امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوشیدن آب برای بیماران ام اس مفید است
نوشیدن روزانه حداقل 8 لیوان آب موجب هیدراته شدن بدن بیماران مبتلا به ام اس و بروز خستگی کمتر می شود.
دکتر محمد شریعت پناهی متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با خبرنگار علمي باشگاه خبرنگاران گفت: ترکیبات غذایی شامل: خرما، شیر، سویا، جوانه گندم و دارچین و به طور کلی مواد غذایی که خاصیت گرم دارند، اثرات بسیار مفیدی در کنترل ام اس دارند .
وی افزود: ورزش منظم، تغذیه صحیح حاوی مواد سرشار از ویتامین E، فیبر و پروتیئن، مصرف روزانه حداقل 7 نوع میوه و سبزیجات و نگه داشتن وزن بدن در حد مطلوب از اهمیت بسیاری در پیشگیری و کنترل بیماری ام اس دارد.

این متخصص خاطر نشان کرد: افزایش وزن ممکن است افراد را در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دهد .

شریعت پناهی اظهار داشت: استعمال دخانیات تداخل دارویی و مصرف الکل موجب تشدید علائم بیماری ام اس می شود.

وی یاد آور شد: مصرف سیگار ممکن است سرعت پیشرفت اختلال مذکور را افزایش داده و درمان را با مشکل مواجه سازد.

این متخصص تصریح کرد: رعایت رژیم غذایی با چربی های حیوانی کم، و غیر اشباع ، روغن گیاهی آفتابگردان، گل پامچال و حتی روغن ماهی انجام یوگا ، پرهیز از مصرف چای زیاد، غذاهای بسیار شیرین، پیتزا، کیک و بیسکویت، انواع کولاها، فست فود ها در بهبود این بیماران بسیار موثر است.

شایان ذکر است: مصرف رژیم غذایی حاوی اسید لیفونیک بسیار مفید است نوشیدن آب برای هیدارته کردن بدن بیماران مبتلا بسیار مفید است.

خواب کافی شنا و انجام ورزشهای آبی در تخفیف علائم ام اس بسیار موثر است.

خطروقوع بیماری مذکور در 9 ماه حاملگی کمتر است ولی میزان ابتلا در سه ماه نخست پس از زایمان شایعتر است.

مصرف منظم دارو بهترین راه تضمین درمان است که اثر آن در کمک به حفظ توانایی بیماران در دراز مدت مشاهده می شود./ع2
خوب باشيد و خوب بمانيد
 تشکر شده توسط : farzaneh20 , saeid , parisa2011 , دل آرام , ehsan 10054 , مریم۷۲ , paeazan , DavidBili , موناامیدوار , مریییم , آنا , arezooo82 , اميدوار , behzad mkh , i_sh , ayda.m , zohrevand , mj.ny-luise , ostad2000 , موفقیت , rey123 , leili-asmaneh , kiana
من این مطلب رو نمیدونستم confused و کلا کم آب میخورم Dodgy.از دوستم که شنیدم و سرچ کردم، چشمامو بستم و دو بار دو لیوان آب تصفییه خوردم تا ته.نه آب یخ هاااا چون اونو نمیشه یه ضرب خورد smiling

هيدراته کردن بدن يعني رساندن آب کافي به بدن "

هیدراته
نشانه ی کم آبی بدن چیست؟
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : DavidBili , ehsan 10054 , محبوب64 , behzad mkh , helli , مریم 1361
من خیلی کم آب میخورم و میدونم باید بخورم ولی کم پیش میاد تشنم بشه!
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , آنا , arezooo82 , behzad mkh , موفقیت
من آب دوست دارم ولی 8 تا لیوان آب خیلی زیاده! با چایی و سایر مایعات دیگه 8 تا فنجونم نمیشه چه برسه به لیوانrolleyes شاید مشکل یبوست هم به خاطر همین کم آب خوردن تشدید بشهAngel
بله دوست عزیز، شما مصرف مایعات و میوه و سبزیتو بیشتر کن ببین مشکل یبوستت حتما کمتر میشه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : helli
من هم کلا آب کم می خوردم ولی از وقتی که دکترم قرص مودافینیل رو برای خستگی و بی حالی زیادم داده همش تشنه ام، آخه قرص آب بدن و می کشه برای همین من یه پت آب معدنی دستمه هی خالی میشه هی پرش می کنم.یعنی زبونم کویر لوت می شه ها
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : nahid
منم اصلا تشنم نمیشهConfused
بیا و همیشه کنارم بمان.کنارم که باشی
یعنی<رسما تعطیلی تمام دردها>
 تشکر شده توسط : nahid
البته باید آب تصفیه شده مصرف کرد چون با این آبی که بعضی از شهرا دارن تازه آدم ممکنه سنگ کلیه بگیرهconfused

(2014/07/19, 02:56 PM)paeazan نوشته است: بله دوست عزیز، شما مصرف مایعات و میوه و سبزیتو بیشتر کن ببین مشکل یبوستت حتما کمتر میشه

جو هم خیلی برای حل این مشکل خوبه smiling
 تشکر شده توسط : nahid , ابراهیم
اگه راهی پیدا کردین که من بتونم روزی دو سه لیوان آب بخورم بگین ، من روزی شاید یه لیوان ونیم آب بخورم تازه حالا که گرمه !
مثلا چای هم یک و نیم لیوان ، میشه سه لیوان مایعات !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : helli , mahdie , مینا ح
هیچ منبع علمی ، تاثیر آب با TDS بالا بر ایجاد سنگ کلیه رو تائید نمی کنه!
ولی تاثیر منفی لبنیات بر کلیه های سنگ ساز تائید شده است!
استفاده از دستگاههای تصفیه آب خانگی هم به دلایل علمی طرد شده
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : mahdie , helli

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران saffari_mo 167 156,571 2020/01/20, 09:38 PM
آخرین ارسال: زهراخانم
  جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج SMA 2 2,238 2019/08/11, 01:50 PM
آخرین ارسال: SMA
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 32,989 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,120 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,374 2018/11/12, 06:15 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,321 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,797 2018/07/24, 07:35 PM
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,923 2018/01/17, 06:34 PM
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,963 2017/12/14, 06:46 PM
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 39,992 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان