•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 11
  • 12
  • 13(current)
  • 14
  • 15
  • ...
  • 23
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس
حالا درک کنن مثلا ... به حاله ما چه فرقی داره ... بیخیال همه ...
 تشکر شده توسط : hyd69hyd , شهریار
من که تصمیم گرفتم که اصلا درباره بیماریم با هیجکس صحبت نکنم.به سه علت
1.خیلی ها فکر میکنند واگیر داره
2-خیلیها اونقدر بهت ترحم میکنند که واقعا اعتماد به نفستو از دست میدی و خودتو همیشه محتاج دیگرون میبینی
3-خیلیهااااااا دوست دارن پدرتا در بیارن(حالا چرا .نمیدونم)
پیش از آن‌که با خبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود
ای دریغ و حسرت همیشگی
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!

تشکر شده توسط : movahedi , Parla , helli , habibe
تقریبا 80 درصد مردم هنوز فکر میکنن که ام اس مساوی با ناتوانیهangry3 این دید جامعه نسبت به بیماری که قابل کنترله ،خیلی بده،شاید یکی از علتهاش خودمون باشیم....
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : movahedi , mj.ny-luise , helli
تازگیا سرماخورده بودم بسیار مقاومت می کردم که دکتر نرم تا اینکه امروز مجبور شدم برم، خانوم دکتر که می خواست دارو بنویسه دفترچه بیمه رو ورقی انداخت و گفت شما واسه چی بیمار آقای دکتر نیکانفر هستین؟ گفتم ام اس دارم
برگشته میگه حتمن آوونکس می زنین؟ گفتن نه(یکی نیست بگه چشم که داری می تونی لیست داروها اونجا ببینی:60: مگه همه بیمارای ام اس قراره آوونکس بزنن) میگه حتمن تو راه رفتن مشکل دارین؟ می گم نه من 10 سال ام اس دارم خدا رو شکر هیچ مشکلی ندارم(کم مونده بود بگم مگه چشات کوره نمی بینی چطور راه میرم)
البته دکترهای دیگه ای رو هم زیارت کردم که خیلی بدتر از ایشون بودنDodgy
در آخر از خدا می خوام همه رو به راه راست هدایت کنه تو جامعه ای که دکتر عمومیش این شکلیه وای به حال مردم عادی البته دید هیچ کدوم به نظرم اهمیتی نداره، مهم دید خودمون نسبت به خودمونه
 تشکر شده توسط : movahedi , mj.ny-luise , helli , paeeze , اميدوار , habibe , 0MID , silent
من که به جزهمسر وبچه هام وبرادرم بهکسی نگفتم چون نمی خوام برام ترحم کنند sadsadsad .آخه مگه رو پیشونیم نوشته (ام اس ) خوب ندونند چیزی که عوض نمیشه بعضی فکر میکنند ام اس ینعی مرگ ولی ننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننه من با اینکه هشت ساله ام اس دارم مثل 15 سال پیش فعالیت دارم و هیچ هم از پا نیفتادم .icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinدوستی داشتم که چند ماه بود نامزد کرده بود ولی وقتی بعد از نامزدی مریض شد طلاقش داد این انصافه ..............................angry3

خستگی را تو به خاطر مسپار که افق نزدیک است...
و خدایی بیدار که تو را می بیند...
و به عشق تو، همه حادثه ها می چیند...
که تو یادش افتی... Huh

تشکر شده توسط : movahedi , mj.ny-luise , 0MID , silent
(2014/11/12, 05:01 PM)habibe نوشته است: من که به جزهمسر وبچه هام وبرادرم بهکسی نگفتم چون نمی خوام برام ترحم کنند sadsadsad .آخه مگه رو پیشونیم نوشته (ام اس ) خوب ندونند چیزی که عوض نمیشه بعضی فکر میکنند ام اس ینعی مرگ ولی ننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننه من با اینکه هشت ساله ام اس دارم مثل 15 سال پیش فعالیت دارم و هیچ هم از پا نیفتادم .icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinدوستی داشتم که چند ماه بود نامزد کرده بود ولی وقتی بعد از نامزدی مریض شد طلاقش داد این انصافه ..............................angry3
اگر شما اندازه نيمي از بيماري منو داشتين.......جهت كه خوبه! تادم رودخان هم نمي رفتين........

من كمتر مشگل از جامعه دارم
اگر تو محيط خانواده منو درك كنند نصف مشگلام حل.......love51love51love51love51
هر کسی از ذن خود شد یار من ... از درون من نجست اسرار من
هرکسی هر چی تو ذهنشه به زبون میاره اصلا فکر نمیکنن با اطلاع نداری حرف نزنconfusedconfusedیکی میگه همون بیماری روانیDodgyDodgyیکی میگه خانم ms بیماری خونیicon_cryicon_cryجدیدا یکی آمپولمو دید میگه دخترم اینو میزنی برا نازاییconfused0006.gif
والا من موندم چی بگمrolleye0012.gifrolleye0012.gifrolleye0012.gif
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : helli , paeeze , mj.ny-luise , 0MID , fariba 68 , silent
خانواده دوستان اگه.........درك كنندHuh
ما زاييده همان.......كه دور برمان ميگذرد
وقتی صدا و سیما فیلم میسازه با همکاری انجمن ام اس
طلا ومس icon_questionangry3
دیگه بهتر از این نمیشه
وقتی بیماری ام اس جوری نشون داده میشه که همه مرضای یک بیمار تا اخر عمرشو یک دفعه(کلشو یک جا) تو قاب تلویزیون میزارن بهتر از این نمیشه
چشمش مشکل پیدا میکنه راه نمیتونه بره ...تو بیمارستان میخوابه (که من خودم تا حالا نخوابیدم) در عرض یک هفته.. اینه ام اس مورد تایید انجمن و صدا و سیما..!
اطلاعات فیلم ساز در حد قبل سال 1990 بوده ..
من فقط اسم ام اس اومد نگاه کردم
نه وقتی که افراد خانواده بودند!
البته با کاراکتر هایی که داشت کسی که مشکل نداشت مطمئنا نمیدید!جای شکرش باقیست

عزت زیاد سرافراز باشید!
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : helli , 0MID
چند وقت پیش یکی از دوستان که میدونست
گفت خیلی برات دعا میکنم نگرانتم
گفتم نگران نباش خدا بزرگه
مطمئنم زود خوب میشم
این یه امتحان بود برام که دیدم به زندگی عوض بشه
گفت تو از اینده و ویلچر نمیترسی
......
اون موقع دلم میخواست یه ویلچر داشتم میکردم تو حلقش angry
در ج گفتم
من و تو الان داریم از خیابون رد میشیم
ماشین میزنه بهت تو قطع نخاع میشی
و ویلچر نشین
بعد اون موقع میگی کاش ام اس داشتم

agreement2
ﻟﺤﻈﻪ ﺑﺮﺁﻭﺭﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎ ...
ﺍﯾﻦ ﻭﻋﺪﻩ ﺣﻖ ﺍﺳﺖ !
ﺩﻋﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺟﺎﺑﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ !
ﭼﻮﻥ ﺗﻮ ﻣﻮﺭﺩ ﻟﻄﻒ ﻣﻦ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯼ ،
ﻭ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻣﯽ ﺷﻨﺎﺳﻢ ...
 تشکر شده توسط : زهرا93 , 0MID , mstoday , .nazanin , zohrevand , narsis2

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 11
  • 12
  • 13(current)
  • 14
  • 15
  • ...
  • 23
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 9,360 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,954 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 83,187 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 205,520 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 52,444 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 96,819 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
  افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش) MAHDI 135 87,119 2017/07/14, 11:31 AM
آخرین ارسال: yas8866
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 128,096 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,181 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,514 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست