امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تکنیک جدید MRI برای تشخیص بهتر بیماری‌های مغزی
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۷
متخصصان مغز و اعصاب تاکید دارند یک پیشرفت مهم و کلیدی در زمینه تکنیک‌های تصویربرداری ابزاری جدید برای تشخیص و ارزیابی بهتر بیماری‌های مغزی نظیر ام‌ اس در اختیار دانش پزشکی قرار می‌دهد.

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، بیماری ام‌ اس یک اختلال سیستم عصبی است که بر اثر تخریب غلاف میلین بروز می‌کند. غلاف میلین لایه عایق اطراف نورون‌ها (سلول‌های عصبی) و رشته‌های عصبی در مغز و نخاع است که به مغز کمک می‌کنند سیگنال‌های الکتریکی را سریع و صحیح به سایر نقاط بدن بفرستند.

به گزارش روزنامه اکسپرس، شایع‌ترین علائم بیماری ام اس شامل تغییر در حواس مانند کاهش حساسیت یا تحریک‌ پذیری، بی‌حسی و کرخی، ضعف عضلانی، اسپاسم‌های عضلانی یا دشواری در حرکت، دشواری در هماهنگ کردن و ایجاد تعادل در بدن و مشکل در تکلم و بلع است.

متخصصان مغز و اعصاب در دانشگاه ناتینگهام با انجام یک مطالعه جدید به کاربردهایی موثرتر در تشخیص و ارزیابی ام اس با کمک تکنیک‌های ساده تصویربرداری دست یافته‌اند.

جزئیات این آزمایشات در نشریه دستاوردهای آکادمی ملی علوم منتشر شده است.

دکتر نیکلاس ایوانگلو، استادیار بالینی این دانشگاه و متخصص ام اس در این باره خاطرنشان ساخت: هر چه درک ما نسبت به اعصاب و غلاف میلین اطراف آنها افزایش یابد در مطالعات مرتبط با بیماری‌های مغزی مختلف از جمله ام اس به موفقیت‌های بیشتر و مفیدتری دست خواهیم یافت.

دکتر ساموئل وارتون نیز از مرکز تصویربرداری واکسن «سر پیتر مانزفیلد» در دانشگاه ناتینگهام می‌گوید: در حالی که بیشتر مطالعات مبتنی بر تکنیک ام آر آی روی اندازه‌گیری‌های بافتی در مقیاس میلی‌متری متمرکز می‌شوند، اسکن‌های آزمایشی ما در مطالعات اخیر نشان می‌دهد که تهیه اطلاعات میکروسکوپی دقیق‌تر با جزئیات بیشتر مرتبط با اندازه و راستای رشته‌های عصبی با بهره‌گیری از تکنیک‌های تصویربرداری ساده امکان‌پذیر است. نتایج این اسکن‌ها اطلاعات بیشتری در اختیار متخصصان قرار می‌دهند و به آنها کمک می‌کنند تا از انواع اسکن‌های مختلف به طور هماهنگ و سازگار با هر بیمار استفاده کنند.

این جزئیات دقیق‌تر و مخصوص هر بیمار امکان ارزیابی و در نهایت تشخیص و کنترل بهتر بیماری‌های مغزی را میسر می‌سازد.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : ghaside , nahid
من میخوام چند وقت دیگه ام آر آی بدم چون از آخرین ام آر آیم دوسال گذشته .
اگه تکنیک جدیدی تو ایران اومده بگین لطفا تا با جدیدترین و بهترین تکنیکها و دستگاهها باشه.wink2
اینهمه زحمت میکشیم تو دستگاه تکون نمیخوریم اقلا یه فایده ای داشته باشه ، یه فرقی با قبلیا داشته باشه ، عکساش رنگی باشه شفاف باشه و......icon_cry
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : paeazan
فکرنمیکنم هنوز توی ایران اومده باشد.فعلا با همون قبلیهابسازید.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : paeazan , nahid
بستگی داره ام آر آی چند تسلا باشه

من چهار ماه قبل مرکز ام آر آی سینا اطهر ام آر آی دادم و هر دکتری میدید میگفت چقدر تمیز و شفافه

تشکر شده توسط : ابراهیم , nahid
زهرا جان چند تسلا بودن یه طرف مهم قضیه هست حرکت نکردن ما هم یه طرف قضیه یعنی هر چی ثابت تر بمونیم ام آر آی تمیز تر و شفاف تر میشه
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

آره آقا ابراهیم کاملا درستهagreement2

اون بار تو دسگاه که بودم موقع ام آر آی دوم نمیدونم چم بود یادم نیستconfused2 شاید کمرم میخاریدlaughing3 انقده تکون خوردم آقاهه از میکروفن باهام حرف زد که اگه انقده تکون بخوری تا یه ساعت دیگه باید یه ساعت دیگه باید تو دسگاه باشی تا بشه یه ام آر آی خوب ازت گرفت
منم گفتم خب بذار من یه ذره تکون بخورم صاف شم بعدش دیگه تکون نمیخورم.ایشان پذیرفت و من تکان خورم و بعدش دیگر هیچ تکانی نخورم و سر بود دیگه 5 صبح بود رفتیم لالاsmiling

منم سینا اطهر دوبار ام آر آی داشتم ، پس خوب بوده !
این دفه هم یه دکتر رفتم که گفت نمیدونم برای با تزریقش چی باید باشه که تو بعضی جاها تقلبیه ، نمیدونم چی بود Huh
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : paeazan

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی خوراکی جدید ام اس Aubagio تائید شد همسر یک مشکوک به ام اس 15 12,103 2021/03/14, 05:27 PM
آخرین ارسال: Ervin
  یک نشانگر بالینی جدید برای تشخیص MS atkh 0 1,975 2017/12/12, 08:49 PM
آخرین ارسال: atkh
  کشف مهم در زمینه ترمیم مغز برای مبارزه با MS nahid 0 3,058 2017/05/06, 11:22 PM
آخرین ارسال: nahid
  راهکاریی برای تقویت عملکرد niloofary 0 2,120 2017/02/28, 10:49 AM
آخرین ارسال: niloofary
  شورش سیستم ایمنی برمغز (ورم مغزی) nahid 0 2,158 2016/12/04, 09:07 PM
  کشف ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﭘﺮﯾﺴﺘﻮﻝ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ‏ برای درمان MS warrior 121 98,080 2016/11/16, 01:25 AM
آخرین ارسال: nanaz
  آزمایش موفق داروی ایزتیونیک اسید برای MS nahid 0 2,759 2016/09/30, 07:04 PM
  تشخیص سرطان، دیابت و ام‌اس با آزمایش خون nahid 0 2,224 2016/06/13, 01:49 PM
  تلاش مایکروسافت و شرکت Novartis برای مقابله با بیماری MS niloofary 0 2,195 2016/02/10, 11:43 AM
  كشف داروی جدید ام اس sami 1 3,774 2015/11/10, 09:51 AM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان