امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نودکستا...داروی ضد افسردگی برای بیماران ام اس
در نیمه دوم نوامبر سال 2010 میلادی سازمان غذا و داروی آمریکا FDA داروی نودکستا Nuedexta
را برای کنترل افسردگی و گریه و خندهای بی اختیار در افراد مبتلا به بیماریهای سیستم اعصاب تایید کرد
این دارو برای درمان بيماران ام‌اس و
(اسکلروزیس آمیوتروفیک جانبیALS) که کنترل عواطف خود را از دست داده‌اند،‌ طراحي شده است. برخي از بيماران ام‌اس و ALS دچار يک پيامد عاطفي شديد بيماري مي‌شوند که به صورت گريه کردن يا خنديدن غيرقابل کنترل بروز مي‌کند.
در نتایج تحقیقاتی جدید که سازمان غذا و داروی آمریکا بیان کرده است نتایج جدید به این شرح بیان شده است ((آگوست 2011))
نتایج بررسی عملکرد داروی نودکستا حاکی از آن است که بیماران مبتلا به ALS و MS که به افسردگی حاد ناشی از بیماری مبتلا شدهاند با مصرف دور استاندارد این دارو کاهش 80 درصدی علائم افسردگی ناشی از بیماری را داشته اند...و میزان علائم این نوع افسردگی در این بیماران نسبت به گروه مصرف کننده دارو نما بسیار کمتر بوده است((منظور میزان خنده و گریه بی اختیار در بیماران مبتلا در یک بازه زمانی مشخص میباشد))
همچنین سازمان غذا و داروی ایالات متحده اثر بخشی این دارو را دربیماران دیگر که افسردگی حاد ناشی از بیماری را تجربه میکنند تایید نکرده است و اثر بخشی این دارو فقط در بیمارانی که بیماری سیستم اعصاب مرکزی را دارند اثبات شده است((بیماریهایی مانند آلزایمر و جنون dementia ))
عوارض جانبی این دارو به شرح زیر منتشر شده است
این عوارض ممکن است در تعدادی از بیمارام مشاهده شود
1- اختلال در ریتم ضربان قلب
2-سرگیجه
3-اسهال
4-ضعف
5-تورم پا و مچ پا
7- ایست قلبی با احتمال 1/1000
منبع:
http://www.webmd.com/brain/news/20101102...-outbursts
مترجــــم:ســـــــــــروش

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : yummy , parisa2011 , نازی ی , nahid , paeeze , hamdam , hamid , پریا حقیقت پور
من 3 بار سابقه افسردگی در این چند سال داشتم علائمم به این شکل بود:
زیاد گریه می کردم نمی تونستم بخوابم ( حتی با قویترین قرص های خواب که دکترم میگفت اگه فرد سالمی یکی از این قرصها بخوره، 2 هفته میخوابه ) ، اشتها نداشتم ، حوصله حرف زدن با کسی را نداشتم ، نمی تونستم بخندم و حوصله کار با کامپیوتر و اینترنت را نداشتم.
دفعه اول قرص فلوکستین اثر کرد . بعداً قرص فلووکسامین
افسردگی خیلی بدتر از علائم جسمیه ولی با توکل به خدا و افزایش ارتباط معنوی با خدا و بعد خوردن قرص ها این دوره برطرف میشه.
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , nahid , منصور91 , پریا حقیقت پور
این دارو برای افسردگیهای خیلی حاد هست که در کسانی که مبتلا به بیماریهای سیستم اعصاب مرکزی هستن استفاده میشه
فقط MS و ALS
برای موردهای خفیف اصلاً نیازی به داروهای قوی نیست ...میتونن از گروه ssr استفاده کنن ...همون سرترالین..اسنترا...فلوکستین و سیتالوپرام...
همون جور که پریسا خانم فرمودن
درمان ونلافاکسین هم بسیار عالی هست...خیلی موثره...تو درمانهای روان پزشکی خیلی قبولش دارن...
اثرش رو به چشم رو خودم وتعداد بسیار زیادی از بیمارها دیدم
خدا رو شکر بین دوستانم اصلاً موردی رو ندیدم که به این درمانهای شدید نیاز داشته باشن
دوستای گلم هیچ وقت از دازوهای بنزودیازپین استفده نکنین..ارام بخشها خواب آورها ..مثل آلپرازولام و یا زولپیدم...
باعث ضعف در حافظه میشه و روند ایجاد اختلال شناختی رو اگر بخواد به وجود بیاد تسریع میکنه...
کلی عارضه دیگه هم داره
در مورد آلپرازولام اینجا نوشتم
http://mscenter.ir/Thread-%D8%A2%D9%84%D...8%A7%D8%A8
تو رو خدا اینا رو بخونین...میرم ترجمه میکنم کلی نت رو میگردم میزارم که بدونین چه خبره ...
الان فقط 20 نفر نگاه کردن ...
یک دقیقه اون تاپیک داری به چی فکر میکنی وتو یه جمله بخدا یه چیزی بگو وهرچی میخواد دلت بگو رو ول کنین بیاین در مورد بیماریتون و داروهاش و عوارضش بخونین ...
چرا این جوری میکنین؟بقرعان اگر ام اس گرفتم همین شماها باید خرج دارومو بدینangry3angry3angry3angry3angry3angry3angryangryangryangryangryangry
اصلاً گریم گرفتsadsadsadsadsadsadsadsadsadsad

تشکر شده توسط : نازی ی , parisa2011 , nahid , paeeze , roya-n , پریا حقیقت پور
من دوست دارم مثل بقیه تریپ بیامSmile (16)
بالا آوردن تاپیکbadtaste
چرا این پست جز هیچکدوم از((دانستنی های Multiple Sclerosis )) و ((اخبار مربوط به multiple sclerosis ))
نیست؟sad2sad2sad2
تو رو خدا یکی که سواتشو داره توضیح بده..confused2
بعضی از پستا اینجوری میشه
ولی مثلاً اون آلمتوزوماب خدا بیامرز اونجوری نبود تو ((اخبار مربوط به multiple sclerosis )) همیشه میومد
واقعاً من تو این انجمن نقشم چیه؟Dodgy
الان میدونم یه جواب ساده و الکی داره کلی ضایع میشمangry3angry3angry3angry3

تشکر شده توسط : paeeze , parisa2011 , پریا حقیقت پور
(2012/12/23, 03:46 PM)sooorooosh نوشته است: من دوست دارم مثل بقیه تریپ بیامSmile (16)
بالا آوردن تاپیکbadtaste
چرا این پست جز هیچکدوم از((دانستنی های Multiple Sclerosis )) و ((اخبار مربوط به multiple sclerosis ))
نیست؟sad2sad2sad2
تو رو خدا یکی که سواتشو داره توضیح بده..confused2
بعضی از پستا اینجوری میشه
ولی مثلاً اون آلمتوزوماب خدا بیامرز اونجوری نبود تو ((اخبار مربوط به multiple sclerosis )) همیشه میومد
واقعاً من تو این انجمن نقشم چیه؟Dodgy
الان میدونم یه جواب ساده و الکی داره کلی ضایع میشمangry3angry3angry3angry3

چون تو این تاپیک یکی از داروهایی رو که برای عوارض ام اس به مصرف می رسه معرفی کردی و در موردش توضیح دادی ، این تاپیک تو انجمن معرفی داروهای مورد استفاده قرار گرفته
[تصویر:  emza-full-light.gif]

... Forever trusting who we are , And nothing else matters
 تشکر شده توسط : sooorooosh , پریا حقیقت پور
من جوابشو میدونم سروش !
خودت تاپیک زدی تو معرفی داروها ، اونوقت انتظار داری بره تو اخبار اختصاصی ؟!
خوب اگه چیزی رو ترجمه کردی (که تا حالا زیاد ترجمه کردی) ، قسمت اخبار اختصاصی که اولش برای همدم عزیز راه افتاده بود و بعد من یه بار به آقای همسر مشکوک به ام اس گفتم که ترجمه تون رو بذارید اونجا ( اگرچه اولش بهشون برخورد فکر کردن من دارم ایراد میگیرم ! sad2) واز این پس دیدم که ترجمه هاشون رفت اونجا ، این قسمت برای همین ترجمه هاست . شما هم برای ترجمه هاتون ارزش قائل بشید و انقدر متواضع نباشید !confused
من دیدم که اسمت از قلم افتاده توی قدردانی ها و دلم سوخت sad2 خوب خودت همش تو فکر تحقیق و تجسس علمی هستی دقیق به سایت و اتاقاش نگاه نمیکنی!smilingsmiling
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sooorooosh , پریا حقیقت پور
(2012/12/24, 01:52 PM)nahid نوشته است: من جوابشو میدونم سروش !
خودت تاپیک زدی تو معرفی داروها ، اونوقت انتظار داری بره تو اخبار اختصاصی ؟!
خوب اگه چیزی رو ترجمه کردی (که تا حالا زیاد ترجمه کردی) ، قسمت اخبار اختصاصی که اولش برای همدم عزیز راه افتاده بود و بعد من یه بار به آقای همسر مشکوک به ام اس گفتم که ترجمه تون رو بذارید اونجا ( اگرچه اولش بهشون برخورد فکر کردن من دارم ایراد میگیرم ! sad2) واز این پس دیدم که ترجمه هاشون رفت اونجا ، این قسمت برای همین ترجمه هاست . شما هم برای ترجمه هاتون ارزش قائل بشید و انقدر متواضع نباشید !confused
من دیدم که اسمت از قلم افتاده توی قدردانی ها و دلم سوخت sad2 خوب خودت همش تو فکر تحقیق و تجسس علمی هستی دقیق به سایت و اتاقاش نگاه نمیکنی!smilingsmiling

ناهید خانوم من بهم بر نخورد اگر برخورده بود که تا الان کشته بودمتfighting0030.gif درست مثل الان که بهم برخورده و اگر دستم بهت برسه می کشمتangry.
ولی از شوخی گذشته من آدم تنبلی هستم هم وقتی بچه بودم تا 40 بار بهم یه کاری را نمی گفتند انجام نمی دادم هم الان تا 50 بار بهم نگن دست به کاری نمی زنم evilgrin0039.gif

تشکر شده توسط : nahid , amirfarhag , sooorooosh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از سایر داروها برای برخی از مبتلایان به ام اس شيدا رها 3 4,181 2020/11/23, 11:57 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  فرضیه ای برای علت ایجاد ام اس zenith 38 30,012 2020/05/03, 02:14 PM
آخرین ارسال: علیرضا 2
  رژیم غذایی و تغذیه در بیماران ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,381 2019/06/14, 12:27 AM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  داروی جدید می تواند آسیب‌های عصبی مولتیپل اسکلروزیس(MS) را معکوس ن� hamdam 1 3,473 2019/06/08, 03:46 PM
آخرین ارسال: ماری تنها
  علت سردرد در بیماران ام اس چیست ؟ تیم ترجمه ام اس سنتر 7 6,355 2018/12/12, 12:57 AM
آخرین ارسال: rezaya
  بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس در معرض خطر پایینی ازسرطان قرا hamdam 3 4,349 2018/11/19, 11:27 PM
آخرین ارسال: ناهید کاشانی
  بیماران ام اس باید به جنبه روحی خود بیشتر توجه کنند تیم ترجمه ام اس سنتر 0 2,333 2018/11/10, 09:58 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  تغییرات DNA در بیماران ام اس نقش دارد ؟ تیم ترجمه ام اس سنتر 3 2,449 2018/10/25, 01:23 AM
آخرین ارسال: kohedard
  داروی کالسیتریول(calcitriol) نویدبخش hamdam 14 17,933 2018/10/07, 09:50 PM
آخرین ارسال: meraj
  شخصیت بیماران MS hamdam 38 21,430 2017/10/26, 04:11 PM
آخرین ارسال: samiramiss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست