امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطالعات باليني داروي فينگوليد
(2012/09/09, 01:03 PM)mysis نوشته است: این دارو یکی از بهترین و قوی ترین دارو های ام اس در حال حاضر هستش ونمونه خارجی آن سال 2010 با نام تجاری جیلینیا و توسط شرکت سوئیسی ساخته شد
اسم علمی این دارو ، چه نمونه ی داخلی و چه نمونه ی خاجیش ، فینگولیمود هستنش که اسم تجاریش جلنیا است
منتها توی طرح تحقیقاتی داروی ایرانی ، برای تمایز قائل شدن بین نمونه ی داخلی و خارجی ، نمونه ی داخلی رو به اسم علمی دارو نمونه ی خارجی رو به اسم تجاری دارو صدا میزنند

(2012/09/09, 01:03 PM)mysis نوشته است: داروي فينگوليد اولين داروي خوراكي در فرم عودكننده ام.اس مي‌باشد كه پيش از اين، توليد آن در انحصار رژيم صهيونيستي بوده است.
این دارو به هیچ عنوان در انحصار رژیم صهیونیستی نبوده و نیست و همونجور که در ابتدا توضیح توضیح دادین ، شرکت سازنده اش سوئئسی هستن

(2012/09/10, 02:13 PM)mysis نوشته است: کبریایی زاده از ایران به عنوان اولین کشور ژنریک ساز دارو در دنیا نام برد و گفت: در حال حاضر این دارو با قیمت مناسب در اختیار بیماران مبتلا به ام اس در کشورمان قرار دارد.

وی، مصرف داروی خوراکی ام اس را در جلوگیری از پیشرفت ناتوانی جسمی بیماران موثر دانست و افزود: این دارو به صورت کپسولهای 0.5 میلی گرمی توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت داروسازی اسوه با اشاره به هر کپسول فینگولیمد که 120 یورو قیمت دارد، گفت: قیمت داروی ایرانی برای هر کپسول 12 هزار تومان (4 یورو) است که تحت پوشش بیمه بوده و بیمار فقط10 درصد آن را پرداخت می کند.
ظاهرا قراره قیمتی که روی دارو گذاشته بشه چیزی حدود 2 میلیون و 100 هزار تومنه که بیمه تعهد کرده مبلغی که پای بیمار در میاد
210هزار تومن باشه

(2012/09/10, 10:40 PM)azita_sa نوشته است: سلام.
در صورت استفاده از این کپسول ها، دیگه به آمپول احتیاجی نیست؟ و اینکه شرایط استفاده از این دارو چطوریه؟ برای همه میتونه تجویز بشه؟
ممنون میشم جوابمو بدید.

من یه توضیح بدم .
اونم اینکه شروط استفاده از این دارو خیلی زیاده
یعنی بیماری که میخواد تحت درمان این دارو قرار بگیره باید خیلی بادقت و وسواس مورد مطالعه قرار بگیره و سابقه ی بیماریش ، داروهایی که مصرف کرده و نتایجشون روی بدنش بسیار مورد اهمیته
بخصوص تجربه های مصرف گیاهان و کورتن و حساسیت های به ظاهر خیلی معمولیشو ....

(2012/09/11, 11:24 AM)paeeze نوشته است: البته اگه هر روز عوارضش طوری باشه که درد و .... ترجیح میدم همون هفته ای یه آمپول رو بزنمconfused2

تجربه ی شخصی من بعد از مصرف 3 سال اینترفرون ( آوونکس و ربیف ) و 2 سال آنتی بادی ( تایسبری ) و حالا جلنیا ، نشون میده هرچی که دارو قویتر باشه ، عوارضش هم سنگین تر و بیشتره
مهمترین عوارض مربوط به جلنیا ، قلبی و چشمی هستش
یعنی به طور معمول ضربان قلب رو کاهش میده ، خطر ابتلا به حملات قلبی رو افزایش میده و جدای از اون عوارض اینترفرونها رو هم بدنبال دارo .جدای از اون
و بستر بیروز انواع عفونت ها ( بخصوص از نوع ادراری اش ) رو هم آماده میکنه
یعنی تقریبا همه ی بیماران مصرف کننده ی این دارو ، حداقل در 6 ماه اول مصرف دارو ، به دفعات تجربه ی عفونت ادراری رو دادند

(2012/09/11, 12:18 PM)sooorooosh نوشته است: هر چی خط دفاعی تو داروها قویتر میشه عوارض جانبی دارو هم بیشتر خواهد بود...به خوراکی بودن دارو فقط نگاه نکنین پائیزه خانم....عوارض چشمی داره...مشکلات کبدی هم داره...بماند که بر اثر مشکلات قلبی که به و جود میاره باید 3 دوز اولش رو تو بیمارستان به مریض بدن...فشار خون اینا هم هست...و همین طور pml ...هر داروئی به موازات عوارض مثبتش مشکلاتی رو هم به همراه خواهد داشت....خوب داروهای خط دوم دفاع مثل همین فنگولیمد و تای سبری هم از این قاعده مستثنی نیستن...داروئی هست که بخودمم پیشنهاد شده و باید مصرف کنم...پناه بر خدا....هر چه پیش آید خوش آید

عارضه ی pml درباره ی این دارو صدق نمیکنه و بنظر میاد ، pml عارضه ایه که مخصوص آنتی بادی هاست
جلنیا آنتی بادی نیست
و بعدم اینکه 3 دوز اول رو توی بیمارستان مصرف نمیکنن . فقط دوز اول رو به مدت 8 ساعت در شرایط مانیتورینگ قلب مصرف میکنن

(2012/09/11, 02:34 PM)مهدی نصیری نوشته است: من از دکترم پرسیدم گفت در مواردی که اینترفرون ها جواب ندن یا خوب جواب ندن فقط از این دارو استفاده خواهد شد

این قضیه درباره ی تمام دارو ها حکم میکنه
تاوقتیکه بدن بیمار به دارویی جواب میده و مشکلی براش بوجود نمیاد ، هیچ دلیلی نداره که دارو رو عوض کنند
چون آداپته شدن بدن به یه دارو خودش به حد کافی بدن رو بالا پایین میکنه و از حالت نرمالی که درش قرار داره خارج میکنه

(2012/11/24, 01:26 PM)mysis نوشته است: تداخلات دارويي:
مصرف همزمان داروهاي آنتي آريتمي ممكن است با ريسك ايجاد تورسا دوپان همراه باشد. همچنين مصرف همزمان داروهاي كاهنده ضربان قلب مانند بتابلاكرها (مانند آتنولول و ديلتيازم) مي‌تواند باعث افت فشار خون بيمار گردد. لذا پايش بيمار در طول مصرف همزمان توصيه مي‌شود.

آها . این نکته هم خیلی مهمه که بیماری که فینگولیمود مصرف میکنه ، نباید مورد تجویز داروهایی که ریتم قلب و تغییر میدهن استفاده کنه
من خودم بدلایلی حدود یک ماهه پیش به یکی از این داروها اجتیاج پیدا کردم که بخاظر مصرف این دارو برام تجویز نشد

(2013/06/13, 08:48 PM)ابراهیم نوشته است: سلام دوستانicon_question
این دارو از فاز آزمایش بیرون اومده؟
قیمتش برای هر ماه چقدر میشه؟؟؟؟؟؟؟

این دارو حدود 12 ماهه که درحال آزمایشات بالینی روی بیمارهاست
هرچند خیلی وقته که مجور ورود به بازار رو داره ولی بخاطر احتیاط پزشکایی مثه دکتر صحراییان تابحال ورودش به بازار شروع نشده بود
ظاهرا تا 10 - 15 روز دیگه قراره وارد بازار بشه
قیمتش رو هم بالا گفتم
ظاهرا با بیمه چیزی حدود 210 هزار تومن قیمت گذاری شده

(2013/06/26, 03:24 PM)shaadi نوشته است: سلام من آزمایشای لازم برای خوردن این قرصو انجام دادم و سه شنبه دیگه به امید خدا قرصو شروع میکنم دکتر صحراعیان میگه تو ایران 67 نفر و در تهران 16 نفر از این قرص جواب گرفتند. خانوادم میگن ریسکه اما من میخوام خیلی خوشبینم

بیمارایی که توی این 9 ماه توی طرح وارد شده اند 150 نفر بوده اند و بعد از نتایج مثبتی که دریافت شده بزودی دارو وارد بازار میشه

(2013/06/27, 07:22 PM)parastoo joon نوشته است: البته نمونه ی امریکاییش رو اگه بتونی گیر بیاری،باید حدود 10 _15 میلیون هزینه داشته باشه.
تا یک ماه پیش 13 میلیون بود
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : paeazan , fireboud , یه غریبه , FBF , nahid , sooorooosh , الهام ج , mysis , Nooranta , سمانه میم , طلایه , naarin.p , azita , parastoo joon , afsaneh , آنا , عمومهربان , sange sabor , hilda , hadisss , paeeze

پیام های داخل این موضوع
کپسول فینگولید (فینگولیمد) - توسط anaram - 2013/08/16, 03:09 PM
RE: فینگولید (فینگولیمود) - توسط asall - 2013/10/15, 10:21 PM
RE: فینگولید (فینگولیمود) - توسط OMG! - 2013/10/17, 07:24 PM
RE: فینگولید (فینگولیمود) - توسط hessam - 2013/10/17, 07:34 PM
فینگولید - توسط عمومهربان - 2013/11/11, 05:36 PM
RE: فینگولید - توسط عسل راد - 2013/11/11, 06:13 PM
RE: فینگولید - توسط sooorooosh - 2013/11/11, 06:31 PM
RE: فینگولید - توسط mohammad.2368 - 2013/12/16, 08:15 PM
RE: فینگولید - توسط حنانه74 - 2013/12/16, 08:37 PM
چه کسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ - توسط سمیرا67 - 2014/10/18, 12:02 AM
RE: چه کسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ - توسط hadisss - 2014/10/18, 12:24 AM
RE: چه کسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ - توسط همراز - 2014/10/18, 11:39 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مقايسه عوارض مصرف دو داروي سينووكس و آوونكس zaynab 129 99,559 2013/11/23, 12:20 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  داروي Betaferon ( نوع قديمي - عرضه قبل از سال 89) hamid 32 28,635 2011/02/06, 10:19 PM
آخرین ارسال: yas

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان