شده و گفتن بدبخت داره میمیره جوابشونو خیلی علمی دادم هرچند که از قیافشون معلوم بود متوجه نشدن ....Dodgy

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : Exhautless , nahid , 0MID , silent , paradise
ولي من برام مهم نيست هر كي بپرسه مي گم يه جورايي مي خوام ببينن كه با همه مشكلاتش هنوز سر پام جالبه كه تا وقتي مي فهمن تو هم ام اس داري شجاع مي شن و مي گن منم بچه خواهرم داره يا دخترخالم يا... در هر صورت يكي رو دارن مثل ما
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : Reza_N , nahid , 0MID , melodi
(2014/11/12, 07:24 PM)سمیرا67 نوشته است: هر کسی از ذن خود شد یار من ... از درون من نجست اسرار من
هرکسی هر چی تو ذهنشه به زبون میاره اصلا فکر نمیکنن با اطلاع نداری حرف نزنconfusedconfusedیکی میگه همون بیماری روانیDodgyDodgyیکی میگه خانم ms بیماری خونیicon_cryicon_cryجدیدا یکی آمپولمو دید میگه دخترم اینو میزنی برا نازاییconfused0006.gif
والا من موندم چی بگمrolleye0012.gifrolleye0012.gifrolleye0012.gif
خدای من icon_cryicon_cryنازایی؟؟؟
ام اس؟؟؟HuhHuhHuh

(2014/11/01, 06:03 PM)movahedi نوشته است: درصدی از مردم ازمن می پرسند آیا بیماری شما م به دیگران سرایت میکند..!!
از من فاصعله میگیرند.... اطلا رسانی نشده یا مردم مطالعه یا از رسانه دورند؟؟

خیلی اطلاعات مردم کمه واقعا آدم یه جاهایی دلش میخواد سرشو بکوبه به دیوار من توی 16 سالگی دچار کهیر شده بودم دقیقا همین جوری مثل شما دوستام ازم فاصله میگرفتند مبادا بهشون سرایت کنه ....اینهمه مردم درس میخونند اینهمه تحصیلکرده داریم مثلا ........ولی بازم سطح اطلاعات مردم درحد صفره
laughing3
می خندم .چون مشکلات تموم نمیشن.بلکه از شکلی به شکل دیگر خودشون رو نشون میدن.خداهست!

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • 17
  • ...
  • 23
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 9,263 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,739 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 82,704 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 204,872 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 52,217 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 96,535 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
  افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش) MAHDI 135 86,257 2017/07/14, 11:31 AM
آخرین ارسال: yas8866
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 127,515 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,169 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,435 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان