امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ با دکترلطفی ، دکترصحراییان و دکترسیکارودی(نکات مطرح شده)
سوال : آیا تنها دیده شدن چند پلاک واضح در ام آر آی و یک علامت (نظیر بی حس شدن سمت راست سر) می تواند نشانی از ام اس باشد یا برای تشخیص قطعی ام اس باید موارد دیگری را هم بررسی نمود؟ به طور کلی آیا مشاهده پلاک در ام آر آی برای تشخیص ام اس کافی است؟
راستش می خوام جواب کامل تر از این باشه "رئیس انجمن متخصصان مغز و اعصاب ایران اظهار کرد: تشخیص ام اس تنها با ام آر آی انجام نمیگیرد بلکه مجموعه از بررسی ها مانند گرفتن شرح حال بیمار، آزمایش و همچنین ام آر ای در تشخیص آن موثر است."
من همیشه این متن رو می خونم و باعث میشه به تشخیص دکترم شک کنم البته 3 دکتر با هم تنها با دیدن علامت و ام آر آی رای به ام اس دادن در صورتی که همش می خونیم ام آر آی کافی نیست.
فکر می کنم تو این سایت خیلی از افراد شرایط اینچنینی دارند. تنها یک بار علامت ام اس در اونها ظاهر شده ام آر آی دادند پلاک مشاهده شده و بعد پالس کورتن و بعد هم داروهای اینترفرون و بعد از اون هم هیچ حمله ای نداشتند آیا ممکنه این افراد اصلا ام اس نداشته باشن؟
آیا وجود پلاک اصلا می تونه نشانه یه بیماری دیگه ای باشه؟
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : spring , zenith , nahid , ورپریده , simin , نازی ی

پیام های داخل این موضوع
RE: جلسه پرسش و پاسخ با حضور دکتر لطفی و دکتر صحراییان - توسط MFhealth - 2013/05/11, 09:54 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کتاب «یک‌صد پرسش و پاسخ درباره ام‌اس» sina gt 0 2,097 2014/12/30, 03:58 PM
آخرین ارسال: sina gt
  بی‌پاسخ ماندن سؤال بیماران «ام‌اس» از وزارت بهداشت و بیمه/ هزینه sooorooosh 11 8,260 2014/05/30, 11:14 PM
آخرین ارسال: kohedard
  آآیا کسی نیست که به پرسش وزیر بهداشت پاسخ بگوید؟! paeazan 0 2,112 2012/11/22, 08:02 PM
آخرین ارسال: paeazan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان