امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروهای مکمل
دوستان عزیز در مورد داروهای مکمل مثل کلسیم -دی ،منیزیم ، زینک و سایر ویتامینهای لازم سئوال دارم .
من قبلا کلسیم منیزیم زینک برای چند ماه خریده بودم که تازه تموم شده و الان ممکنه گیر نیاد .
شما چه مکملی مصرف میکنید که بهتره ؟ میشه معرفی کنید ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2013/06/19, 09:09 PM)nahid نوشته است: دوستان عزیز در مورد داروهای مکمل مثل کلسیم -دی ،منیزیم ، زینک و سایر ویتامینهای لازم سئوال دارم .
من قبلا کلسیم منیزیم زینک برای چند ماه خریده بودم که تازه تموم شده و الان ممکنه گیر نیاد .

سلام ناهید فارماتون عاااالیه
همه ویتامینها و مواد معدنی رو داره مهمتر از همه گیاه جینسینگ هم داره بسته 30 و50 100و تایی
داره
قیمتش حدود 60 هزار تومنه
البته دونه ای هم میدن
گاهی مرا یاد کن...
من همانم که اگر ساعتی از من بی خبر بودی آسمان را به زمین میدوختی
 تشکر شده توسط : nahid , khatereh.
(2013/06/19, 09:09 PM)nahid نوشته است: دوستان عزیز در مورد داروهای مکمل مثل کلسیم -دی ،منیزیم ، زینک و سایر ویتامینهای لازم سئوال دارم .
ناهید خانم. مکمل رو که میشه همین جوری داد. باید آزمایش بشه ببینن چه املاحی کمه.
خوب برای کلسیم خیلی مکملهای خوبی هست. هم کارتکس هست هم دینامیزین و هم داروهای دیگه.همین طور تو ام اس مگنزیم خیلی مهمه.biolectra magnesium همین طور zavitrol سری b البته باید آزمایش بشه و نوع کمبودتون مشخص بشه. اون موقع داروی مناسب تجویز بشه چون تو سری b مثلاً نوروبین هم هست. به پزشکتون مراجعه کنید. سری کامل آزمایش ها رو بدین. با توجه به اون مکمل انتخاب میشه

[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : nahid
کلسیم دی که حتمیه و باید بخورم
آهن هم قبلا یه روز درمیون نوشته بودن
امگا 3 رو هیچ دکتری به من نگفت ولی وقتی میگم بخورم میگن بخور !

هیچ ویتامین و املاحی رو زیادی ندارم کمبود ممکنه ولی زیادی نه !

نوع دارو و شرکتش هم مهمه که شما از کدوم راضی بودین .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sooorooosh
Question 
سلام
من حدود 9 سال و چند ماه که فقط اینترفرون ها(آوانکس و ربیف) را استفاده می کنم و این 2-4 ماه دکترم تو زمستان برام آزمایش نوشت که
علاوه بر White BC میزان غلظت D3 را هم این دفعه اندازه گیری بررسی کرد
که 12.8 (Insufficiency) بود
و برای من یک آمپول D3 rolleyes و هفته ای یک قرص خوراکی D3icon_cryتجویز کرد

من از دکترم پرسیدم
آخه شاید مربوط به فصله و به این ام اس هم ربطی نداشته باشه
گفت
به تازگی در تحقیقاتی متوجه شدند که در افراد مبتلا به ام اس میزان غلظت D3 در خونشان پایین است آن در حد deficiency یعنی زیر 10

منم قبول کردم و گفتم تو آن تحقیق فقط 40% از 100% جمعیت کل افراد مورد بررسی Deficiency بودند
حالا من که Insufficiency هستم چه گناهی کردم angry3 تازه با تغییر فصل هم این هم تغییر می کنه و افزایش پیدا می کنه می دانید که مهم ترین منبع جذب D3 نور مستقیم آفتاب است
ولی منم گردنم از مو باریک تر یک آمپول D3 را زدم وقرص ها را هم هفته ای یک بار می خورمsad2

حالا یک سوال به جزء اینترفرون با این قرصه چیز دیگه که استفاده نمی شه ؟(البته منظورم افرادی که rrms هستند)
لطفا بگوید که خودم را آماده fighting0030.gif کنم
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : paeeze , hadisss , mari , MoNa rajabi
اگر شما تغذیه مناسب داشته باشید یعنی ماهی های چرب مثل ماهی آزاد مصرف کنید از نور خورشید به اندازه بهره ببرید روغن زیتون,معمولا استفاده کنید وورزش رادر برنامه هایتان بگنجانید استفاده از مکملهای دارویی مثل
ویتامینهای D,E,B قرصهای امگا3,6 نیست بهتر است استفاده از قرص نامحدود کنیم میدانیم هر داروی شیمیایی در کوتاه یا بلند مدت عوارض دارد
معصومانه به قطرات باران بنگر,چون مظلومیت دلت را فریاد میزند
 تشکر شده توسط : hessam , hadisss , mari
من خودم به صورت داوطلبانه چند ماه پیش رفتم که ویتامین D بخرم بخورم پیدا نشد!!! مگه هست؟confused2

خب حالا چه اصراری داری که داروی دیگه ای هم استقاده کنی؟

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : hessam
(2013/08/02, 02:31 PM)محسا60 نوشته است: اگر شما تغذیه مناسب داشته باشید یعنی ماهی های چرب مثل ماهی آزاد مصرف کنید از نور خورشید به اندازه بهره ببرید روغن زیتون,معمولا استفاده کنید وورزش رادر برنامه هایتان بگنجانید استفاده از مکملهای دارویی مثل
ویتامینهای D,E,B قرصهای امگا3,6 نیست بهتر است استفاده از قرص نامحدود کنیم میدانیم هر داروی شیمیایی در کوتاه یا بلند مدت عوارض دارد
ممنونم راهنماییم کردید
دکترم بخاطر آن تحقیق همراه اندازه گیریه Whit BC که همیشه به منظور بررسی تاثیر اینترفرون ها برای من نوشت میزان D3 را هم آزمایش کرد

(2013/08/02, 02:33 PM)paeeze نوشته است: من خودم به صورت داوطلبانه چند ماه پیش رفتم که ویتامین D بخرم بخورم پیدا نشد!!! مگه هست؟confused2

خب حالا چه اصراری داری که داروی دیگه ای هم استقاده کنی؟
همین شماهایین که داوطلبانه عمل می کنین که دارو نیست confusedconfused
می دانی مصرف خود سرانه و بیش از حد ویتامین D3 منجربه مسمومیت می شه AngelAngel

من مثل شما اصراری ندارم angelangel
ولی برایم تجویز کردند Smile (52)Smile (52)
می خواهم برای آینده آماده بشم fighting0030.giffighting0030.gif
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : paeeze , محسا60 , kaveh_plus , MoNa rajabi
حالا یه ذره ویتامین دی کار بدی نمیکنه تو بدنN_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)

نه والا من کل رشت و لاهیجان رو گشتم پیدا نکردم!خیالت راحت نخریدمconfused

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : hessam , hadisss
یعنی مصرفش لازمه؟من فقط درپالس تراپی اول دکتربرام نوشت.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : paeeze

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارتباط داروهای پوست (ايزوترتينويين و... ) با MS shahrzad 32 47,058 2016/02/12, 02:47 PM
آخرین ارسال: Yekta110

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست