امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشکال در اجابت مزاج - یبوست و بی اختیاری
خوردن سنا براي مدت طولاني عوارض داره
سعي كن فقط سه تا پنج روز بيشتر استفاده نكني تا دستگاه گوارش كاملا تخليه بشه،بعدش ميتوني از بذرهاي ملين مثل خاكشير يا قدومه شيرازي استفاده كني تا ديگه مشكل برگشت نكنه،در ضمن سنا بايد با مصلحش مصرف بشه
مصلح سنا گل سرخ هست به ميزان مساوي با سنا مخلوط بشه
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : SSA , sara.i , شفا یافته
سمیرا جان کسانی که مشکل یبوست دارن یکی از بهترین داروهای گیاهی واسشون قدومه شیرازی هست که ملین کننده شکم و روده است و از عطاری تهیه میشه و این دارو بصورت تخمه های ریز هست که هر شب 1قاشق داخل 1لیوان آب گرم میریزی و بد از اینکه خوب به هم زدی میل میکنی فقط از دارو نه باید زود خسته بشی یا اینکه 2شب بخوای معجزه کنه این و با صبر کامل چند وقت باید استفاده کنی هر شب قبل از خواب تا نتیجه بگیری که 100% میگیری....agreement2

موفق باشیicon_biggrin
 تشکر شده توسط : baran1390 , شفا یافته
ممنون.
اما من فکر میکنم مشکل پیچش روده دارم که هیچی روم اثر نداره.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
من میدونم بالاخره پاهامو واسه یبوست از دست میدم از بس تو توالت میمونمsmiling
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : samiramiss
منم همیشه این مشکل رو دارم اما اهمیت ندادم ممنون مطلب جالب بودagreement2
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید

[تصویر:  28018023802572124662.jpg]

(2011/11/14, 08:47 PM)ساغر_س نوشته است: من میدونم بالاخره پاهامو واسه یبوست از دست میدم از بس تو توالت میمونمsmiling

ساغر جون این مشکل هم راه حل داره...
میتونی یه توالت فرنگی بخریbadtastebadtaste
یه مجله هم باخودت ببری تا حوصلت سر نره...badtastebadtaste

شوخی کردما....laughing3laughing3laughing3

برگه ی زرد آلو بخر بزار تو آب خیس بخوره شب ها موقع خواب دوتا دونه یا

یه استکان از آب زرد آلو ها بخور...هم سردی نیست...

هم خون سازه...هم پاهات زیاد درد نمی گیره...
 تشکر شده توسط : ساغر

این مشکل اغلب ما ام اسی هاست که باعث بدترشدن علائم میشه angry یکی ار راههای برطرف کردن یبوست ورزش کردنه که خیلی موثره wink2
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : شفا یافته
(2011/11/14, 09:06 PM)آرزو نوشته است: ساغر جون این مشکل هم راه حل داره...
میتونی یه توالت فرنگی بخریbadtastebadtaste
یه مجله هم باخودت ببری تا حوصلت سر نره...badtastebadtaste

شوخی کردما....laughing3laughing3laughing3

برگه ی زرد آلو بخر بزار تو آب خیس بخوره شب ها موقع خواب دوتا دونه یا

یه استکان از آب زرد آلو ها بخور...هم سردی نیست...

هم خون سازه...هم پاهات زیاد درد نمی گیره...

چشم خانم دکتر توالت فرنگی دارم اما بعد هر بار دسشویی باید یه دست حموم هم بکنمlaughing3laughing3laughing3
برگه هلو میخورم .خیلی خوشزه سTongue
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : آرزو
Star 
« اشکال در اجابت مزاج »

دو مشکل شایع در عزیزان مبتلا به ام اس ، یبوست و بی اختیاری مدفوع است مانند سایر علائم ام اس ، شدت این علائم در افراد مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. برحسب اینکه علت این مشکلات چه باشد و شدت آنها چقدر ، می توانید با اقداماتی که خود شما انجام می دهید و یا پزشک معالجتان پیشنهاد میکند تا حدود زیادی آنها را مدیریت کنید . به یاد داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد تا شما و پزشکتان مناسب ترین راه حل ها را ( چه دارویی و چه غیر دارویی ) پیدا کنید . با ما قدم بردارید ....

قدم اول : برنامه منظمی برای اجابت مزاج خود داشته باشید . بهترین زمان برای این کار صبح پس از صبحانه است هر چند هر زمان دیگری هم می تواند مفید باشد. وقتی روده شما عادت کرد که در یک زمان مشخص خود را تخلیه کند، کمتر شما را دچار دردسرمی کند.

قدم دوم : روزانه 8-6 ایوان مایعات مصرف کنید و مواد غذایی حاوی فیبر استفاده کنید اینها شامل سبزیجات ، میوه جات و غلات سبوس دار، با این اقدامات شما می توانید مانع از یبوست شوید.

قدم سوم : فعالیت بدنی مناسب با شرائط جسمی خود داشته باشید این کار حرکت مواد غذایی را در روده تسهیل می کند.

قدم چهارم : در مورد استفاده از ترکیبات دارویی که شل کننده مدفوع هستند با پزشک خود مشورت کنید.

- هنگام خروج از منزل ....

- برای توقف های مکرر برنامه ریزی کنید.

- از وسائل کمکی ( مانند پوشک ) کمک بگیرید.

- لباسهای راحت بپوشید.

- وسایل لازم برای تعویض لباس زیر،شلوار ،دستمال کاغذی ، و .. را در کیفی جداگانه همراه خود داشته باشید.

- مشکلات خود را نادیده نگیرید. نادیده گرفتن آنها می تواند مشکلات بزرگتری را به همراه داشته باشد و درمان آنها نیز مشکل تر خواهد شد.

شما می توانید مشکلات مدفوعی خود را مدیریت کنید بطوریکه هیچ مزاحمتی در کارهای روزمره تان ایجاد نکند.

منبع انجمن ام اس ایران

[/quote]
http://www.iranms.ir/fa/news/8/bodyView/...د.....html
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : maryamjoooon , DavidBili , شفا یافته , toktam* , Hasty , golshid , parisa2011 , SSA , rahaei , shahrzad.s , رزمینا , kiana
قدومه شیرازی را فراموش نکنید.

مصرف بلندمدت این بذر ملین هیچ گونه عوارض جانبی نداره و برای دستگاه گوارش خیلی مفید هست.

خودم 4سال مرتب مصرف کردم. مثل یک مکمل تقویتی هست. دستگاه گوارش تقویت شده دیگه مشکلی ایجاد نمیکنه.

دستور مصرف: شب قبل از خواب و صبح ناشتا 2قاشق مرباخوری در یک لیوان آبجوش بریزید و خوب هم بزنید تا لعاب بیفته، یک قاشق عسل اضافه کرده و میل کنید.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : Hasty , golshid , parisa2011 , رزمینا , SSA , mari , ostad2000 , kohedard

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تكرر و احتباس ادرار- بی اختیاری sara 136 56,490 2018/04/19, 06:39 PM
آخرین ارسال: عسل راد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان