امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افراد دارای شخصیت خاص بیشتر دچار ام اس می شوند
شواهد نشان می دهد؛
افراد دارای شخصیت خاص بیشتر دچار ام اس می شوند
اگرچه تاکنون علت دقیق ام اس مشخص نشده است اما شواهد نشان می دهند که افراد دارای شخصیت خاص و حساس بیشتر دچار این بیماری می شوند.
مهیار مهین شفیعی، متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: در سال های اخیر روند بروز بیماری های مزمنی همچون ام اس افزایش یافته و در برخی از مناطق که این بیماری شیوع بسیار پائینی داشته است موارد بیماری به شدت در حال گسترش است.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از بیماری ها به ویژه بیماری های مزمن، علت کاملا مشخصی ندارند و به همین دلیل نمی توان اقدام خاصی برای پیشگیری یا درمان کامل آنها انجام داد.

مهین شفیعی با بیان اینکه برطبق بررسی های انجام شده شیوع ام اس در برخی از افراد و گروه های سنی بیشتر است تاکید کرد: اگرچه تاکنون علت دقیق ام اس مشخص نشده است اما شواهد نشان می دهند که افراد دارای شخصیت خاص و حساس بیشتر دچار این بیماری می شوند.

وی یادآور شد: به عنوان مثال افراد مسئولیت پذیر که تعهد خاصی به انجام کارهای خود دارند و در صورت بروز مشکل و ناملایمت ها بیش از اندازه ناراحت و دلگیر می شوند بیشتر دچار بیماری ام اس می شوند.

مهین شفیعی گفت: همچنین ام اس در افرادی که به نظرات و گفته های دیگران حساسیت بیش از اندازه نشان می دهند بیشتر دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال با قطعیت نمی توان گفت که افراد دارای شخصیت خاص و حساس بیشتر در معرض ابتلا به بیماری ام اس قرار دارند و یا اینکه در همه مناطق موارد ام اس در این افراد بیشتر است./ح
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : آرزو , nemo , salar , ساغر , برگ 7 , paeazan , shadi.green86 , simin , niloufar , نازی ی , محدثه , shahrzad.s , Yanis , حکیم , amirfarhag , leili , نازلی , arezooo82 , parisa2011 , melody , sooorooosh , زهرا59 , zenith , elham 66 , پروانه , ehsan 10054 , رزمینا , yummy , roya-n , nahid , مهرافروز , najva , parastoo joon , booshveg
اگه این واقعیت داشته باشه پس ای کاش من اینقدر احساساتی و حساس نبودم شاید اونطوری بود ام اس نمیگرفتم هرچی اخلاق گند خدا داده به من بازم شکر wink2
مرسی همدم برای اطلاعاتicon_question
 تشکر شده توسط : salar , ثریا , simin , amirfarhag , ehsan 10054 , reihane
منم ازين تريپاى حساااااس بودم confused2البته هنوزم هستمممconfused
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : melody , elham 66 , sargol
[ممنون از تو همدم جون Blush
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : sargol
خوبه دیگه...نمردیم و رفتیم تو دارو دسته افراد حسسسساس........همینشم شکر.....angry3
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , elham 66 , sargol
ما نیز این چنینیمangry3angry3angry3
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : elham 66 , simin , sargol
اینجا همه حساس ها ونازک نارنجی هستند evilgrin0039.gif
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : نازی ی , elham 66 , sargol
من فکرمی کنم چون عصبی مزاج هستم وداروی ضدصرع استفاده می کنم مادرهمه بیماریهااعصاب وروان می باشدبه ام اس گرفتارشدمconfusedangry
 تشکر شده توسط : elham 66 , sargol
واقعا درمورد من درسته.از بس نسبت به هرچیزی حساسیت نشون دادم گرفتار یه بیماری ناشناخته که همه ازش باوحشت حرف میزنن شدم.اینهمه حساسیت واسه چی؟کاش ماهم بی خیال بودیم
 تشکر شده توسط : نازی ی , parastoo joon , sargol
خیلی خیلی خیلــــــــی........................... موافقم
الان حساسیتم خیلی کمتر شده rolleye0012.gif قبلا کافی بود یه استاد بگه بالا چشمت ابرو هستevilgrin0039.gif از درون میپکیدم (اونا هم نامردا هی میگفتن بالا چشمت ابروسevilgrin0039.gifBlush)
شاید اگه دانشگاه نمیرفتم الان ام اس نداشتمو حساس بودم Confusedالان ام اس دارمو دیگه حساس نیستمrolleye0012.gif
 تشکر شده توسط : elham 66 , nahid

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ‌ام.اس درکمین افراد حساس hamdam 45 29,377 2017/06/13, 01:26 AM
آخرین ارسال: yas8866
  امید به زندگی در بیماران ام اس 10 سال كمتر از سایر افراد است hamdam 52 31,098 2015/01/30, 07:43 AM
آخرین ارسال: sasan-8
  بیماران ام اس دچار افسردگی می شوند hamdam 5 7,314 2013/01/21, 10:28 PM
آخرین ارسال: sargol
  بیماری های خود ایمنی چگونه مهار می شوند hamdam 4 15,429 2013/01/09, 10:04 AM
آخرین ارسال: ابراهیم
  15 درصد مبتلایان به ام اس در ابتدای بیماری دچار افت بینایی هستند hamdam 0 2,205 2012/12/09, 03:33 PM
آخرین ارسال: hamdam
  اغلب مبتلایان به ام اس دچار نوع عود کننده یا فروکش یابنده بیماری ه hamdam 2 3,223 2012/11/17, 06:03 PM
آخرین ارسال: visko

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان