•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 176
  • 177
  • 178(current)
  • 179
  • 180
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
براى آنكه از خاطرات مجردى لذت ببرى ، ازدواج كن. agreement2
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : بنده خدا , سپیده قاصدک , ارزو , mehdi488 , پروانه , ساغر , احمدرضا , ثریا , fatima , arezooo82
مهسا جان ممنون از سخنان زیبا و دل الگیزت و چقدر خوبه که نگاهمون به قضایا و شرایط پیش اومده انقدر مثبت باشه.
ولی حواسمون باشه که بیماری خودمون رو گردن خدا نیاندازیم و بی دلیل خودمون رو بی گناه جلوه ندهیم. پس چه کسی بود غصه می خورد،حرص میخورد و خودخوری می کرد و... ان شالله با تغییر نگرشمون به زندگی، بیماری ام اس و همه بیماریها انسان رو رها کند و باز هم از تعابیر زیباتون ممنون.
 تشکر شده توسط : mehdi488
بچه ها دکتر صحراییان که اصلا تلفن رو جواب نمی ده تازه اون موبایلم که همش خاموشه راه دیگه ای نیست من خیلی دوست دارم برم پیششونsad
سلام بچه ها من یه مدت نبودم امتحانای دانشگام بود همه خوبین؟
چه خبرا؟
اوضاع خوبه؟؟؟
اوضاع عالیه همه دارن ازدواج میکنن اینجاsmiling
چندتایی هم عروسی رفتیم تو این مدتicon_biggrin
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : ارزو
(2012/03/03, 05:02 PM)Prime نوشته است: همه ی ادم ها حق زندگی دارند و حق انتخاب!

چه سرطانیش چه صرع و چه دیابت!

همون طور که شما نمی دونی که صرع و دیابت ابدا ارثی نیستند و به بچه ی طرف انتقال پیدا نمی کنه!
نباید انتظار داشته باشید همه در مورد ام اس اطلاعات کافی داشته باشن.

باید سعی کنیم با آرامش زمینه ی اطلاع رسانی رو فراهم کنیم.
سلام دوست عزیز
دیابت یک بیماری کاملا ارثیه!
هرچند من بدون هیچ پیشینه ی ارثی دیابت گرفتم! اما 99 درصد موارد دیابت ارثیه!
البته در مورد صرع چیز زیادی نمی دونم.
ارزش تو به اندازه آن چیزی است که به آن دل می بندی
پس مواظب باش که به کمتر از بی نهایت عشق ، دلبسته نشوی...
(2012/03/05, 03:42 PM)fatima نوشته است: سلام دوست عزیز
دیابت یک بیماری کاملا ارثیه!
هرچند من بدون هیچ پیشینه ی ارثی دیابت گرفتم! اما 99 درصد موارد دیابت ارثیه!
البته در مورد صرع چیز زیادی نمی دونم.

البته بحث به ديابت ربطي نداره اما چون يكي از دوستان خوب قديميم ديابت داشت اينو بگم كه ما دو نوع اصلي ديابت داريم. نوع اول نوع كه 15- 10درصد كل موارد دیابت را تشكیل می ‌دهد، تولید انسولین از پانكراس متوقف می ‌شود. به همین دلیل افراد مبتلا به این نوع دیابت باید از بدو تشخیص، انسولین مورد نیاز بدن را به صورت تزریقات روزانه تأمین كنند. و نوع دوم دیابت نوع 2 بیشتر در بالغین بالای 30 سال و چاق دیده می ‌شود که 90- 85 درصد كل موارد دیابت را شامل می گردد و انسولین تولید شده از پانكراس در این افراد به خوبی عمل نمی ‌كند.به این نوع دیابت، "دیابت غیر وابسته به انسولین" یا "دیابت بزرگسالان" نیز می گویند.
طبق آمار 80 درصد ابتلا به ديابت نوع دو ارثي است و زمينه ارثي نقش مهمي در اين نوع بازي مي كنه.

اما... نكته اين وسط يه چيز ديگه است. هر انساني مي تونه با شرايطي كه داخلش هست كنار بياد. اين يه قدرتي هست كه خدا در وجود ما آدما گذاشته. براي همين همه ادما مي تونن با رعايت شرايطي يه زندگي خوبي براي خودشون داشته باشن حالا چه با ام اس چه ديابت چه سرطان چه ...... مهم اينه كه ما اگه عضوي از بيرون يه مجموعه هستيم بدون دونستن اطلاع قضاوت نكنيم و اگه عضوي داخل يه مجموعه هستيم سعي كنيم ديگران رو از شرايط خودمون به نحو مطلوبي مطلع كنيم.
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : Sina , Prime , بهــار , ارزو , maya , شيدا رها , shokolat
(2012/03/05, 03:58 PM)MAHDI نوشته است: البته بحث به ديابت ربطي نداره اما چون يكي از دوستان خوب قديميم ديابت داشت اينو بگم كه ما دو نوع اصلي ديابت داريم. نوع اول نوع كه 15- 10درصد كل موارد دیابت را تشكیل می ‌دهد، تولید انسولین از پانكراس متوقف می ‌شود. به همین دلیل افراد مبتلا به این نوع دیابت باید از بدو تشخیص، انسولین مورد نیاز بدن را به صورت تزریقات روزانه تأمین كنند. و نوع دوم دیابت نوع 2 بیشتر در بالغین بالای 30 سال و چاق دیده می ‌شود که 90- 85 درصد كل موارد دیابت را شامل می گردد و انسولین تولید شده از پانكراس در این افراد به خوبی عمل نمی ‌كند.به این نوع دیابت، "دیابت غیر وابسته به انسولین" یا "دیابت بزرگسالان" نیز می گویند.
طبق آمار 80 درصد ابتلا به ديابت نوع دو ارثي است و زمينه ارثي نقش مهمي در اين نوع بازي مي كنه.

اما... نكته اين وسط يه چيز ديگه است. هر انساني مي تونه با شرايطي كه داخلش هست كنار بياد. اين يه قدرتي هست كه خدا در وجود ما آدما گذاشته. براي همين همه ادما مي تونن با رعايت شرايطي يه زندگي خوبي براي خودشون داشته باشن حالا چه با ام اس چه ديابت چه سرطان چه ...... مهم اينه كه ما اگه عضوي از بيرون يه مجموعه هستيم بدون دونستن اطلاع قضاوت نكنيم و اگه عضوي داخل يه مجموعه هستيم سعي كنيم ديگران رو از شرايط خودمون به نحو مطلوبي مطلع كنيم.
بله درست فرمودید
(من چون دانشجوی پزشکی ام و گزینه های اینچنینی رو زیاد دیدم عرض کردم)
ولی...من به عنوان کسی که هم ام اس داره هم دیابت هم لختی دریچه میترال و هم حساسیت پوستی کهیر(!!!!!) همینجا دارم می گم هیچ کدوم از اینا مانع نمیشه من گوشه ی عزلت برگزینمN_aggressive (35) بلکه تو اجتماع جای خیلی خوبی دارم و مورد تشویق و توجه زیادی هستم و خواستگار هم زیاد دارم و....agreement2wink2
پس خودمونو گول نزنیم و نگیم چون ام اس داریم دیگه ازدواج نمی کنیم!happy0065.gif
ارزش تو به اندازه آن چیزی است که به آن دل می بندی
پس مواظب باش که به کمتر از بی نهایت عشق ، دلبسته نشوی...
 تشکر شده توسط : ارزو , shokolat , زهراجون
همه بچه ها به صداقت و گفتن،اعتقاد دارن
پس یه دست و هورا واسه همگیagreement2
هر چند هممون واقفیم که گفتنش خیلی چیزارو ازمون میگیره
به نظر من نباید بگیم کسی که فهمید و رفت نامرده یا از اینجور وصله ها
من دو سال و هفت ماهه ازدواج کردم و یک ماهه فهمیدم ام اس دارم
روزی که فهمیدم به شوهرم گفتم برو دنبال زندگیت
معلوم نیست آینده من چی میشه
اصلاً شاید نتونم بچه بیارم(شوهرم عاشق بچست)
(شوهرم گفت تو ام اس داری و من نه
شاید یه روز از کار افتاده بشی ولی میتونیم بگیم من نه
آینده تو معلوم نیست؟
ماله هیچ آدمی معلوم نیست
شاید تو تا آخر عمر بدون مشکل زندگی کنی و من موقع رفتن سرکار تصادف کنم و...)
مهمه طرفت کی باشه
روزی هزاربار خدارو شکر میکنم
شوهرم بهم کمک میکنه بخندم و اصلاً فکر این بیماری لعنتی رو نکنم
واسه همه دعا میکنم یه جفت خوب پیدا کنن
بچه ها بنظر من زندگی در کنار آدمی که دوستت داره و دوستش داری این ام اس لعنتی رو نابود میکنه
به امید اون روز واسه همه MSCENTERیا
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : Prime , fireboud , arezooo82 , shokolat , بهــار , ارزو , سـاناز , fatima , reihane , gilane
بله حتما اینطوره چه با کسی باشه چه نه ماها خودمون نابودش میکنیم ولی شرایطی که شما گفتین اونم قبول کرده یعنی دوست داره و برای همیشه به پات هست و این گزینه خوبیه و یعنی میتونی با انرژی بیشتر ام اسو نابود کنی و میبینی که ام اس چیزه خیلی وحشتناکیم نیست به امید اونروز
که هر کسی قصد داره به مراد دلش برسه البته مثل همسر تو وفادار و با درک خوشبخت بشی icon_question
 تشکر شده توسط : زهراجون

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 176
  • 177
  • 178(current)
  • 179
  • 180
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,186 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,741 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,428 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 93,850 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,114 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
7 مهمان