•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هرگز مصرف دارو را قطع نکنید حتی در زمان خاموش بودن بیماری
توصیه دکتر امیر رضا عظیمی در مورد عدم قطع دارو:

اخیرا تحقیقی که در زمینه قطع داروهای ام اس در چندین کشور دنیا صورت گرفته، منتشر شده است.در این تحقیق بیمارانی که با مصرف دارو به مدت پنج سال کاملا کنترل بوده و هیچ گونه حمله ای نداشته اند و ام ار ای انها نیز پلاک جدید یا فعال نداشته و بعد از پنج سال دارو را قطع کرده اند ،بررسی شده اند.
این بیماران بعد از قطع دارو به مدت چند سال تحت نظر بودند و مشاهده شد که حدود پنجاه درصد بیماران به ام اس پیشرونده تبدیل شدند.

این مطالعه که در چندین کشور دنیا از جمله ایران صورت گرفت بار دیگر نشان داد که قطع دارو حتی در بیمارانی که مدتها هیچ گونه علامتی نداشتند میتواند به پیامدهای غیر قابل جبران منتهی گردد . بنابراین باز هم بر عدم قطع دارو و ادامه درمان در بیماران تاکید می شود.

متاسفانه من بارها شاهد بیمارانی بوده ام که هنگام مصرف دارو کاملا کنترل و بدون علامت بوده اند اما تحت تاثیر تبلیغات غیر واقعی روشهای غیر علمی مانند زنبوردرمانی، طب سنتی و ... دارو را قطع کرده و اکنون که دچار ناتوانی شدید شده اند و مجددا که برای مصرف دارو مراجعه کرده اند کار از کار گذشته است.

از نوشته های دکتر عظیمی
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : mahsima.m , آنا , glassheart , سمیرا67 , hadisss , mahdi1004 , پریا حقیقت پور , Mahpishouni
الان که من تصمیم گرفتم یه مدت دارومو قطع کنم اونم بدون اطلاع پدر همش دارم از این پیاما میبینم 305320_JC_thinking305320_JC_thinking305320_JC_thinking305320_JC_thinking
سمیرا icon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
confused2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , sia , mahdi1004
قطع کزدن دارو مساویست با ناتوانیییییییی.....confused2
من وقتی دکتر حمزه لو برام سینووکس تجویز کردن
تاکید فرمودن ممکنه تا اخر عمرت حمله نداشته باشی و فکر کنی یه عمر بی خودی تزریق کردی
وللللییییی هرگز نباید درمان را قطع کنی
و حتی اگه در زمان درمان حمله داشته باشی شدت حمله کاهش پیدا میکنه .

پس درمان را قطع نکنید .

سمیرا خانم نکن اینکارو ، اتفاقا به خاطر پدر عزیزت نکن دوسته من . wink2wink2
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : Syd

(2016/12/26, 11:40 AM)سمیرا67 نوشته است: الان که من تصمیم گرفتم یه مدت دارومو قطع کنم اونم بدون اطلاع پدر همش دارم از این پیاما میبینم 305320_JC_thinking305320_JC_thinking305320_JC_thinking305320_JC_thinking
سمیرا icon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
confused2

سلام کار بسیار خطرناکی می کنید.ریسکش بالاست ممکن قابل جبران هم نباشه لطفن اینکار نکنید
به زخمهایت افتخار کن
دوستان !
یک سال و نیم پیش سمیرا جان گفته میخوام قطع کنم !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : yas8866
شرمنده ناهید خانم بله حق باشما است
من در ابتدا پیام تجربه خودمو گفتم و متاسفانه به تاریخ پیام دقت نکردم ، عذر میخوام . confused
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : nahid
سلام
دکترم پارسال اسفندماه بمن گفت داروت رو میتونی قطع کنی اما من ترسیدم قطع نکردم
جالب اینکه وقتی در خرداد ماه ب دکترم گفتم حالا میخام ک ب حرفتون گوش بدم و داروم رو قطع کنم کلی دعوام کرد و گفت من کی گفتم قطع کنLaie_70نباید داروت رو قطع کنیangry
در کل اینو بگم که اصلا به حرف دکترها اعتمادی نیس چون خودشون هم روی هوا حرف میزنن و حرفای ۱دقیقه قبل خودشون رو قبول ندارنsad
حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
 تشکر شده توسط : sokot , teymoori_maryam
من الان باردارم دکترم دارو رو برام قطع کرده با این نوشته های شما دوستان خیلی ترسیدم واقعا و استرسم شدید تر شد rolleyes
مثل برف باش!!
زیبا
اما سردِ سرد Sheklak.shabhayetanhayi-17

(2018/10/26, 04:38 PM)minas نوشته است:
من الان باردارم دکترم دارو رو برام قطع کرده با این نوشته های شما دوستان خیلی ترسیدم واقعا و استرسم شدید تر شد rolleyes

احتمال حمله در زمان بارداری نزدیک صفر، با خیالت راحت مواظب نی نی باش، فقط بعد از فارغ شدن چون احتمال بالا می‌ره باید تحت نظر باشی تا اگه لازم بود دارو شروع و شیردهی قطع بشه.
جمله بی‌قراریت از طلب قرار تست ------- طالب بی‌قرار شو تا که قرار آیدت
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارض ناشي از درمان‌هاي دارويي در بیماری ام. اس نازلی 19 40,965 2018/06/20, 06:55 PM
آخرین ارسال: 2018Shaghayegh
  علائم بیماری MS Prime 40 56,906 2018/03/05, 04:17 PM
آخرین ارسال: Nadertaghvai
Rainbow بیماری ms وراههای مقابله با آن Hasty 9 9,539 2015/07/28, 09:36 AM
آخرین ارسال: majid1
  سیاه شدن سر استخوان فمور در بیماری ام اس آیدا 16 16,587 2014/12/20, 11:36 PM
آخرین ارسال: somaye_602000

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست