امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با ایجاد محیطی آرام از استرس بیماران مبتلا به ام.اس بکاهیم
بیماران مبتلا به ام.اس نیازمند حمایت روانی و همه جانبه از سوی اطرافیان و اجتماع خود هستند، زیرا حمایت عاطفی و روانی از بیمار دچار ام.اس در بهبود علائم و بیماری بسیار مؤثر است.
در سال های اخیر؛ در اکثر جوامع دنیا، بیماری ام.اس یکی از شایع ترین بیماری های سیستم عصبی مرکزی در افراد است که شیوع آن در همه ی سنین و فارغ از جنسیت اشخاص دیده می شود، اما بیش تر در میان زنان و جوانان شایع است.
دکتر محسن مقدم؛ متخصص درمان بیماری های مغز و اعصاب، در گفت و گو با آژانس خبری روز(دی نا)؛ دلیل اصلی بروز این بیماری و ابتلای افراد به آن را تاکنون نامشخص خواند و گفت: علائم این بیماری که به صورتی بالینی قابل شناسایی است، احساس ضعف در عضلات فرد، تاری دید و نداشتن دید کامل و احساس بی رمقی و ناتوانی است.

وی در ادامه اظهار کرد: متخصصان و پژوهشگران عوامل ژنتیکی را از زمره ی دلایل ابتلای فرد به ام. اس می دانند و نیز فیزیوتراپی های مداوم و ورزش دائمی نقشی بسزا در کاهش علائم بروز بیماری ام.اس دارند.

دکتر مقدم ذکر این نکته را ضروری دانست که در کودکان ابتلا به ام.اس بسیار نادر است و همچنین بعد از گذر افراد از سن 50 سالگی احتمال بروز بیماری کاهش می یابد.

متخصص بیماری های مغز و اعصاب تأکید کرد: استرس ها، اختلالات روانی، معضلات جسمی و محیطی افراد فاکتورهای مؤثر در تشدید بیماری و علائم آن هستند و شهروندان با احساس ناراحتی و بروز مشکل باید با انجام ام. آر. آی و مراجعه به پزشک به تشخیص بیماری در جهت درمان و تلاش برای کاهش میزان بیماری کمک کنند.

وی تصریح کرد: بهره گیری از اعمال توان بخشی و درمان هایی که به صورت فیزیکی مانند ورزش و تحریکات جسمی از سوی متخصصین تجویز می گردد، باید به صورت منظم انجام پذیرد و نباید از نظر دور داشت که علت اصلی تشدید کننده ی این بیماری و در مراحل اولیه عوامل آن، مشکلات روانی و محیطی است و با ایجاد محیطی آرام، مطمئن و امن برای بیمار می توان از استرس ها و نگرانی های او کاست و تا جایی که بتوان علائم وی را بهبود بخشید.

دکتر مقدم در پایان تأکید کرد: بیماران مبتلا به ام.اس نیازمند حمایت روانی و همه جانبه از سوی اطرافیان و اجتماع خود هستند، زیرا حمایت عاطفی و روانی از بیمار دچار ام.اس در بهبود علائم و بیماری بسیار مؤثر است.
منبع : دی نا-از ام اس لینک

تشکر شده توسط : shahrzad , Sina , Mahdieh , نازلی
aztabجان سلام وتشكر بخاطر مطالب علمي كه ارسال ميكني ولي خودت بگو تواين دنياي استرس ميشه بدون استرس زندگي كرد مخصوصا ما كه كلا حساسيم زود همه چيز بهمون استرس وارد ميكنه confused
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
(2011/03/08, 01:50 PM)مهديه نوشته است: aztabجان سلام وتشكر بخاطر مطالب علمي كه ارسال ميكني ولي خودت بگو تواين دنياي استرس ميشه بدون استرس زندگي كرد مخصوصا ما كه كلا حساسيم زود همه چيز بهمون استرس وارد ميكنه confused
سلام مهدیه خانم.قربونت برم چرا نتونی درسته قبول دارم یه کمی البته فقط یه کمی
آره دیگه یه کمی سخته ولی بازم میتوان راحت زندگی کرد به شرطی که خودت مثل من شرایطو سخت نکنید دنیا که فقط پول نیست راستی امروز هوای تبریز بارونی بود یه بارون مشدی اومد واقعا خدا را شکر خیلی عالی بود گفتم بمونم خونه یه کمی استراحت کنم که از انجمن زنگ زدن برای چهار شنبه سوری دوره هم جمع شویم بد نبود با دوستان جدیدی آشنا شدیم خیلی خوش گذشت جای همه بچه های ام اس سنتر را خالی کردم برو با شرایط بد هم حال کنExclamation

تشکر شده توسط : fireboud
من مدتی پیش کارهام بدجور گره خورده بود و خیلی استرس داشتم .یه روز تعطیل با دوستم به کوه رفتیم.باور کنید پیچ اول کوه رو که رد کردیم تمام اون فشارهای عصبی رو فراموش کردم و حتی شل شدن عضلات صورتم رو حس کردم .تا اونجا که میتونید و با برنامه ریزی سعی کنید یه وقتی رو در روزهای تعطیل خارج از شهر و سرو صدای اون بگذرونید.BlushBlushBlush
بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
من با اینکه در محیط خونه هستم در آرامش ولی استرس بیکاری و آینده دارم کلا خوابم کمه خیلی سعی میکنم بخوابم ولی نمیشه همون قبل هم اینطور بودم خوابم کم بود با اینکه ام اس اصلا برام هیچی نیست ولی مشکل بیکاریم اذیتم میکنه نمیدونم شایدم صلاح نیست توانشو ندارم برم سرکار صبرشو و ........ rolleyes
(2011/03/12, 11:58 AM)yas نوشته است: من با اینکه در محیط خونه هستم در آرامش ولی استرس بیکاری و آینده دارم کلا خوابم کمه خیلی سعی میکنم بخوابم ولی نمیشه همون قبل هم اینطور بودم خوابم کم بود با اینکه ام اس اصلا برام هیچی نیست ولی مشکل بیکاریم اذیتم میکنه نمیدونم شایدم صلاح نیست توانشو ندارم برم سرکار صبرشو و ........ rolleyes
اما من جایی کار می کنم که استرسش زیاده، بوی سیگار واقعا اذیتم میکنه شبا گاهی اوقات از شدت خستگی نمی تونم شام بخورم.. منم موندم بیکاریو تحمل کنم یا محیط کار این شکلیو؟؟؟یعنی دقیقا هر چی برام بده، اینجا وجود داره

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  توصیه های ایمنی برای بیماران مبتلا به ام.اس maya 25 28,771 2016/09/10, 10:00 AM
آخرین ارسال: niloofary
  اطلاعاتی در مورد مشکلات بینایی در بیماران ام.اس aztab 14 11,796 2016/02/23, 10:29 PM
آخرین ارسال: sweetbasil
  شرط و شروط سفرهای نوروزی بیماران خاص hamdam 1 2,485 2013/03/19, 10:48 AM
آخرین ارسال: sargol
  تصویرسلولهای عصبی بیماران ام اس sargol 4 3,730 2013/01/01, 12:17 PM
  بیشتر بیماران ام اس نوع عود کننده و بهبود یابنده هستند najva 16 15,280 2012/12/17, 06:13 PM
  حرفهایی با بیماران تازه تشخیص nahid 0 2,593 2012/11/28, 04:21 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروي ( آلبوترول ) مخصوص بیماری آسم ، بر بيماران مبتلا به ام اس تاثی aztab 2 3,572 2010/09/15, 07:03 PM
آخرین ارسال: zaynab
  آتروفی مغز ، عامل ایجاد افسردگی در بیماران مولتیپل اسکلروزیس aztab 0 5,142 2010/07/08, 05:25 PM
آخرین ارسال: aztab
  پایان نامه:نارسائی مغزی مزمن وریدی در بیماران ام اس mohammad.ali 0 3,478 2010/07/06, 10:27 AM
آخرین ارسال: mohammad.ali
  MS چگونه در کار بدن اخلال ایجاد می کند ؟ Majid 4 4,647 2010/01/07, 10:11 PM
آخرین ارسال: sara

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان