امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه هفتگی و زمان مناسب تزریق ربیف
سلام دوستان عزیز
می خواستم بدونم دوستانی که ربیف تزریق می کنن براشون اتفاق افتاده به هر دلیلی برنامه تزریقشون به هم بریزه یا عقب بیفته و اینکه ایا براشون مشکل خاصی پیش اومده به خاطر به هم ریختن برنامه
و در اخر چطور برنامه کلی زندگی و تزریق رو میریزین تا کمترین مشکل برا هر کدوم پیش بیاد
با تشکر
با همین دیدگان اشک آلود
از همین روزن گشوده به دود
به پرستو به گل به سبزه

درود
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , sara-m
سلام دوست عزیز agreement2agreement2
من از سال 88 که ربیف میزنم برنامه ریزیم بصورتی بوده که هیچ وقت زمان تزریق رو فراموش نکردم.
روزای زوج 3 روز هفته رو برای تزریق وزمان خاصی روبرای تزریق برنامه ریزی کردم,قبل از تزریق هم محل تزریق رو که با پد الکلی تمیز میکنم برای راحت تر شدن تزریق ار کیسه یخ هم چن دقیقه ای استفاده میکنم.به صورت چرخشی تزریق رو انجام میدم.تا الان که مشکل خاصی برام پیش نیومده.
موفق باشی دوست عزیزagreement2
 تشکر شده توسط : sara-m , PAYA
Star 

اگر تزریق یک نوبت ربیف فراموش شود چه باید کرد؟

اگر تزریق یک دوز دارو را فراموش کردید باید دوز بعدی را بلافاصله پس از بخاطر آوردن آن و یا در هر زمان ممکن تزریق کرده و از تزریق در روز بعد صرف نظر کنید.
ذر این حالت ربیف را برای دو روز متوالی مصرف نکنید.شما باید روال عادی تزریق های خود را از هفته بعدی از سر بگیرید.
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : movahedi , Mehdi Marjani , الهام ج , habibe
Star 

برنامه هفتگی تزریق باید به چه صورت باشد؟

سرنگ های از پیش پر شده ربیف در مقادیر 22 و 24 میکروگرمی میباشد.
این سرنگ ها باید سه بار در هفته بصورت زیر پوستی تزریق شوند.داروی 22 گرمی فقط برای بیمارانی تجویز میشود که نمی توانند میزان دوز زیاد دارو را تحمل کنند.

اثرات مثبت مصرف ربیف فقط در صورتی شروع به ظاهر شدن میکند که تزریق ها به طور مستمر ادامه یابد
این امر به علت طبیعت اثر گذاری بیولوژیکی داروهای اینترفرون می باشد که برای اثر بخشی نیاز به زمان دارد.
بنابراین تزریق دارو بدون برنامه ریزی میتواند منجر به اثرات جانبی منفی شود.
اغلب بیماران تزریق های خود را در روزهای شنبه دوشنبه و چهارشنبه انجام می دهند تا بین آخرین تزریق این هفته و اولین تزریق هفته بعد سه روز فاصله باشد.

موثرترین وقت برای تزریق ربیف چه زمانی است؟

بهترین زمان برای تزریق ربیف شب ها و درست قبل از رفتن به خواب می باشد.این کار برای کاهش اثرات جانبی دارو که به احتمال زیاد در 3 تا 4 ساعت اول پس از تزریق اتفاق می افتد از قبیل تب لرز از دست دادن اشتها سردرد و خستگی است.
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , Prime , ساسان , hilda
بله درست من ربيف رو كه شروع كردم درد بدي داشتم ميرفتم استخر تا مهيچه هام اروم شن گاهي ژلوپين ميخورم تركيب قديميش براي كبد مضر بود ولي اين جديد به پيشنهاد دكتر ها مجدي عظيمي و صحرائيان بي ضرر هست اميدوارم هيچكس درد نكشه
I have MS but,MS Will Never have me
سلام دوستان یه سوال داشتم من 4شنبه گذشته آمپول ربیفم تموم شده و 3شنبه این هفته وقت دکتر دارم اگه یه هفته آمپول نزنم اتفاقی میافته؟
سلام
با توجه به اینکه تزریق ربیف و رسیژن 3 بار در هفته است توجه به این نکته ضروری است که مکان تزریق هر بار تغییر کند، و یکی از کارهایی که میتوان انجام داد ثبت محل تزریق است از لینک زیر میتوانید دفترچه ای کاربردی برای ثبت محل تزریق و سایر علائم ام اس استفاده کنید
دفترچه مربوط به ربیف میباشد و برای رسیژن هم کاربرد دارد
از اینجا دانلود کنید
جمله بی‌قراریت از طلب قرار تست ------- طالب بی‌قرار شو تا که قرار آیدت

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دستگاه تزریق ربیف (رسیژن) Ermia 27 24,180 2022/12/10, 08:17 PM
آخرین ارسال: Hossien67
  تامین هزینه داروی ربیف brocade64 0 1,599 2018/09/27, 10:42 AM
آخرین ارسال: brocade64
  دوره مصرف ربیف hyd69hyd 5 5,395 2018/01/14, 01:49 PM
آخرین ارسال: mysis
  اثربخشی وعوارض تزریق ربيف omid882 154 124,814 2017/11/25, 03:42 PM
آخرین ارسال: َAngien
  اثربخشی وعوارض تزریق رسیژن شبانی 92 63,662 2017/10/02, 07:41 AM
آخرین ارسال: Olive58
Star تزریق ربیف را باید در چه بخش هایی از بدن انجام داد؟ naazanin 15 19,824 2017/08/03, 07:55 AM
آخرین ارسال: hessam
  تقاضای کاهش قیمت ربیف hessam 98 69,820 2017/02/21, 11:32 PM
آخرین ارسال: hyd69hyd
  تزریق رسیژن شهرزاد 73 47,352 2016/05/05, 11:14 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  تفاوت ربیف و رسیژن salman121 128 118,763 2015/09/13, 05:39 PM
آخرین ارسال: یاسی
Video شکل جدید دستگاه تزریق ربیف hessam 19 16,216 2015/05/11, 11:20 PM
آخرین ارسال: آرامش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان