•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 300
  • 301
  • 302(current)
  • 303
  • 304
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
ازدواج برا ما ام اسی ها تعریف نشده
هیچوقت به کسى که بهت اعتماد داره، دروغ نگو

هیچوقت به کسى که بهت دروغ میگه، اعتماد نکن . . .
 تشکر شده توسط : movahedi , Arezu Esmaeili , سورنا
تازه دیروز توی شبکه سلامت دکتر قهاری که خودشون مبتلا به ام اس و ویلچری هستن و متخصص مغزواعصابن هستن میگفت
بیماران ام سای به خاطر بیماری و مشکلات روحی که براشون پیش میاد بیشتر نیاز به ازدواج دارن ولی چون توی جامعه ما حتی ازدواج برای ادمهای سالم استرس زاد هست و این جوانان که با این بیماری هزار چهره در گیرن خب بیشتر استرس دارن و باید طرف مقابل ادم خاصی باشه و باید خانوادش بپذیرن که عروس یا دامادشون این بیماری رو دارن و باید بپذیرن
و اگه قراره جواب منفی بشنون بخاطر بیماریشون همون بهترکه اول خواستگاری بشنون تا اینکه وارد زندگی بشن
بهرحال راست میگفت
یعنی اینکه یا بیخیال بشید یا انتخاب بهترین بکنید چون ما خودمون بهترین هستیم که خدا ما رو برای این بیماری و مشکلاتش انتخاب کرده
و بعدشم دکتر علایی برنامه داشتن که در مورد شغل میگفتن و میگفتن اگه قراره با مطرح کردن این بیماری کارتون رو از دست بدید همون بهتر که اگر بیماریتون مشخص نیست در محل کار مطرح نشه
راست میگه خب بهرحال مردم ما هرچی فرهنگ سازی کنید بالاخره .................

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : saeid , razie , movahedi , visko , nazii , AlirezaS , Arezu Esmaeili , امین , سورنا , kiana
icon_questionدر باره ازدواج... سی دی یا دی وی دی یاسایت
دکتر هلاکویی ودکتر فرنودی مطالعه ای
داشته باشینlove51love51
 تشکر شده توسط : Arezu Esmaeili , سورنا
واسم خیلی عجیبه ارسالارو میخوندم بعضی از بچه ها ام اس و از همسراشون مخفی کردنangry3ریسک خیلی بزرگیه
 تشکر شده توسط : Arezu Esmaeili , سورنا , kiana , liliyam
اخه چطور ممکنه مخفی کرده باشن ؟ نمیشه که . من توی تمام خانواده فقط شوهرهم میدونه حتی به خانواده خودم هم نگفتم
یه سوال دارم کسی که ام اس داره میتونه بچه دار بشه یا نه ؟
 تشکر شده توسط : Arezu Esmaeili , سورنا
Heart 
(2013/07/09, 07:50 AM)eleana نوشته است: اخه چطور ممکنه مخفی کرده باشن ؟ نمیشه که . من توی تمام خانواده فقط شوهرهم میدونه حتی به خانواده خودم هم نگفتم
یه سوال دارم کسی که ام اس داره میتونه بچه دار بشه یا نه ؟
سلاااااااااام
در مورد سوالتون....هیچ مشکلی برای بچه دار شدن ام اسی ها وجود نداره
من خودم هنوز ازدواج نکردم ولی برای رفع ابهام ها در جلسه خواستگاری در این مورد با پزشکم مشورت کردم . ایشون گفتند:اگر یک ms با یک فرد سالم ازدواج کنه احتمال اینکه بچش ms بگیر 2تا5% که این درصد در دوتافرد سالم هم همینه...ولی اگر دوفردmsی باهم ازدواج کنن احتمال اینکه بچشون msبگیره تا30% میشه که این در صدها از آزمایش ژنتیک بدست اومده
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم
خدای من هرگز نگویمت دست من بگیر
عمریست گرفته ای مبادا رها کنی
 تشکر شده توسط : paeazan , mary909 , یه غریبه , FBF , AlirezaS , Arezu Esmaeili , paeeze , سورنا , kiana
پس اگه با یه کسی که ام اس نداره ازدواج کنیم بهتره evilgrin0039.gif
دردهایت را دورت نچین تا دیوار شود .......
زیر پایت بگذار تا پله شود .....
 تشکر شده توسط : mehdisalimi , Arezu Esmaeili , سورنا
پنهان کردن نداره که اما من فکر میکنم که ازدواج با کسی که ام اس داره خیلی بهتره چون بیشتر درک میکنه
خدایا تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم
یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده
 تشکر شده توسط : nahal , hadisss , mehdisalimi , فاطمه جون , Arezu Esmaeili , سورنا , kiana
دید آدم های سالم با ما فرق داره. من خودم خاطرم هست وقتی که هنوز ام اس نداشتم. یک همدرد ام اسی به یکی از برنامه های تلویزیونی زنگ زد و از دکتر سوال می پرسید. خود بیمار هم پزشک عمومی بود و خانمش هم همراهش پشت خط بود. خیلی تعجب کردم که چطور یک خانم سالم با یک ام اسی ازدواج کرده!!!!!!!!!!!! آخه هیچی از ام اس نمی دونستم فقط از اسمشم وحشت داشتم. برای منم پیش اومده که خواستگار با شنیدن اسم ام اس فرار رو برقرار ترجیح داده، ولی میتونم اونا رو درک کنم. انتظار ندارم یک فرد معمولی من رو با وجود ام اس قبول کنه. فقط آدمای پخته و درد کشیده می تونن ما رو درک کنند.
 تشکر شده توسط : سورنا , kiana
با مریم گلی موافقم تازه اگه تو خونه خودشون ام اس بگیری میگن از خونه بابات آوردی ......
در مورد بچه چرا مشکل هست مطالعات نشون داده بعد از بچه دار شدن شرایط بدتر میشه یعنی حملات زیاده
ما باید با ام اسی ازدواج کنیمwoman
یادت را از من نگیر،بگذار من هم مثل سهراب بگویم:دلخوشی ها کم نیست!!!Angel
 تشکر شده توسط : سورنا , nazanin200312 , atiye

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 300
  • 301
  • 302(current)
  • 303
  • 304
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,224 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,804 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,505 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 94,191 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,116 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
4 مهمان