امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند دلیل برای مرگبار بودن تنهایی!
اسفند ۲۴ اسفند ۱۳۹۰
یافته‌های جالب یک پژوهش که اخیرا انجام شده است نشان می‌دهد رابطه‌ای بیولوژیک میان تنهایی و بروز بیماری‌های مختلف در فرد منزوی وجود دارد که می‌تواند زندگی‌اش را به مخاطره بیندازد.

«جان کاسیوپو» محقق دانشگاه شیکاگو و نویسنده پژوهش «اثرات بیولوژیکی تنهایی» نتایج تحقیقات خود را در نشست علمی «روانشناسی اجتماعی» در سن دیگو اعلام کرد.
بر اساس نتایج این تحقیقات، رابطه‌ای میان تنهایی و بروز مشکلات قلبی و عروقی، بروز التهاب در بدن، مشکلات یادگیری و نقص حافظه وجود دارد و حتی مگس میوه ایزوله شده نیز از وضعیت سلامتی بدتری نسبت به سایر مگس ها برخوردار است و زودتر از سایرین می‌میرد. تنهایی دارای اثرات منفی متعددی است که در یافته‌های این پژوهشگر به آنها اشاره شده است:

تنهایی و مشکلات قلبی و عروقی

این پژوهشگر، در بررسی‌های خود دریافت، رابطه‌ای میان تنهایی و سخت شدن شریان های خونی که منجر به افزایش فشار خون می شود، وجود دارد. تنهایی باعث افزایش ترشح هورمون استرس کورتیزول و بالا رفتن فشار خون می شود؛ به حدی که فرد در آستانه منطقه خطر و احتمال سکته قلبی و مغزی قرار می‌گیرد. سیستم گردش خون افراد منزوی ضعیف است و این وضعیت، عملکرد قلب را دشوار می‌سازد. شیوع مشکلات قلبی و عروقی در این گروه بیش از سایر افراد گزارش شده است.

تنهایی و ضعف سیستم ایمنی

محققان تغییراتی در برخی از ژن‌های سیستم ایمنی افراد منزوی مشاهده کرده‌اند. برخی از ژن‌های کلیدی و مهم که در واکنش‌های ضد ویروسی و تولید آنتی بادی نقش دارند، در بدن این افراد دچار تغییراتی می‌شوند که باعث تضعیف عملکرد سیستم ایمنی در مقابل حملات ویروسی خواهد شد.
دیگر یافته‌های این پژوهش حاکیست: سیستم ایمنی باید بین حملات ویروسی و تهاجم باکتریایی یکی را انتخاب کند. در بدن افراد منزوی که جهان را مانند یک مکان تهدیدآمیز می‌بینند، ‌سیستم ایمنی به جای تمرکز بر تهدیدات ویروسی،‌ حملات باکتریایی را انتخاب می‌کند. در این حالت بدن بدون حفاظت ضد ویروسی و تولید آنتی‌بادی مستعد ابتلا به بیماریهای ویروسی می‌شود و در نتیجه توانایی برای مقابله با بیماریهایی از جمله سرطان به پایین ترین حد خود می‌رسد. افراد منزوی و تنها از خطر بالای ابتلا به سرطان و بیماریهای ویروسی برخوردار هستند.

تنهایی و مشکلات خواب

نتایج پژوهش یاد شده نشان می‌دهد: کیفیت خواب در افراد تنها، تنزل پیدا کرده و بر سلامت جسمی و روحی آنها اثر منفی می‌گذارد؛ فرد در طول شب بارها از خواب بیدار می‌شود و طول زمان واقعی خواب بسیار کم است.
تنهایی و دید منفی نسبت به اجتماع
یافته‌ها حاکی از آن است که میزان واکنش شدید به رفتارهای منفی دیگران در افراد منزوی بیشتر از سایرین است. از نظر افراد تنها، دنیا جای امنی نیست و این حس را به دیگران نیز القا می‌کنند. افراد تنها غمگین هستند و باعث ایجاد ناراحتی، سرخوردگی، ناامنی جسمی و روحی در دیگران می‌شوند.

رهایی از تنهایی

بر اساس نتایج این تحقیق، آموزش مهارت های اجتماعی برای ایجاد نگرش مثبت نسبت به اجتماع و جمع کردن افراد دور هم برای گذراندن اوقات فراغت در محیطی شاد، بهترین راه کمک به افراد منزوی و تنهاست.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : ابراهیم , mahdiye1989 , ms13 , عسل راد , e.ehsan , g.someira , سمیرا67 , محبوب64 , nazaninamiri70 , مریم۷۲ , matin , omid_nejad , موناامیدوار , zohaa , ali reza 22
اما من واقعا تنهایی رو دوست دارم!!angry2confused2
...
 تشکر شده توسط : 111reza , احسان , omid_nejad , booshveg , موناامیدوار , Amir
منم واقعا تنهاییمو دوست دارم
درسته تنهایی شاید به دلایلی بد باشه
ولی تنهایی هم به دلایلی خوبه چون خودتیو خودت
من در حال حاضر از تنهاییم راضیم و نمیخوام از این تنهاییم در بیام
من واقعا با تنهاییم خوشم هیچ مشکلیم ندارم
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
 تشکر شده توسط : booshveg , موناامیدوار , Amir
شاید حق با پاییزان باشه...من از تنهایی زیاد،ام اس گرفتم...از تنهایی خیلی زیادsad2
چون میگذرد غمی نیست
 تشکر شده توسط : mahdie , booshveg
تنهایی اگه بد بود خدا الان تنها نبودangry2
تنهایی خوبهwink2
حتی منم که ازدواج کردم گهگاهی با خودم خلوت میکنم و بااااااید، تاکید میکنم ،باااااااااااااااااااااید تنها باشمRolleyes
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : موناامیدوار , مریم۷۲ , mahdiye1989
تنهایی بد نیست ولی همیشه
گاهی خوبه خلوت کنی
اما اینکه همیشه تنها باشی داغون میشی
درواقع نداشتن ارتباطات اجتماعی باعث وجود بیماریهای بالا میشهRolleyes
 تشکر شده توسط : همراز

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چهار روش برای استراحت دادن به مغز رهاورد 7 6,599 2015/01/23, 04:22 PM
آخرین ارسال: kohedard
  5 شیوه خود مراقبتی برای زنان،با خود قرار بگذارید! شیوا29 0 2,783 2014/05/07, 02:36 PM
آخرین ارسال: شیوا29
  ورزشهایی برای شادابی بیشتر زنان paeazan 0 2,829 2013/10/01, 02:05 AM
آخرین ارسال: paeazan
  تستي برای شناخت بهتر زندگی-برای متأهلین paeazan 0 2,280 2013/09/23, 01:28 PM
آخرین ارسال: paeazan
  عوارض تنهایی nazaninn 109 51,782 2013/08/16, 11:10 PM
آخرین ارسال: طلایی
  ۱۰ وضعیت خطرناک برای ازدواج !! # پریسا # 11 9,832 2012/11/17, 02:34 AM
آخرین ارسال: پویش
  محققان اسپانیایی درمانی بهتر از دارو برای افسردگی كشف كردند نازلی 0 2,421 2011/11/12, 01:25 PM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان