امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترس ازپله
سلام بچه ها.امیدوارم خوب خوب باشین.
یه سوال داشتم.من یک سالی میشه از بالا و پایین رفتن از پله میترسم البته پله های زیاد.به دکترم مراجعه کردم میگه داری به خودت تلقین میکنی مشکلی نداری نترس اگه افتادی اونوقت یه فکری میکنیم.خیلی رنجم میده مجبورم همیشه دست بغل دستیمو بگیرم.
میخوام بدونم تا بحال کسی از این مشکلا نداشته؟لطفا کمکم کنید اگه تجربه ای دارید
 تشکر شده توسط : رامنا , امین , parastoo joon , نازی ی , niloufar , neda.n
دوست عزیز دکترتون درست میگه هر موقع خوردی زمین اونموقع باید یه فکری کرد!!
منم توی پایین اومدن از پله ها مشکل دارم... نمی تونم سرمو بیارم پایین و پله ها رو نگاه کنم...
اما فکر نمیکنم این مشکل به ام اس مربوط باشه شاید یه مشکل و ضعیفی چشم باشه!
 تشکر شده توسط : visko
(2013/07/31, 12:54 PM)visko نوشته است: سلام بچه ها.امیدوارم خوب خوب باشین.
یه سوال داشتم.من یک سالی میشه از بالا و پایین رفتن از پله میترسم البته پله های زیاد.به دکترم مراجعه کردم میگه داری به خودت تلقین میکنی مشکلی نداری نترس اگه افتادی اونوقت یه فکری میکنیم.خیلی رنجم میده مجبورم همیشه دست بغل دستیمو بگیرم.

عزیزم توی راه رفتن روی سطح صاف هم مشکلی داری؟ منظورم اینه که کلا مشکل تعادلی هم داری؟ یا پلاک توی مخچه واینها؟ سرگیجه؟ مشکلات بینایی؟
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : نازی ی , visko
من دو ماهه که اینطور شدم.اینجوری نبودم.مثلا تو مترو میرم کنار نرده ها اگه پله برقی نباشهconfused2 یا تو خونه دستمو میگیرم به دیوار.البته پایین پامم نگاه میکنم.همین امروزم یه پالس کورتون تموم شدangry2 البته وقتی پایین پامو نگاه میکنم اگه دوتایی ببینم یا تار ، یه چشمو میبندم!! راه در رو خوبیه!با ی چشم بهتر میبینم ترسمم کمتر میشه agreement2
 تشکر شده توسط : visko , رامنا , zenith
دوست عزیز.این مشکل(ترس از بالا وپایین رفتن از پله)مربوط به عدم تعادل شماست و دقیقا مربوط به ام اسه.اون دکتری هم که گفته هروقت خوردی زمین یه فکری واست میکنیم یا خیلی بیسواده یا بینهایت بیشعوره.به این فکرنمیکنه که ممکنه شمااز پله بیفتی وضربه مغزی بشی!واقعا واسه این آدمایی که اسم خودشونو دکتر گذاشتن متاسفم.
 تشکر شده توسط : امین , نازی ی , melody , visko
من هم باmoon light جان موافقم عدم تعادل یکی از عوارض ms است مهم نیست چه جوری رو بگیری
معصومانه به قطرات باران بنگر,چون مظلومیت دلت را فریاد میزند
 تشکر شده توسط : نازی ی , امین , visko
بنظرم دکتر بی سوادت رو از پله ها پرت کن پایینangry این اتفاق توی خیلی از ام اسی ها شایعه و البته به نظرت وقتی اینجوری عدم تعادل داری استفاده از داروی گیاهی به نظرت کافیه؟
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : امین , ehsan 10054 , برگ 7

سلام
من این تجربه رو داشتم تا جایی که تقریبا رفتن به خونه کسایی رو که خونشون پله داشت رو ترک کرده بودم یا اگه مجبور به رفتن بودم باید کسی کمکم می کرد و بین راه هم یه کم منشستم ولی با کار درمانی و ورزش روزانه در خونه خدا رو شکر الان خوبم.

(2013/07/31, 12:54 PM)visko نوشته است: سلام بچه ها.امیدوارم خوب خوب باشین.
 تشکر شده توسط : visko , رامنا , نازی ی
متاسفانه باتشخیص اشتباه دکترم وعوارضی که برایم باقی مانده هنوز با بلندی وپله مشکل دارم.دربالا رفتن از پله ها بایدتکیه گاهی داشته باشم.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : visko , رامنا
منم این حالت رو دارم بعضی وقتها بهتر میشم باز دوباره بر می گرده من به دکتر عظیمی که گفتم بهم گفتن که متاسفانه این حالت و باید خودت باهاش کنار بیای چون این بخاطر ام اسه و کاریش نمیشه کرد و همیشه هم باهات میمونه منم اینطوری نبودم پارسال که پدرم فوت کرد یکدفعه اینطوری شدم مثلا دیروز خیلی خوب بودم طوری که کلی ذوق کردم همه پله ها رو تا پایین دویدم همسرم هم کلی دعوام کردsmiling
ولی تو اینجور مواقع حتما به یکی بگین دستتونو بگیره موقع پایین اومدن نرده هارم حتما بگیرین حالا من رو پله برقی بیشتر اینجوری میشم حتی مواقعی که رو پله عادی خوبم با پله برقی مشکل دارم
 تشکر شده توسط : رامنا , visko , نازی ی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست