امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طب سنتی کیفیت زندگی بیماران‌ ام اس را بهبود می‌بخشد
طب سنتی می‌تواند علائم بیماری ‌ام اس را از بین ببرد

طب سنتی کیفیت زندگی بیماران‌ ام اس را بهبود می‌بخشد

دکتر حسین رضایی زاده،متخصص طب سنتی در درمان بیماری‌ ام اس به از بین بردن علائم بیماری می‌پردازد و معتقد است هر کدام از علائم بیماری ‌ام اس، در طب سنتی یک بیماری شناخته می‌شود.
دکتر حسین رضایی زاده، متخصص طب سنتی در مورد درمان علائم بیماران ‌ام اس گفت: «طب سنتی با طب امروزی تفاوت زیادی دارد و این طب به شناخت علائم بیماری می‌پردازد.»
این متخصص طب سنتی در ادامه گفت: «در حال حاضر متخصصان طب سنتی بر روی کاهش عوارض و کاهش علائم کار می‌کنیم و تلاش می‌کنند که کیفیت زندگی بیماران‌ام اس را بهبود ببخشند و می‌خواهند بیماران طول عمری رضایت بخش داشته باشند.»

وی با اشاره به نادیده گرفتن طب سنتی در ایران گفت: «در این چند سال به درمان بیماری ‌ام اس با استفاده از طب سنتی کمتر توجه شده است و بیشترین اولویت با درمان دارویی بوده است.»

رضایی زاده در اداه بیان کرد: «در ایران مطالعات تحقیقاتی و پژوهشی درخصوص طب سنتی دیر‌تر از سایر نقاط جهان انجام می‌شود.»
وی در ادامه گفت: «طب سنتی در زمینه بهبود کیفیت زندگی توانمندی زیادی دارد و در برخی زمینه‌ها به از بین بردن علائم و بیماری‌ها کمک زیادی کرده است، مثلا طب سنتی توانسته است خستگی بیماران ‌ام اس را کاهش بدهد.»

این متخصص طب سنتی با اشاره به غذاهایی که باید در عید توسط بیماران مصرف شود، گفت: «طب سنتی به بیماران توصیه می‌کند که در مصرف غذا‌ها محتاط‌تر و دقیق‌تر باشند و غذاهایی را مصرف کنند که هم گرم و هم سرد باشند و از خوردن غذاهایی که مواد رنگی دارند پرهیز کنند و ترشی و آبقوره هرگز نخورند.»

وی با اشاره به تاثیر درمان طب سنتی بر روی بیماران گفت: «درمان طب سنتی در خصوص بیماری ‌ام اس از‌‌ همان ماه اول و حتی هفته اول خود را نشان می‌دهد.»

وی همچنین اظهار کرد: «طب سنتی در کاهش عوارض و کنترل برخی از علائم تاثیر زیادی دارد و متخصصان طب سنتی برخی از دارو‌ها را برای کوتاه مدت و برخی از دارو‌ها را برای طولانی مدت تجویز می‌کنند.»

این متخصص طب سنتی درمورد تاثیر طب سنتی بر روی بیماران ‌ام اس گفت: «تاثیر داروهای طب سنتی بر روی تمام افراد یکسان نیست و برخی از افراد این درمان را زود‌تر می‌پذیرند و درمان روی آنها سریع‌تر به سرانجام می‌رسد.»

وی درمورد مجوز داشتن این دارو گفت: «تا کنون مجوز داروهای زیادی درخصوص کمتر کردن درد و آلام بیماران داده شده است و برخی از دارو‌ها در مراکز طب سنتی دارای مجوز موجود هستند و به بیماران عرضه می‌شود ولی اگر همین دارو‌ها بخواهد به صورت کلی و در تمام داروخانه‌ها توزیع شود باید مجوزدار شود.»

وی در ادامه بیان کرد: «در زمینه مجوز دار شدن داروهای طب سنتی تاکنون تلاش‌های زیادی صورت گرفته است ولی مراحل قانونی ۶ ماه به طول می‌انجامد و مردم تا ۶ ماه آینده به این دارو‌ها دسترسی ندارند.»

وی گفت: «در تلاش هستیم که این دارو‌ها را به تولید و توزیع سراسری برسانیم تا از بیشتر مشکلاتی که در زمینه تهیه داروهای شیمیایی خارجی وجود دارد خلاص شویم.»

رضایی‌زاده درمورد ترکیبی بودن داروهای طب سنتی بیان کرد: «بیمار باید فرصت کافی به این دارو‌ها بدهد و برای مدت طولانی از آنها استفاده کند تا تاثیر این داروها را مشاهده کند.»
این متخصص طب سنتی در پایان گفت: «به بیماران‌ مبتلا به ام اس هرگز توصیه نمی‌کنیم داروهای شیمیایی را قطع کنند بلکه دارو‌ها شیمیایی در زمینه درمان کمک می‌کند و داروهای سنتی در زمینه کاهش علائم تاثیر گذارند.»
http://www.sinanews.ir/news/?id=13275
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : ostad2000 , parisa2011 , paeazan , sooorooosh , ابراهیم , ماه , farzaneh20 , Aram , رزمینا , successful , زهرا59 , cloner

امكان درمان قطعي ام اس با طب سنتي و اصلاح تغذيه بيمار

يك متخصص آسيب شناسي با بيان اينکه اگر حداکثر مدت دو سال از شروع بيماري ام اس گذشته باشد، امكان درمان قطعي به شرط رعايت کامل دستورات طب سنتي بسيار زياد است، گفت: براي درمان بيماري ام اس ابتدا اصلاح تغذيه بيمار و در کنار آن استفاده از داروهاي گياهي و رژيم‌هاي تقويت عمومي و عرقيجات مفيد لازم است.

دکتر حسن اکبري در گفت وگو با ايسنا ، با بيان اينكه ميزان شيوع ام اس بين 2 تا 150 نفر در هر 100هزار نفر است، گفت: سن بروز بيماري غالباً بين 20 تا 50 سالگي و در زنان شايع‌تر از مردان است.

وي با تاكيد بر اينكه اين بيماري داراي علائم متعددي است، گفت: علائم روحي و رواني و جسمي از علايم بيماري است و با پيشرفت بيماري ناتواني‌هاي فيزيکي و ذهني و ادراکي به وجود مي‌آيد.

اين متخصص آسيب شناسي با اشاره به اينكه بيماري ام اس يک بيماري با منشاء خودايمني است، گفت: در اين بيماري سيستم ايمني بدن در اثر نرسيدن انرژي کافي به سلول‌هاي ايمني قدرت تشخيص سلول‌هاي خودي را از دست مي‌دهد و بدن بر عليه پروتئين‌ها و سلول‌هاي خود فعال مي‌شود و آنها را نابود مي‌کند و علايم بيماري با ايجاد پلاک‌هاي پراکنده در ماده سفيد مغز و در اثر انهدام پوشش ميلين روي اعصاب مغز و نخاع به وجود مي‌آيند.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي يادآور شد: اين بيماري با علائمي مانند شروع ناگهاني يا تدريجي کم شدن حس لامسه، ضعف و سستي در عضلات مختلف بدن، انقباض و سفتي و گرفتگي غيرعادي عضلات، اشکالات حرکتي (نامنظمي حرکات بدن)، اختلال درتکلم (تکلم بريده بريده)، نيستاگموس، دوبيني، تاري ديد، کاهش دقت بينايي، کاهش ديد رنگي، خستگي مزمن و دردهاي بدني، دردهاي بدني طول کشيده با علت نامعلوم، مشکلات مزمن در مثانه، روده و شکم، اختلالات عصبي، حس خارش، کرختي، گزگز، مورمور، سوزن سوزن شدن دردناک بخصوص در پاها نمايان مي شود. اين محقق و مدرس طب اسلامي – ايراني گفت: در طب جديد علت بيماري نامشخص است و درمان هم ندارد و داروها فقط در مديريت علايم بيماري کمک مي کنند ولي در طب اسلامي - ايراني مثل ساير بيماريها ريشه بيماري ام اس نيز در اختلالات تغذيه‌اي اعم از نوع غذاها، ترکيب غذاها و نحوه غذا خوردن و آشاميدن است لذا براي درمان بيماري ام اس ابتدا اصلاح تغذيه بيمار بر اساس رعايت کامل مثلث سلامت استوار است و در کنار آن از داروهاي گياهي و رژيم‌هاي تقويت عمومي و عرقيات مفيد استفاده و بتدريج ورزش وارد زندگي فرد مي‌شود.دكتر اكبري گفت: در صورتي که زمان زياد از دست نرفته باشد و حداکثر مدت دو سال از شروع بيماري گذشته باشد، امكان درمان قطعي به شرط رعايت کامل دستورات طب اسلامي - ايراني بسيار زياد است و در ساير موارد بهبودي نسبي حاصل مي‌شود.

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : رزمینا , elham 66
باسلام
دوستان آقای دکتر رضای زاده در بیمارستان شهدای تجریش هستند
ومن هم از برنامه دستیار ایشان خ دکتر گرجی وبرنامه غذایی آقای خدادی استفاده می کنم
واحساس می کنم واقعا"تاثیر داره

صبر کن عاطفه دلگیر شود بعد برو
یاکمی از تو دلم سیر شود بعد برو
باش تامرگ که درهجرتومشتاق وی ام
بهر م
ن قسمت و تقدیر شود بعد برو
 تشکر شده توسط : رزمینا , elham 66
"«طب سنتی به بیماران توصیه می‌کند که در مصرف غذا‌ها محتاط‌تر و دقیق‌تر باشند و غذاهایی را مصرف کنند که هم گرم و هم سرد باشند و از خوردن غذاهایی که مواد رنگی دارند پرهیز کنند و ترشی و آبقوره هرگز نخورند.»"
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : رامنا , رزمینا , elham 66
ما گه آخر این صیغه گرم و سرد و نفهمیدیم چیه.
اما اون چیزی که همدم خانم زده بود. خوب طرف حرفش یک مقدار معقول بود. خوب خوردن غذاهایی که نگهدارنده نداشته باشه برای همه مفیده. یعنی چیز کلیه. شاید روی علائم تاثیر داشته باشه.
من آخرین چیزی که دیدم تاثیر ویتامین b-1 بر رفع خستگی بود.
چیز دیگه ای ننوشته بودن. هنوز تاثیر تغذیه مشخص نیست به جز d-3 .البته اونم معجزه نمیکنه ولی بودش بهتر از نبودش هست
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : fireboud , رامنا , hamid
(2013/02/26, 06:17 PM)hamdam نوشته است: این متخصص طب سنتی در پایان گفت: «به بیماران‌ مبتلا به ام اس هرگز توصیه نمی‌کنیم داروهای شیمیایی را قطع کنند بلکه دارو‌ها شیمیایی در زمینه درمان کمک می‌کند و داروهای سنتی در زمینه کاهش علائم تاثیر گذارند.»

این درست ترین حرفیه که تابحال از متخصصین طب سنتی و کلا افرادی که در این زمینه کار میکنند ، شنیده ام
طب سنتی بعنوان طب مکمل عالیه ولی نه بعنوان طب اصلی برای درمان
درضمن این نکته هم باید مورد توجه قرار بگیره که داروهای شیمیایی هم بیس گیاهی دارند و بعضا تا 99 درصد گیاهی هستن ولی با دوز کنترل شده و مقدار مشخص و یکی از بزرگترین خطرهایی که استفاده کنندگان طب سنتی رو تهدید میکنه ، غیر اصولی مصرف کردن داروهای گیاهیه که اغلب توجهی به عوارض ناشی از اوور دوز مصرف کردن دارو ها نمیشه
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : paeazan , fireboud , alireza1111 , رامنا , hamid , elham 66 , samaneh
(2013/07/28, 04:57 PM)sooorooosh نوشته است: ما گه آخر این صیغه گرم و سرد و نفهمیدیم چیه.
اما اون چیزی که همدم خانم زده بود. خوب طرف حرفش یک مقدار معقول بود. خوب خوردن غذاهایی که نگهدارنده نداشته باشه برای همه مفیده. یعنی چیز کلیه. شاید روی علائم تاثیر داشته باشه.
چیز دیگه ای ننوشته بودن. هنوز تاثیر تغذیه مشخص نیست به جز d-3 .البته اونم معجزه نمیکنه ولی بودش بهتر از نبودش هست

سروش این d-3 خداییش تاثیر میذاره؟ من دکترم تجویز کرده برام نرفتم بگیرم. آخه یکم عجیبه مثلا تو ایران که اصن مشکل ویتامین دی و تابش آفتاب نیست این قرص چه تاثیری میتونه داشته باشه ؟
(2013/07/28, 08:10 PM)alireza1111 نوشته است:
(2013/07/28, 04:57 PM)sooorooosh نوشته است: ما گه آخر این صیغه گرم و سرد و نفهمیدیم چیه.

سروش این d-3 خداییش تاثیر میذاره؟ من دکترم تجویز کرده برام نرفتم بگیرم. آخه یکم عجیبه مثلا تو ایران که اصن مشکل ویتامین دی و تابش آفتاب نیست این قرص چه تاثیری میتونه داشته باشه ؟
آره علی جان تاثیر داره. الان تو پروتوکل درمان ام اس هست. مکانیسم عملکردش و تاثیرش بر بیماری های اتو ایمنی مشخص هست. در مورد ایران هم که گفتی من خودم شیراز بودم .پر تابش ولی ویتامین دی بدنم 4 بود. خیلی افراد دیگه هم که چک شده بودن عدد پایینی داشتن. یعنی اکثریت زیر 10 بودن. شما ختماً دنبالش باش و مصرف کن علی جان. پرل 50000 هزار تو ایران موجود هست. تو غرب شرکت سانوفی d- 3 با دوز 3000 زده که میشه روزانه مصرف کرد. اما پرل ایران رو هفته ای باید مصرف کرد. اونم بیبن 10 تا 15 تا نهایتاً
دوستان داروی سانوفی که گفتم گیر میاد اگر مایل باشید
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : alireza1111
(2013/02/26, 06:17 PM)hamdam نوشته است: وی در ادامه گفت: «طب سنتی در زمینه بهبود کیفیت زندگی توانمندی زیادی دارد و در برخی زمینه‌ها به از بین بردن علائم و بیماری‌ها کمک زیادی کرده است، مثلا طب سنتی توانسته است خستگی بیماران ‌ام اس را کاهش بدهد.»

این متخصص طب سنتی با اشاره به غذاهایی که باید در عید توسط بیماران مصرف شود، گفت: «طب سنتی به بیماران توصیه می‌کند که در مصرف غذا‌ها محتاط‌تر و دقیق‌تر باشند و غذاهایی را مصرف کنند که هم گرم و هم سرد باشند و از خوردن غذاهایی که مواد رنگی دارند پرهیز کنند و ترشی و آبقوره هرگز نخورند.»
این متخصص طب سنتی در پایان گفت: «به بیماران‌ مبتلا به ام اس هرگز توصیه نمی‌کنیم داروهای شیمیایی را قطع کنند بلکه دارو‌ها شیمیایی در زمینه درمان کمک می‌کند و داروهای سنتی در زمینه کاهش علائم تاثیر گذارند.»

سلام
من یه سال و چند هفته است طب سنتی رو برای درمان انتخاب کردم و واقعا از این تصمیمم راضی هستم، قبل از اینکه طب سنتی رو انتخاب کنم نزدیک دوسال البته کمی بیشتر تحقیق کردم و روشهای مختلف طب سنتی رو بررسی کردم و یکسالی بود که شیوه دکترم رو زیر نظر داشتم (از طریق دوستانی که پیش ایشون میرفتن و سخنرانیها و برنامه های تلویزیونشون)

در مورد رفع و یا کم کردن خستگی با وجود کار سنگین ساخت مجسمه های سفالی که انجام میدم من خیلی نتیجه گرفتم و خستگیم بسیار کم و در زمانهایی کلا برطرف میشه

در مورد غذاهای با طبع سرد و گرم و همچنین میوه های با طبع سرد و گرم هم همین طور بسیار کارساز بوده و البته نباید در برنامه ای که میدن زیاده روی کرد و مصرف انواع ترشی جات و آبغوره کلا ممنوع هست که به طور معجزه آسایی به بهبود علائم کمک میکنه، البته باید در هر مراجعه تمامی علائم رو به طور دقیق بیان کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم و سرخود دوره درمان رو تمدید نکنیم

و حقیقتا به بیماران هرگز توصیه نمیکنند داروهای شیمیایی رو قطع کنند، اما من یکسال قبل از رفتنم پیش ایشون داروهام رو نامرتب میزدم و چهار ماه قبل رفتنم کلا داروهام رو با اندکی مشورت از دکتر قبلی و اندکی اجازه از خود! قطع کردم، وقتی طب سنتی رو شروع کردم چهار ماه بود دارو مصرف نمیکردم

تو این یکسال من نتیجه خوبی از طب سنتی گرفتم، البته بگم که بچه خوبی بودم و دستورات رو عینا اجرا کردم و تمامی علائم رو با دقت یاداشت میکنم و در هر بار ویزیت با آقای دکتر در میون میذارم که خیلی مفید بوده، در کل طب سنتی کیفیت زندگی من رو طوری بهبود داده که قدرتمندتر از همکارانم فعالیت میکنمagreement2
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.
 تشکر شده توسط : ماه , paeazan , رزمینا , reach usa , ostad2000 , agin
(2013/07/28, 10:10 PM)Aram نوشته است:
(2013/02/26, 06:17 PM)hamdam نوشته است: وی در ادامه گفت: «طب سنتی در زمینه بهبود کیفیت زندگی توانمندی زیادی دارد و در برخی زمینه‌ها به از بین بردن علائم و بیماری‌ها کمک زیادی کرده است، مثلا طب سنتی توانسته است خستگی بیماران ‌ام اس را کاهش بدهد.»

سلام
من یه سال و چند هفته است طب سنتی رو برای درمان انتخاب کردم و تحت نظر دکتر رضایی زاده هستم و واقعا از این تصمیمم راضی هستم، قبل از اینکه طب سنتی رو انتخاب کنم نزدیک دوسال البته کمی بیشتر تحقیق کردم و روشهای مختلف طب سنتی رو بررسی کردم و یکسالی بود که شیوه دکتر رضایی زاده رو زیر نظر داشتم (از طریق دوستانی که پیش ایشون میرفتن و سخنرانیها و برنامه های تلویزیونشون)

در مورد رفع و یا کم کردن خستگی با وجود کار سنگین ساخت مجسمه های سفالی که انجام میدم من خیلی نتیجه گرفتم و خستگیم بسیار کم و در زمانهایی کلا برطرف میشه

در مورد غذاهای با طبع سرد و گرم و همچنین میوه های با طبع سرد و گرم هم همین طور بسیار کارساز بوده و البته نباید در برنامه ای که میدن زیاده روی کرد و مصرف انواع ترشی جات و آبغوره کلا ممنوع هست که به طور معجزه آسایی به بهبود علائم کمک میکنه، البته باید در هر مراجعه تمامی علائم رو به طور دقیق بیان کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم و سرخود دوره درمان رو تمدید نکنیم

و حقیقتا به بیماران هرگز توصیه نمیکنند داروهای شیمیایی رو قطع کنند، اما من یکسال قبل از رفتنم پیش ایشون داروهام رو نامرتب میزدم و چهار ماه قبل رفتنم کلا داروهام رو با اندکی مشورت از دکتر قبلی و اندکی اجازه از خود! قطع کردم، وقتی طب سنتی رو شروع کردم چهار ماه بود دارو مصرف نمیکردم

تو این یکسال من نتیجه خوبی از طب سنتی گرفتم، البته بگم که بچه خوبی بودم و دستورات رو عینا اجرا کردم و تمامی علائم رو با دقت یاداشت میکنم و در هر بار ویزیت با آقای دکتر در میون میذارم که خیلی مفید بوده، در کل طب سنتی کیفیت زندگی من رو طوری بهبود داده که قدرتمندتر از همکارانم فعالیت میکنمagreement2

خوشحالم که از طب سنتی نتیجه خوبی گرفتید . منهم همین کار رو انجام میدم و نتایجش خدا رو شکر عالی بود.
 تشکر شده توسط : paeazan , Aram

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فرم تأیید بیماران خاص sadegh 13 18,027 2019/08/29, 10:58 PM
آخرین ارسال: hessam
  خبر خوش به بیماران MS niloofary 7 7,052 2016/11/27, 10:10 PM
آخرین ارسال: helli
  جام جهانی فوتسال هنرمندان به منظور حمایت از بیماران خاص paeazan 1 2,624 2015/03/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  ترکیبات دارویی جدید برای محافظت از سیستم عصبی در بیماران ام‌اس paeazan 1 3,744 2015/03/02, 08:09 PM
آخرین ارسال: aztab
  امید به زندگی در بیماران ام اس 10 سال كمتر از سایر افراد است hamdam 52 31,098 2015/01/30, 07:43 AM
آخرین ارسال: sasan-8
  کمک به بیماران مبتلا به ام اس با استفاده از زبانشان paeazan 1 3,623 2014/12/02, 09:13 AM
آخرین ارسال: فانی
  درد در برابر بیماران ام.‌اس كم می‌آورد hamdam 1 2,931 2013/06/02, 04:55 PM
آخرین ارسال: shokolat
  ام اس هم معنی مرگ نیست.(با تعدادی بیماران و نظرات دکتر لطفی) paeazan 29 18,762 2013/03/29, 01:50 AM
آخرین ارسال: فریبا
  خودمراقبتی موجب بهبودکیفیت زندگی مبتلایان به ام اس میشود sargol 0 2,384 2013/03/15, 12:16 PM
آخرین ارسال: sargol
  بیماران مبتلا به ام.اس، آلو و انجیر بخورند hamdam 0 2,982 2013/03/03, 04:32 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان