امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نتيجه داپلر سونو و ام آر نوگرافي گردن
سلام دوستان
ديروز رفتم به مركز MRI جام جم اول سونوي داپلر از گردن انجام شد و همان جا دكتر گفت مشكلي ديده نمي شود آمديم پيش دكتر شكوهي دكتر شكوهي گفت بايد MRV هم بدهي تا دقيق تر باشد موقعي كه آماده شده بودم برم داخل دستگاه يه آمپول فرو كردن تو دستم و وقتي داخل دستگاه بودم ماده داخل آمپول را تزريق كردند و گفتند هيچ تكاني نخور با اينكه برام مشكل بود ولي خدا را شكر توانستم هيچ تكوني نخورم آخه معمولا دست و پاهام تكانهاي ناگهاني دارند خلاصه آزمايش بخوبي انجام شد و چون برادرم آشناي دكتر شكوهي بود گفتند شما برويد دفتر دكتر نتيجه را برايتان مي آوريم دكتر كه نتيجه را ديد گفت عروق گردن شما مشكلي ندارند و گفت كه يك سي دي از نتيجه آزمايشها تهيه كنند تا بفرستيم براي دكتر زامبوني خوشبختانه مركز ام آر آي جام جم با شركت بيمه ايران قرارداد داشتند و دفترچه درماني مرا پذيرفتند هزينه اي كه پرداختيم حدود 54 هزار تومان شد كه آنهم دكتر شكوهي دستور داد بياورند و پسمان بدهند مدت زماني هم كه آنجا بودم كلا سه تا چهار ساعت بود ضمن اينكه با ويلچر ميشد به راحتي وارد مركز شد چون از پياده رو تا در ورودي كه چند پله وجود داشت بالابر نصب كرده بودند و دستشويي فرنگي هم بود يعني هيچ مشكلي نبود آقاي دكتر شكوهي و همكارانشون هم واقعا لطف كردند جواب آزمايشها را بلافاصله دادند چيزي كه طبق روال عادي دستكم يكهفته زمان ميبرد اما اصل مطلب اينكه رابطه معني داري بين ام اس و گرفتگي عروق گردن در من ديده نشدHuh
 تشکر شده توسط : pariya , ستایش , nazaninn , yaro , kimiya , Aram , hamid , Matilat , sadaf , nahid , baran , 5233 , MAHDI , محمود , successful , shams_taban2000@yahoo.com , sama , پریا حقیقت پور
آقا سعید ممنونم ازت بابت اینکه اینقدر سریع نتیجه سونوگرافی و آزمایشات رو نوشتی و منتظرمون نذاشتی، از یه جهت خوشحالم که عروق گردنت مشکلی ندارن، و از طرفی امیدوارم هر چه زودتر راه درمان قطعی ام اس به زودی زود پیدا بشه، امیدوارم سی دی و نتایج آزمایشات رو که برای دکتر زامبونی میفرستید نتیجه خوبی در پی داشته باشه و دست پر باشید، بازهم از توجه و پیگیریتون ممنونمicon_question
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.
 تشکر شده توسط : آلوورا , پریا حقیقت پور
منم امیدوارم دکتر زامبونی به نتیجه آزمایشات شما اهمیت قائل بشه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : sargol , پریا حقیقت پور
اقا سعيد ممنون از اينكه انقدر سريع جواب سونو تون رو واسه ما هم گذاشتيد .

بچه ها من به سينا گفته بودم كه با شوهر خالم كه ريئس اتاق عمل هست صحبت ميكنم تا از طريق ايشون بتونم دكترهاي مغر و اعصاب رو راضي كنم براي انجام اين ازمايش .
شوهر خاله بنده هم با 3-4 تا از دكترهاي مغز و اعصاب كرج كه در تهران هم فعاليت دارند ( مثلا بيمارستان پيامبر اكرم )‌ صحبت كردند و تمام حرف هاي منو انتقال دادند . ولي بر خلاف نتيجه اي كه سينا گرفت تمام دكترها از تمام جريان مطلع بودند . و ذكر كردند كه اگر همچين چيزي صحيح باشد بررسي و تحقيق ساليان دراز راجع به ام اس زير سوال ميرود .
دكتر خود من هم گفت كه در يكي دو ماه اخير به ايتاليا سفر داشته و از نزديك جريان رو دنبال كرده . گويا انجام اين پروژه به دست امريكا سپرده شده و هيچ نتيجه اي تا كنون اعلام نشده .

بازم من خودم سعي ميكنم حضوري به دكترم مراجعه كنم و اطلاعات دقيق تر رو خدمتتون قرار بدم .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : Aram , Matilat , nahid , baran , sargol , پریا حقیقت پور
يه مطلب خواستم بگم ولي چون خودم در اين زمنه هيچ اطلاعاته موصي (درست نوشتم؟) نداشتم بيان نكردم
از پزشكم درباره روش دكتر زامبوني و روش پيوند مغز استخوان سوال كردم
گفتم چطوره كه در هر دو روش به ظاهر آزمايشات و نتايج خوب بوده و بعضا رويه عده اي بنظر اومده بطوره كامل نتيجه داده شده ، در حاليكه اين دو روش هيچ شباهت و نقطه ي مشتركي با هم ندارن؟
بعد از كمي تفكر پزشكم ايجور جواب داد
"با توجه به اينكه هنوز عامله اصليه ام اس مشخص نشده ، و از اونجاييكه بنظر مياد اين عامل رويه بخشهايه مختلف بدن آثاره مختلفي ميذاره ، اين اصلن تعجب برانگيز نيست كه عده اي از بيماران دچاره گرفتگي عروق باشند و خب با روش دكتر زامبوني حداقل تا چند درصد بهبود پيدا كنن .
از طرفي هم اصلن نميشه انتظار داشت حتما همه بيماران دچاره گرفتگي عروق باشن
درباره روش پيوند استخوان هم فاكتورهايي از همين احتمالن تا حدي باعث نتيجه بخش بودنه آزامايشات شده و باز چون نميشه اين فاكتور ها رو به همه بيماران نسبت داد نميتونن به عنوان روش درمان قطعي اين بيماري در نظر بگيرنش
چچه بسا اين روش ها تنها باعث از بين رفتنه آسيبهايه بعد از ابتلا به ام اس بشن . بهرحال چيزي كه مسلمه اينه كه هر دو روش برايه همه بيماران ام اس مناسب نبوده ان و تنها درصدي از جامعه آمايشي نتايج خوب يگرفته ان . باز هم بايد صبر كرد تا آزمايشات كامل بشه . "
البته هدفه من از گذاشتنه اين پت تضعيفه روحيه نيست . فقط خواستم بگم همونطور كه مشتاقانه پيگيره راهكارهايه جديديم و با شنيدن خبرهايه مختلف اميدمون بيشتر و بيشتر ميشه ، حواسمون رو بديم انتظاراتمون رو خيلي بالا نبريم .
آقا سعيد دستت درد نكنه بابته پيگيري و اطلاع رسانيتicon_question
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : nahid , baran , Matilat , yaro , بهرنگ , پریا حقیقت پور
یعنی منظور دکترت این بود که بعد از ام اس تنگی عروق پیش اومده ؟؟؟؟
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : anaram , sargol , پریا حقیقت پور
(2010/05/03, 08:59 PM)سینا نوشته است: یعنی منظور دکترت این بود که بعد از ام اس تنگی عروق پیش اومده ؟؟؟؟

دكترم گفت عاملي كه باعث بوجود اومدنه ام اس بوده ، ميتونسته باعثه اين تنگي هم شده باشه
البته بعدش هم گفت " بهرحال ام اس در اثره يه نقصان يا گرفتگي و عدمه تعادل در سيستمه بدن بوجود اومده و خب گرفتگي عروق هم يكي از اين نقصان هاست . ولي باتوجه به اينكه بعضي از بيمارا اين مشكل رو دارن و بعضي ندارن ، بيشتر احتمال ميدم اين گرفتگي در اثر ام اس ( نه بطوره دقيق ام اس . بلكه حمله عامله بوجود آورنده اش ) بوده . "
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : Sina , Matilat , MAHDI , پریا حقیقت پور
بله در سمینارهای تخصصی مغز و اعصاب که چندی پیش در کانادا برگزار شده بود هم چنین بحث هایی یعنی ام اس باعث بوجود آمدن این تنگی عروق باشد بود اما بسیاری از همان پزشکان با دیدن نتیج بالینی به این فرضیه شک کردند .
اما در مورد نتایج داپلر باید بگویم در 95% بیماران مبتلا به ام اس گرفتگی هایی در عروق گردن مشاهده شده اما انجام تست گرفتگی عروق در سراسر جهان به سه روش انجام می شود که مشخص نیست روش داپلر شما بر اساس چه پروتکلی بوده است .
سه پروتکل عبارتند از پروتکل های دکتر زامبونی ، دکتر سیمکا و دکتر هاک که قبلا پروتکل دکتر زامبونی رو در بحث های مربوط به تشکیل گروهی برای درمان گذاشته ام .
دکتر سنان هم در کویت این عمل جراحی را شروع کرده و چندی دیگر به مصر و اردن هم سفر می کند وب سایت دکتر سنان در آدرس زیر است:
http://www.drsinan.com/
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
سلام
من هم سونوي داپلر دادم و هم براي اطمينان ام آر آي با تزريق يك ماده در رگ كه آخرشه تمام رگهاي گردن كاملا مشخص بودند تزريق هم كه انجام شد براي دايناميك كردن تصوير ARI بود ديگه جاي شكي نسبت به عروق گردن من نيست.
 تشکر شده توسط : nazaninn , nahid , پریا حقیقت پور
سلام
من هفته گذشته پیش دکترم بودم. معمولا نیم ساعتی باهم گپ می زنیم که چند دقیقش مربوط به ام اسه. وقتی راجع به تئوری دکتر زامبونی پرسیدم گفت نظرش اینه که گرفتگی عروق گردن معلوله نه علت. همون چیزی که آنارام گفت. میگفت اینکه درصد بالایی از بیماران این گرفتگی رو دارند و بعضی هاشون با جراحی گرفتگیشون برطرف شده و بهبود نسبی پیدا کردن به این خاطر که ضایعاتی که بخاطر گرفتگی این رگ پیش اومده ترمیم شده ولی این دلیل نمیشه که بیماریشون درمان شده. اونروز بهم گفت که اگه حتی 1 نفر هم باشه که این گرفتگی رو نداشته باشه این فرضیه باطله و نشون میده که علت اصلی این نیست
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : nahid , hamid , sweetbasil , پریا حقیقت پور

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست