امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایران در تولید فاکتور ۷ و داروی MS خودکفا شد

آغاز تولید داروی پیشرفته ضد سرطان و ماده اولیه پنی‌سیلین/ ایران در تولید فاکتور ۷ و داروی MS خودکفا شد
معاون سازمان غذا و دارو از افتتاح خط جدید تولید یک نوع داروی پیشرفته ضد سرطان اوایل هفته آینده، تولید ماده اولیه پنی‌سیلین جی در کشور و خودکفایی ایران در تولید فاکتور ۷ خونی و داروهای MS خبر داد.

شمس علی رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌افزود: شنبه آینده خط جدید تولید یک نوع داروی hi-tech سرطان در کشور افتتاح می‌شود که داروی دوستاکسل است و در درمان انواع سرطان کاربرد دارد.

وی ادامه داد: در حوزه داروی بیماران هموفیلی نیز در تولید فاکتور 7 خونی به تولید کامل در کشور رسیده‌ایم و از این نظر کشور ما به خودکفایی رسیده است که یک دستاورد بزرگ در حوزه دارویی در منطقه و جهان محسوب می‌شود.

معاون دارویی سازمان غذا و دارو گفت: در مورد داروی بیماران مبتلا به MS نیز تقریباً تمام داروهای مورد نیاز این بیماران در داخل کشور تولید می‌شود و عملاً دیگری نیازی به واردات نداریم و بیش از 3 شرکت مختلف در تولید این داروهای بیوتکنولوژی فعالیت دارند.

وی گفت: با این حال چون ممکن است برخی از این بیماران علاقه مند به استفاده از داروی خارجی باشند هنوز واردات داروی خارجی ام اس را ممنوع نکرده‌ایم.

وی افزود: در مورد داروی بیماران پیوندی نیز هم تولید داخل داریم و هم تولید داروی خارجی تحت لیسانس در کشور انجام می‌شود که با قیمت مناسب تری در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

رضازاده ادامه داد: از نظر فرآورده های خونی نیز آلبومین با ارسال پلاسمای ایرانی در خارج به اندازه کافی تولید می‌شود و دیگر نیازی به واردات این دارو از خارج نداریم.

وی اضافه کرد:‌ ماده اولیه پنی سیلین جی نیز از امسال برای اولین بار با حجم بالا در کشور تولید می شود و در مجموع فضای خوبی برای تولید دارو و مواد اولیه دارویی در کشور ایجاد شده است.

http://tnews.ir/فارس-نیوز/D85815514234.h...اولیه-پنی2
خوب باشيد و خوب بمانيد
 تشکر شده توسط : omid
بله ، طبیعیه که باید همچین خبری در حال حاضر رسانه ای بشه . چون ظاهرا از دیروز ارز دولتی از دارو برداشته شد . آیا واقعا ما الان به خودکفایی داروهای ام اس رسیدیم ؟؟ ما الان داریم تایبسری رو تولید می کنیم ؟؟!! آیا واقعا همه مشابه های ایرانی به اندازه سینوکس ، امتحانش رو پس داده ؟؟ جالبه . در حالی این خبر چاپ میشه که من سه روزه دارم دنبال یه داروی ساده ویتامین د۳ می گردم که کاملا هم ایرانیه . در جواب اعتراض من به نبود این دارو ایرانی ، بهم گفته میشه الان هشتاد قلم داروی ایرانی تو بازار نایابه . این نوع اخبار رسانه ای میشه و کل ملتی که از دور شاهد این ماجرا هستن باور می کنن و میشه یه جو خوب و مثبت که خدا رو شکر مشکل بیماران ام اس هم حل شد !!
پ . س : با نظرم به هیچوجه تلاش بی وقفه محققای ایرانی صنعت دارو رو زیر سوال نمی برم ، چرا که واقعا تلاششون قابل ستایش و از دانش و پویایی چیزی کم ندارن .
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , kaveh_plus , yummy , nahid , DavidBili , omid , mehdi4888 , Nooranta
ندا جان شما چي فكر ميكني؟ من كه موندم confused2
خوب باشيد و خوب بمانيد
 تشکر شده توسط : neda.n
یا امام هشتم ...angry3angry3
اون وقتی که خود کفا نبود چه گلی به سر بیمارا زدند و داروها نایاب بود حالا که دیگه خود کفاهم شده HuhHuhrolleyesicon_questionconfusedconfusedconfusedconfusedsadsad
خدایا من در کلبه حقیرانه خود کسی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری
من چون تویی را دارم وتو چون خود نداری...

تشکر شده توسط : DavidBili
خودکفاییی؟؟
ایرانی جماعت فقط در ادعا خودکفاست.حتما مث داروهای دیگه ای که ساختن و روزگار بیمار بدبخت خدازده رو سیاه کردن اینبارهم افتادن دنبال داروی ام اس.نه اینکه ام اس الان تو بورسه و همه ازش حرف میزنن،ایناهم خواستن کم نیارن و ادعاکنن که ماهم هستیم وگرنه ایرانی کجا وکشف دارو وخودکفایی کجا.وقتی جیبشونو پر کردن اونموقع بیخیال دارو وکشف و ام اس و....میشن.اون ایرانی های باوجدان وعالم مثل زکریای رازی و ابوعلی سینا که فقط به فکرمردم ورضایت خدابودن خیلی ساله که مردن.اینا به تنهاچیزی که فکرنمیکنن رضایت خداست.خدا علیل وذلیلشون کنه .آمین
 تشکر شده توسط : sina gt , omid

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چشم انداز درمان با سلول بنیادی در ایران.... sooorooosh 9 7,467 2016/05/21, 02:45 PM
آخرین ارسال: niloofary
  توقف واردات داروی آرژانتینی ام اس ( اکتووکس) یه غریبه 10 8,051 2016/04/14, 11:38 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی ایرانی ام اس در شیراز رونمایی می‌شود niloofary 5 4,089 2016/03/01, 11:45 AM
آخرین ارسال: 71shahab
Video مخترع دشتستانی مدعی شد: کشف داروی گیاهی برای درمان کامل MS رسول جاسمی 115 78,059 2015/08/10, 12:00 AM
آخرین ارسال: nahid
  واردات داروی ام اس کمتر می شود nahid 1 2,394 2015/05/30, 11:51 AM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  داروی تایسبری تحت پوشش بیمه قرار گرفت h.kakavand 19 15,028 2015/04/28, 11:47 AM
آخرین ارسال: mostafa00
  240 میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید داروهای بیماران خاص paeazan 1 2,584 2015/02/16, 12:09 AM
آخرین ارسال: فرید 1353
  داروی بومی ام اس به زودی وارد بازار می شود paeazan 10 8,508 2014/10/13, 02:39 AM
آخرین ارسال: Aban
  جزئیات واردات و توزیع داروی آرژانتینی ام اس azadenameh 41 20,006 2014/09/04, 05:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  گام های "ام اس" بر بام ایران گروه کوهنوردی ام اس سنتر 29 20,680 2014/08/05, 09:43 PM
آخرین ارسال: omid_nejad

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان