•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 184
  • 185
  • 186(current)
  • 187
  • 188
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
دوستان ازدواج و عشق وقتی اومد سراغتون و یقه تون و گرفت و برد ام اسی غیر ام اسی نداره یه هو میبینید خونه نشستید و 8تابچه دورو برتون و نمیدونید چطور شد و همسر این شخص شدید تا بخودتون بیایید کار از کار گذشتهconfused
حتما رو این موضوع کلیک نکنید که شریک ام اسی میخوایید یا سالمangry2
فقط به معیارهاتون فکر کنید هرکسی با معیارهای شما متناسب بود شما با اون ازدواج میکنید نه اینکه اونیکه میاد کیه و سالمه یا بیمار؟angry2
اگه هم کسی واقعا تصمیم به تشکیل زندگی داره و شریک مناسبی پیدا نمیکنه میتونه اره اینجا بیان کنه شرایط و معیارش و اگه خدا بخواد شریک مناسب پیدا کنه چون بهرحال دوتا ام اسی هم باشن باز فرقی نمیکنه هرکدوم معیارهایی دارنagreement2
البته به نظر من ازدواج دوتا فردی که ام اس دارن کار مناسبی نیست چون زن و شوهر یار روزهای بد و خوب هم هستن و سنگ صبور و محرم راز هم میتونن کمک هم باشن اما اگه هر دو بیمار باشن خدای نکرده اگه برا هر دوشون مشکلی پیش بیاد چقدر عذاب میکشن که نمیتونن به درد هم بخورن و کمک حال هم باشن و باید منت یه شخص ثالث و هم بکشنangry2
البته من بدبین نیست و فردا هم یه روز دیگه است شاید همین فردا داروی قطعیش بیاد اما ما نمیتونیم سر زندگیمون رو شاید و احتمال ریسک کنیم بهتره هر دو جنبه مثبت و منفی قضیه رو در نظر داشته باشیمagreement2
بهر حال با هرکس...امیدوارم زندگی های خوبی تشکیل بدیمlove51
شرمنده که قسمت ازدواج فقط 4نفریم که مشاوره ازدواج باز کردیم دیگه از دیدن ما حالتون بهم نخوره Tongue
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : چکاوک , nazii , fatima , شهرزاد
به نظر من ازدواج هم به بیمار و سالم بودن طرف مهم نیست مهم توقعاته confused2مهم تفاهمهlove28
اما این روزا چیزی که مردا رو از ازدواج فراری میده مهریه های سنگین هست که این روزا با گرونی سکه مهریه اجرا گذاشتن خیلی مد شده
خوب ما میام اینجا یه حساب کتاب ساده میکنیم مثلا یه جون 25 ساله که تازه سر کار رفته و ماهی 500 تومن درآمد داره میره خواستگاری حالا بمونه چقدر خرج شروع زندگی و مراسم عقد و عروسی تالار و این صحبتاس بعدش دیگه مثلا 500 سکه هم مهریه بزنه چجوری میتونه همچین چیزی رو پرداخت کنه؟
بعضی وقتا ما هم شبیه همیم

یه سری چیزامون

ولی نه همه چیمون...
 تشکر شده توسط : ارزو
چه وقت می توان ازدواج پایداری کرد ؟؟؟

دانایی را پرسیدند: چه وقت برای ازدواج پایدار مناسب است؟ دانا گفت: زمانی که شخص توانا شود!!!
پرسیدند: توانا از لحاظ مالی؟ جواب داد: نه!
گفتند: توانا از لحاظ جسمی؟ گفت: نه!
پرسیدند: توانا از لحاظ فکری؟ ... جواب داد: نه!
پرسیدند: خود بگو که مارا در این امر دیگر چیزی نیست!
دانا گفت: زمانی یک شخص می تواند ازدواج پایدار نماید که اگر تا دیروز نانی را به تنهایی میخورده,امروز بتواند آن را با دیگری نصف نماید بدون آنکه اندکی از این مسئله ناراحت گردد !!!

با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

تشکر شده توسط : استاکس نت , ارزو , Ali 324 , gilane , fatima , nazii
(2012/03/21, 07:47 PM)پروانه نوشته است: سلامicon_question
فاطیما خانوم باید عرض کنم بنظر من یه ام اس خواسته هاش از شریک زندگیش کمی متفاوته agreement2
یه ام اسی شریکی میخواد که فروتن و از خود گذشتگی داشته باشه صبر و تحملش نسبت به دیگران کمی بیشتر باشه نه بخاطر عشق بلکه ذاتا فردی باشه که بتونه پشتوانه خوبی باشه چون یه ام اسی احتیاج به کسی داره که خیالش اسوده باشه و ارامش داشته باشه وشریک زندگیش همه جوره حمایتش کنه چون شاید همسزش به هیچکسی نگفته باشه و محرمش شریکشه پس اون همسر باید جای همه رو براش پر کنه تا خلا عاطفی نداشته باشه ما برا زندگی بیشتر از هرچیز ارامش و محبت میخواییم اگه فردی عصبی و پرخاشگر و حساس شریک ما بشه با اینکه مهر سلامتی روشه ممکنه ما رو ازار بده و ارامش ما رو سلب کنه مخصوصا درباره خانومها باید بگم ما زنها معمولا تو زندگی سعی میکنیم مردمون و به ارامش و کنترل خودش دعوت کنیم اما ام اسی ها احتیاج دارن طرفشون قادر به کنترل خودش باشه بهرحال انتخاب ما دقت میخواد و یه شریک که به درمان ما کمک کنه تا ما اظطراب و نگرانی نداشته باشیم این چیز زیادی نیست اما برا ما مهمهicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
ممنون

سلام پروانه جان
هیچ آدم عاقلی دوس نداره با یه آدم عصبی پرخاشگر ازدواج کنه!!! همه دوس دارن همسرشون آروم و آراوشبخش باشه و بهش محبت واقعی داشته باشه و وقتی به هر دلیل ناراحت و عصبی بشه، همسرش آرومش کنه
پس هیچ تفاوتی بین خواسته ی ام اسی ها با غیر ام اسی ها نیس!wink2
ارزش تو به اندازه آن چیزی است که به آن دل می بندی
پس مواظب باش که به کمتر از بی نهایت عشق ، دلبسته نشوی...
(2012/03/23, 04:50 PM)fatima نوشته است: سلام پروانه جان
هیچ آدم عاقلی دوس نداره با یه آدم عصبی پرخاشگر ازدواج کنه!!! همه دوس دارن همسرشون آروم و آراوشبخش باشه و بهش محبت واقعی داشته باشه و وقتی به هر دلیل ناراحت و عصبی بشه، همسرش آرومش کنه
پس هیچ تفاوتی بین خواسته ی ام اسی ها با غیر ام اسی ها نیس!wink2
سلام عزیزم اما من باز سر اعتقاد خودم هستم میگم بین خواسته های ما فرق هستش دلیلش و میگمagreement2
درسته که کسی تو خواستگاری نمیگه عصبی ام و حساسم و غیرهangry2
اما اگه مدتی بهش دقت کنی خیلی زود میفهمی چون اگه کسی باشه که فشار عصبی بهت بیاره بارفتار و اخلاقش چطور میتونی زندگی خوب و خیال راحت داشته باشی مثلا ببینی به دارایی مرد حسادت میکنه و غر میزنه...یا یه تصادف بکنه و بددهنی کنه و عصبیت کنه یا ادمی باشه که از مهمون خوشش نیاد و کوچیکت کنه یا بعد یه رفت و امدغر بزنه و خیلی چیزهای دیگه..
من تو خانواده خودم میبینم مثلا خواهرم خیلی حساسه و زود بهش برمیخوره و شروع به گله میکنه وقتی رفتار کسی به چشم من نمیاد و اون با توجهش منو هم حساس میکنه باعث رنجش خاطر منم میشه یا داداشم عصبی و بعضی رفتارهاش منو هم عصبی میکنه در حالیکه شایدبرا یکی دیگه اینطور نباشه محیط و رفتار اطرافیانمون وقتی رو ما تاثیرش بیشتره پس باید درباره شریک زندگیمون که قراره یه عمر باهم باشیم بیشتر به خصوصیات اخلاقیش توجه کنیم چون شریک زندگی ادم پی هر کسی هر چی باشه تو دنیای دو نفری خودمونی تمتم ذاتش و رو خواهد کرد.
ببخشید از حرفم ناراحت نشید مبارزه نیست اما نظر من اینهicon_question
دوستان عزیز اولین کسی که بعد ام اس گرفتنم بهم ابراز علاقه میکرد بعد از شنیدن ام اس من در رفت sad2
همه حسن و جمالم و نادیده گرفت و فقط بیماریم و برجسته دید angry2
البته خیلی امرام بود که گفت مشکل از خودشه.wink2
به امیددر رونده بعدیagreement2
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : nazii
(2012/03/24, 12:35 AM)پروانه نوشته است: icon_question
دوستان عزیز اولین کسی که بعد ام اس گرفتنم بهم ابراز علاقه میکرد بعد از شنیدن ام اس من در رفت sad2
همه حسن و جمالم و نادیده گرفت و فقط بیماریم و برجسته دید angry2
البته خیلی امرام بود که گفت مشکل از خودشه.wink2
به امیددر رونده بعدیagreement2

پروانه جون این اعتقاده منه که کسی که با مریضیت در رفت همون بهتر که رفت وگرنه تو مشکلاتی که خیلی بهش احتیاج داشتی میرفت

این نظره منهlove28
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : پروانه , TootFarangi , Ahoura
(2012/03/24, 12:44 AM)شهرزاد نوشته است: پروانه جون این اعتقاده منه که کسی که با مریضیت در رفت همون بهتر که رفت وگرنه تو مشکلاتی که خیلی بهش احتیاج داشتی میرفت

این نظره منهlove28
پروانه جان من هم با شهرزادجان موافقم کسی که رفتنی است همین بهترکه حالا رفت وتنهات گذاشت.
انشالله اون کسی که ماندنی است به زودی میادicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : پروانه , شهرزاد
قربون نظرت برم منم باهات موافقمagreement2
البته من نه ازش متنفر میشم نه ناله و نفرینش میکنم نه ناامید میشم بهش حق میدم قبلا بارها و بارها تو نوشته هام گفتم و بازم میگم اون شخص هم برای خودش ارزوها و امیدها داره شاید تو زندگیش سختی کشیده و ارزوش زندگی و شریک اینده اش هستش شاید خودش و بهتر میشناسه و میدونه تحمل دیدن زجر شریک زندگیش و نداره به هر حال اون هم حق انتخاب داره امیدوارم تو زندگیش موفق بشه و یه شریک خوب داشته باشه من خوشحال میشدم همسفر زندگیش باشم و حالا که نشد براش بهترین ها رو ارزو میکنم سهم من پیش خدا محفوظه برام ثابت شده که همه چی با صبر و امید و تلاش درست میشهagreement2
منتظر تسلیت دوستان هستم عشق و علاقه ام بصورت جنین بود که فوت کرد نتونستیم نگه اش داریم و بزرگش کنیمsad2
بابا من ناامید بشم خدا به داد بقیه برسهconfused
ازش ممنونم باعث شد سال جدید و خوب شروع کنم شاید ماموریتش همین بود تو روزهای تلخی که اولین عیدی بود که خواهرم نبود باعث ارامشم بشه تا این روزها بگزره ازش ممنونمicon_question

اهنگ جدید..دوستان هم نوایی کنن:
یارم چه غریبانه .
رفت از همین خانه
هم سوخته شمع او
هم سوخته پروانهlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : nazii , شهرزاد
پروانه جان شاید اون بهترین کار رو انجام داده و در مسیری که برای گذشتن ازآن آمادگی لازم رو نداشته وارد نشده.این هم خودش بالاترین مرتبه شجاعته
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

من اگه ام اس هم نداشتم ازدواج نمی کردم مگه بی کارم آدم واسه خودش دردسر درست نمی کنه
اگر خدا آرزویی را در دلت انداخت بدان توان رسیدن به آن را در تو دیده است

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 184
  • 185
  • 186(current)
  • 187
  • 188
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,180 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,731 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,416 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 93,778 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,112 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان